Hele vole, kde mám káru? (2000)

Naprostu stupídna americká komédia ktorú okoreňujú Ashton Kutcher a môj obľúbený Seann William Scott. Zasmial som sa zopár krát naozaj z chuti napríklad na týpkovi v klietke,ten nemal chybu ale inak to bola poslabšia komédia. Film mi pripomína bezstarostné detské časy a prázdniny u starej mamy,možno preto dávam z nostalgie vyššie hodnotenie o jednu hviezdičku a dívam sa na film trochu inými očami.

Machři (2010)

Príjemná Sandlerovská komédia s množstvom zábavných momentov a dobrým hereckým obsadením. Adam Sandler, Kevin James a Rob Schneider proste patria k sebe a keď sa dajú do kopy sú zárukou skvelej zábavy. Dobre zvolené boli aj vedlajšie postavy,napríklad Steve Buscemi sa mi veľmi páčil,osviežil celý film a je škoda že nedostal viac priestoru.

Bavorák 2 (2006)

Úprimne som od toho očakával po fantastickej jednotke viac. No bez hlavných hrdinov pokope to už nieje ono a dej stráca dych. Film to nieje zlý, ale uberá sa úplne iným smerom ako prvá časť a to ma sklamalo.

Příběh z Bronxu (1993)

Nemôžem si pomôcť ale príbeh Príbeh z Bronxu ma niečim chytil za srdce a je to pre mňa viac ako len film. V porovnaí s Goodfelas, Casino,Godfther a podobnými mafiánskymi filmami možno v niektorých smeroch torchu zostáva ale Calogero a Lorenzo Anellovci mi proste prirástli k srdcu a tento film mi je jednoducho bližší ako tie ostatné. Robert De Niro ako vodič autobusu,najsôr som bol sklamaný pretože som naňho zvyknutý ako na veľkého bossa ale postupne som si dal všetko dokopy a lepšia kombinácia sa nedala vymyslieť. Sonny (Chazz Palminteri) ako šéf gangu bol ideálna voľba a doteraz mám pred očami jeho gestá s rukami. A o hudbe už ani nehovorím fantázia,nádhera,dokonalosť. Doteraz si soundtrack púšťam a spomínam na filmový zážitok.

Stáhni mě do pekla (2009)

Tento typ hororu mám veľmi rád. Plno lakačiek,niektoré síce dosť predvídatelné,no zopár krát mi srdce vyskočilo až do krku. Hlavní hrdinovia mi perfektne sadli a hneď som si ich obľúbil,stará cigánaka bola naozaj presvedčivá a hrôzostrašná. Téma mi tiež sadla, kliatba a démon lamia ma naozaj bavili,spolupráca s veštcom,atmosféra počas celého filmu bola neskutočná a napätie neustále stúpalo. Koniec ma prekvapil a vôbec som neočakával že film môže takto skončit keď už som videl šťastný párik spolu na vlakovej stanici. Možno záverečná scéna ako si prišli z pekla po hlavnú hrdinku mohla byť lepšie spravená ale celkový dojem z filmu je nadpriemerný a u mňa sú to lepšie 4* bez debaty. Darmo, Sam Raimi to proste vie

Pach krve 3 (2009)

O niečo lepšie ako dvojka a však s fantastickou jednotkou neporovnatelné. Ale stále to má ten správny nádych a nenudil som sa, skôr hodnotím trojku pozitívne.Očakával som prepadák po slabšej dvojke, ale bol som príjemne prekvapený. Zaslúžené 3 *

Černobylské deníky (2012)

Tento film som vzal so sebou na stanovačku do lesa za účelom strachu. Po peknom traileri a dobrých recenziách od priateľov som usúdil že to bude vhodná voľba.Opak bol však pravdou. Do trištvrtiny filmu som si hovoril: "teraz už určite príde akcia,rozbehne sa to a uvidím aj mutantov". Ale stále nič. Ku koncu niečo málo akcie prišlo ale bolo to veľmi slabučké. Jedna hviezdička kvôli zaujímavému Ruskému prostrediu ktoré mám veľmi rád. Dalo sa z toho "vyžmýkať oveľa viac pretože to opustené prostredie vzbudzovalo naozaj strach a keby sa lepšie popracovalo na mutantoch a lakacích scénach,bol by to perfektný horor.

Americký gangster (2007)

Po opätovnom zhliadnutí pridávam aj piatu hviezdičku. Film zaraďujem do zbierky mojich obľúbených gangsteriek medzi Goodfellas,Casino a Bronx Tale. Denzel bol ako vždy fantastický a rola veľkého šéfa obchodu s heroinom mu perfektne sadla. Russel Crow ako poctivý policajt tiež nesklamal a vznikol tak film konkurujúci už vyššie spomínaným klentom.

Marley a já (2008)

Film ktorý neurazí,ale ani nenadchne. Priemerná rodinná komédia s pár zábavnými momentmi,čakal som trochu viac. 75 % sa mi zdá trochu nadnesené hodnotenie,od Owena Wilsona som videl aj lepšie filmy.

Kráčející skála (2004)

The Rock si príde, všetkých vymláti kusom "klacku" a ja som si iba s úsmevom prikyvoval že som dostal presne to čo som chcel. Nič zložitého,ale dobre sa na to dívalo, Dwayne Johnson má svoje kúzlo a jeho filmy ma proste bavia,toto bol jeden z tých lepších