Mé soukromé Idaho (1991)

Zvláštny, krehký, podmanivý film s atmosférou babieho leta.

Nell (1994)

Netradičná filmová látka bola pre tvorcov i hercov určite ťažkým orieškom, no kým Jodie sa s úlohou divokej Nell popasovala skutočne na úrovni, scenáristi si nemohli odpustiť dokonalý koniec v štýle "žili šťastne, až kým nepomreli", ktorý posúva inak reálne pôsobiaci príbeh za hranice uveriteľnosti. Hlavne zásluhou skvelej Jodie mi však určite ostane v pamäti.

Vévodkyně (2008)

Priemerný film, ktorý je postavený iba na krásnych kostýmoch a skvelej Keire, ktorej korzetové úlohy mimoriadne svedčia. Ak čakáte čosi viac, zrejme sa nedočkáte. No ak máte chuť na malú dávku vkusne natočenej histórie, nech sa páči.

Bůh masakru (2011)

Brilantná konverzačka, pri ktorej sa nasmejete, no niekedy vás z toho smiechu zamrazí. Herci nielen hrajú, herci sa hrajú, svojich úloh sa zhostili s radosťou a potešením a v neznesiteľnosti svojich postáv sa vyžívajú. Ukazujú prechod od uhladenej civilizovanosti k vulgárnej, agresívnej a často detinskej... úprimnosti.

Báječný hotel Marigold (2011)

Úžasná britská oddychovka s úžasne britským obsadením. Milujem Indiu a britský humor, milujem Billovo krochkanie, Maggienu prísnu tvár a Judin šarm. Veľmi príjemný film.

Jesus Christ Superstar (1973)

Hipisácka verzia Ježišovho príbehu z pohľadu Judáša? Zvuky elektrickej gitary a apoštoli v zvonových nohaviciach a s afrom na hlave? Tak to už hej! Pre mňa jeden z najlepších muzikálov vôbec.

Osudový dotek (2004)

Lacné, plytké, kĺzajúce sa po povrchu, ktorý bol vlastne jedinou vrstvou celého filmu. Obrovské sklamanie.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvelá oddychovka, na ktorej sa zasmejete a neodpustíte si sympatie k hlavnému, hoci zločinnému (a neuveriteľne šikovnému), hrdinovi.

Umírající zvíře (2008)

Film, ktorý je emocionálne strhujúci, s brilantnou formou a fantastickým hereckým obsadením. Režisérke sa podarilo neuveriteľne dobre vykresliť pocity i city postáv, až vás z toho občas zamrazí. A hercom sa podarilo vdýchnuť im presne to, čo im vdýchnuť mali. Symbióza skvelej formy so skvelým obsahom robia z tohto filmu silný zážitok.