Antropofág (1980)

Klasická ukázka béčkového hororu: nepřekvapily mě špatné herecké výkony ani špatný scénář, nelamentuji nad nelogičností děje (výstavka ožraných lebek výsledkem měsíčního futrování) ani nad jednáním postav (jsem pohybu schopná mamina, ale raději vyčkám v kobce plné mrtvol, až přijde starej a navrhne odtud zmizet). Co se ale dalo vybrousit bylo napětí, atmosféra, burcování emocí. Jenže když ani jedno z toho nepřišlo a jediné mrazení mi působily zatraceně upnuté džínsy Marka Bodina a na nervy jdoucí břinkání místo hudby, nelze Antropofága hodnotit víc než 40%. PS: ale palec nahoru za úvod filmu, kdy se do záběru přimotá holčička v pruhovaném pulóvru.

Angel Heart (1987)

Vizuálně takřka geniální. Dějově se ale na můj vkus Angel heart vleče jak táhlé jazzové tóny znějící louisianskou krajinou, kdy i vajíčko je charismatický De Niro schopen loupat tak dlouho, že za stejnou dobu by už Inna Churikova byla po kolena ve skořápkách. Dlouho dlouho nic a najednou virbl a všechno to zpomalené dění se smrští do jedné pointy a šmitec. 70%.

Night of the Demons (2009) odpad!

Už první záběry filmu ve mně navozují pocit, že zřejmě došlo k záměně a já sleduji dosti podivné soft porno. Tenhle pocit ve mně narůstá po každé další k uzoufání nudné minutě, kdy nedokáži docenit ani zanícené diskuze o depilaci oblasti genitálu, ani sdílet entuziasmus bandy vyprsených slečen v latexových spoďárech hrajících flašku. Asi tak - Night of the Demons má k hororu přibližně stejně daleko, jako já k tomu, že se mi někdy podaří podobně sofistikovaný kousek se rtěnkou.

El habitante incierto (2004)

Podobné "hravé" filmy mě neskonale baví. Ačkoli připouštím kolísavost kvalitativní i žánrové úrovně filmu i jistou míru předvídatelnosti děje, zůstává pro mě El habitante incierto poutavou podívanou, na které je - coby divák - radost participovat.

Nezvratný osud (2000)

Nápad dobrý, provedení horší. Zubatá je tu vskutku aktivní až běda, mnohdy i na úkor "koukatelnosti". Pro hororového fandu spíše zklamání, ale jako výplň méně náročného večera proč ne.

Stepfordské paničky (1975)

Velmi povedené filmové zpracování Levinova románu. Tápání hlavní hrdinky při odhalování pravdy se úspěšně přesouvá na filmové plátno a mrazivá nejistota teče proudem až do skvělého finále. Vynikající horor, kde na místo kaluží krve nastupují křupavé sušenky a místo vražedných nástrojů smeták s leštěnkou.

Hasta el viento tiene miedo (1968)

Taboada podruhé a o trochu méně atmosférický než o rok mladší El libro de piedra. Dívčí internát a jeho zahrady v hlavní roli (stejně jako např. v La Residencia) a spousta typizovaných studentek od vzdorovité krásky po uťáplou intelektuálku. Lehce předvídatelné, ale za zhlédnutí rozhodně stojí.

El libro de piedra (1969)

El libro de piedra mě naprosto uchvátil. Na rozdíl od některých šedesátkových filmů je El libro de piedra svěží napínavé dílo s hutnou atmosférou, které v mnohém svou vybroušenou mystičností moderní duchařiny dokonce převyšuje. Po dlouhé době opravdu vynikající horor na pět hvězd!

Zámecká zrůda (1995)

Na Castle Freak jsou asi nejzajímavější gore scény à la vykousávání genitálií apod. Bohužel pro někoho, kdo si na podobné libůstky nijak zvlášť nepotrpí, je to málo. Chybí napětí i atmosféra. Pár obrazů s lebkou a bičík pod postelí má k atmosféričnosti poněkud daleko.

Hrůza na jevišti (1987)

Skvěle podbarveno hudbou, vynikající nápad se soví maskou, halloweenovsky chladný vrah. Jenže ty herecké výkony, svatá prostoto! Škoda.