Byzantium (2012)

Tak, a teď bych si to dala jako výpravný, plnokrevný 50ti dílný seriál, který by mapoval celých 200 let putování hlavních hrdinek. Saoirse je v roli věčné melancholické teenagerky výborná, ale Gemma je vyloženě úchvatná.

Armageddon (1998)

Obří asteroid míří k Zemi a zpívá jí: "I love you, babe. And I don't wanna miss a thing."

Cesta naděje (2014)

Chjo... Ten příběh by býval byl materiál pro Anthonyho Minghellu. Mohl mít grády. Takhle byla zajímavá jen vizuální stránka.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Boží, po britsku střelená variace na téma "superhrdinů a jejich starostí". Jo, přesně to mě od Misfits dlouho - a teď už vím, že neprávem - odrazovalo. Naštěstí jsem se nachomýtla k opakování a tahle partička sprostých delikventů, ironie a skoro něžný přístup ke společensky se vymykajícím menšinám všeho druhu si mě úplně získaly. Občas se u toho směju jako pošahaná puberťačka na celý barák a to je hrozně osvobozující

You Instead (2011)

Svěží, fesťákovou atmosférou nabitá záležitost. V tom mumraji jí a jemu kdosi secvakl ruce želízky. Oba mají být za pár hodin na pódiu - na dost odlišných stejdžích (on elekro-popík, ona indie rock), oba jsou ofiko zadaní a lezou si už po 2 minutách si na nervy... Jaký lepší začátek pro romanci si přát!

Cabiriiny noci (1957)

Lehká holka Cabiria byla o srdce na dlani oloupena už tolikrát, že je s podivem, kolik křehkých nadějí a víry v lepší zítřky jí uvnitř zbylo. Tu radost ze života, fanfarónskou hrdost i důvěřivost podala Giulietta Masina tak odzbrojujícím způsobem, že je mi díky ní tento z Felliniho filmů asi nejbližší. Vystihuje tragikomičnost života, jeho nejpodlejší zákoutí i nečekaná, těžko čitelná požehnání - všechno je tu načrtnuté průzračně, jemně, ne s přehnanou krutostí. Při sledování té řady nešťastných hrdinčiných příhod mi přišlo na mysl, že právě takové příběhy k smrti rád vypráví saďour Trier - ovšem úplně opačným způsobem. Jeho verzi Cabiiriiných nocí bych asi ani vidět nemusela, to už raději třeba tu Tarantinovu.

Manželská klec (2007)

Téma ne nepodobné Nouzovému východu, kterým mě Sam Mendes dokázal naprosto rozsekat, je v Manželské pasti podáno s vlažně, odstupem a určitou ironií, které to drama spolehlivě zabíjejí.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

(Hodnotím 2. řadu!) Jednou takhle v neděli jsem se zlinkovala už po 20. h. a při surfování po kanálech narazila na 2. díl 2. řady. A ohromně jsem se bavila! Trochu ten formát na pomezí drag show a postmoderní showbiz recyklace, ale hlavně účinkující: fousáč Kohák s liščí vílou Pazderkovou v porotě, to jsou moji miláčci (no a co si budem povídat, jejich komediální etudy mě dotáhly do finále i s 0% v krvi) - a pak božská rocková Marta Jandová a objev soutěže, rozkošný multitalent Jan Cina.

Válka světů (2005)

To byl ale nervák, tfuj tajxl. Takhle vypadá dezinsekce z pohledu mravence?!!!! :O Chmůj bože!