Království - Série 2 (1997) (série)

Oproti první sérii trochu zklamání, jak sám Trier ostatně v závěrečném monologu naznačuje. Nepovedlo se mi brát to jako samostatnou jednotku a nesrovnávat s prvním Riget, proto jdu s hodnocením níž. 70%

Království (1994) (seriál)

První díl je spíš takový rozjezdový, ale s přibývajícími díly je Riget čím dál větší pecka a při čtvrtém královském sympoziu už se mi chtělo řvát smíchy a nadšeně tleskat. Danskjävlar!! 90%

Home Sweet Home (2013)

Home Sweet Home se zprvu tváří jako minimalistická epopej o neutažených vodovodních kohoutcích. Poté plynule přechází k vizuálnímu ztvárnění dvacetiminutové balady o tvrdém chlebu psychopatů, kteří musí znát vruty, vrtačku, štípačky, igelit, (...). A dál to není o mnoho lepší. Film se táhne jak vazelína po psychopatově kštici, originalita žádná (toho postoje à la Michael si snad nemohl nikdo nevšimnout), duchaplnost dialogů (když už tam nějaký je) dosahuje svého maxima otázkou"Proč to děláš". Tohle mi prostě nesedlo. 40%

Delikatesy (1991)

Během filmu se mi nepodařilo ubránit se dojmu, že se dívám na Amélii.. bez Amélie, a že se všichni ti podivíni, snílci a jejich fantaskní vynálezy přesunuli z romantického Montmartru do postapokalyptické budoucnosti, kde být "dobrým" nájemníkem nevěstí nic dobrého. 70%

You're Next (2011)

Další z hororů řady Home invasion, která mě poslední dobou začíná bavit (z těch lepších třeba Ils, Collector nebo Funny Games U.S.). You're Next mě navíc dokázalo dějově překvapit, což nakonec přispělo ke čtyřhvězdičkovému hodnocení, protože fakt je, že potenciál bratrstva jehněčí pracky tu byl až trestuhodně nevyužit. 70%

Mechanik (2004)

El Maquinista vyrazil ze startovních bloků pln šancí na kvalitní thriller z prostředí věčně tepajících strojů a těžkých ozubených kol, jenže ani ne v půlce bylo jasné, na kterém místě skončí. Body tak alespoň věnuji lysému Ivanovi, který naprosto předpisově ztvárnil to, co ztvárnit měl. 65%

Zrcadla (2008)

Alexandre Aja u mě podruhé (po Haute tension) a podstatně hůře. Nejedna Helen by mohla vyprávět, jak efektně se dají zrcadla a zrcadlení v hororech využít, a nemusí jít jen o adaptace legendy o Krvavé Mary, stačí zavadit o kdejaký upírský horor nebo prostě jen o scény, kdy hrdina zavře dvířka koupelnové skřínky a v odraze se za hlasitého zakvílení smyčce objeví a) nikdo b) někdo c) bubák. Jenže v Ajově filmu hrají zrcadla hlavní roli, což v důsledku znamená, že ten mrazivý půvab zrcadlení je ten tam, nehledě na to, že způsob, jakým zrcadla v Mirrors straší, se mi ani za mák nelíbil. Provedení takové hollywoodsky mainstreemové, atmosféra žádná (byť bylo vidět, že se o ní Aja snažil), 50%.

Bloody New Year (1987)

Vražedný vysavač, perverzní sprchová hadice, zákeřné kachní zábradlí a spoustu staré špatné béčkařiny. Doporučuji zhlédnout o silvestrovské noci, kdy spoustu toho vyloženě blbého lze v rámci obecného davového šílení prostě odpustit. 40%

Insomnie (2002)

Detektivka, která ale hodně fušuje do psychologického dramatu, což mi v danou chvíli nesedlo. Zachtělo se mi řádného thrilleru, kde záporák bude bezcharakterní krysa, detektivovi se bude od samého přemýšlení ježit zasněžené strniště a líčením důmyslných pastí nakonec padoucha po zásluze potrestá. Insomnie mi nabídla nevýrazného chlapa od vedle, bez motivu či alespoň projevů psychopatie, a k němu do party policajta, který bojuje s nespavostí a s vlastním svědomím. 65%

Dokonalý trik (2006)

Přestože ten, kdo už zná Nolanovu zálibu v zaplétání a převracení děje, může docela úspěšně předvídat, s jakým zvratem přijde tentokrát, není The Prestige snad ani na chvíli nuda. 70%