X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nejlepší z filmu byl začátek a nejzajímavější postavy Quicksilver s Blink. Zbytek rozhodně nebyl špatný, ale dějově mi to přišlo. jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Není to ale cestováním v čase, do je uděláno velmi chytře.

Hašišbába (2012)

Na Francouze slušný film, ale rozhodně jsem čekal víc.

Noe (2014)

Typické hollywoodské zpracování biblického příběhu. Možná se ve filmu víc mluví, na úkor akčních scén, které by člověk očekával.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Důstojné pokračování předchozího dílu. Avšak oproti jedničce zde nemáme téměř nic nového. Díl je akčnější, hudba zůstala v podstatě stejná.

Fízlové, hajzlové (2013)

Hodně zvrácený film z policejního prostředí. Velmi výrazná a ujetá hudba. Vzhledem k tomu, že to měla být komedie, a já se moc nenasmál, tak je hodnocení nízké.

One Piece Film Z (2012)

Následuje po 576. epizodě. Z počátku mi film připadal trochu jako bondovka. Padouch, bývalý klaďas, se zbraní hromadného ničení. Pak se to přehouplo částečně ke klasickému OP, ale nikdy se to na něj nedotáhlo úplně. Tento film prohlubuje znalosti o světě OP více, než kterýkoli jiný předchozí díl. Setkáváme se zde se spoustou známých tváří, což zapříčiňuje až přesycení postavami. Kladně musím hodnotit začlenění Aokijiho a schopnosti mládnutí. Hodnocení je nižší, poněvadž se nemůžu zbavit pocitu, že si autoři vzali až příliš velké sousto. Film chce být příliš megalomanským, což se jim moc nepovedlo a i když měl film 108 minut, nudil jsem se trochu více, než u Strong Worldu.

One Piece Film: Strong World (2009)

Následuje po 429. epizodě. Film se snaží vypadat strašně tvrďácky, avšak přesto, jak silní by protivníci měli být, si s nimi slamáci porazili nějak snadno. Docela mi chyběl flashback na Šiki + Roger, ale nad to bude časem v seriálu. Animace pěkná, jak už je u nových dílů zvykem. Souboje relativně krátké.

One Piece: Episode of Chopper + Fuyu ni Saku, Kiseki no Sakura (2008)

Následuje po 344. epizodě.Tenhle díl se mi líbil. Sice jde o předělávku seriálového arcu, ale s výraznými obměnami. Jsou změněni jak záporáci, tak i samotná posádka je jako by aktuální k době vzniku. Původní arch se odehrává kolem 80. dílu. Tenhle film je ze všech předchozích asi nejvíce emotivní. Je zde pohádková hudba, za mě vylepšená animace a ačkoli zápletka je původní a konkrétní scény si již nepamatuji, zdá se mi, že je tento film i lepší než původní seriál.

One Piece: Episode of Alabaster – Sabaku no ódžo to kaizokutači (2007)

Vydáno po 289. epizodě. Tento film je naprosto, ale naprosto zbytečný. Osekaná verze jednoho z nejznámějších arců. Nějakých 40 epizod natlačených do 90 minut. Všiml jsem si páru odlišností, zvláště po zvukové stránce, ale stejně je mnohem lepší zkouknout si originál. Vočesané jsou jak souboje, tak hlavně vývoj postav a je až do očí bijící, že mezi scénami chybí spousta děje.

One Piece The Movie: Karakuridžó no Mecha kjohei (2006)

Následuje po 257. epizodě. Celkem zajímavé téma tajemného ostrova. Do uší však bijící odporný dabing Choppera. Padouši, ač se snaží jsou dosti ubozí. Poprvé se zde setkáváme s gear second.