Želvy Ninja (2014)

Pohodová akcí nabitá oddychovka, kterou doplňuje super soundtrack. Jediné, co mi tam vadilo, byl nový výmysl, že "April O´Neilová stvořila želváky" ... kdyby se to příběhově víc podobalo animáku (což vlastně na konci bylo, když se objevili v jejich želví dodávce), tak bych dal 5*.

Úsvit planety opic (2014)

S klidným srdcem a dobrým pocitem mohu prohlásit, že se jedná o nejlepší film tohoto roku. A to ne kvůli "slzy ronícím dojemným chvilkám typicky amerického filmu" (jak to v kině komentovali)... stačí se nad podstatou pouze zamyslet...

Hercules (2014)

Dwayne "The Rock" Johnson je v roli Herkula fakt dobrý... ale to je asi tak vše. To, na co jste čekali z traileru, jsou cca první 2 minuty filmu a pak začíná bezduchá cesta "do ničeho".

X-Men: Budoucí minulost (2014)

K tomuto netřeba psát dlouhý komentář. Stručně: nejlepší-X-man-který-kdy-natočili!!!

Godzilla (2014)

Další z průměrných remaků slavné Godzilly. Tato verze více připomíná originál - Godzilla konečně dostala podobu té původní, bojuje s dvěmi přerostlými "kobylkami", které až moc připomínají potvory z Hvězdné pěchoty. Film budí opravdový strach v momentě, kdy přijde ten asi hodinu očekávaný moment, kdy konečně spatříte toho, na kterého se celou dobu těšíte - "Godžiru". Bohužel ale film padá opět na velkých slibech, které v důsledku nahradí naprostý průměr hrající si na speciální efekty a hordy padajících mrakodrapů a budov (mimochodem - hlavně tu potvoru zničit, abychom neriskovali lidské ztráty, ale v těch mrakodrapech, které padali, nikdo určitě nebyl...). Film trochu ztrácí logiku, ale věrohodnějí napodobuje klasickou Godzillu.

Godzilla (1998)

Mě je ukradený nějaký originál, tenhle film si pamatuju, jako malej kluk jsem ho dostal ještě na vhs-ce, a proseděl jsem ho celý s otevřenou pusou a od té doby si ho rád pustím znovu a znovu... všichni máte tendenci srovnávat filmy s původní verzí, ale sakra uvědomte si, v jakém světě vznikal originál a tenhle "remake"... nemůžete srovnávat tehdejší technologie s modernějšími... to je, jako by jste říkali, že původní oktávka je lepší, než ta nová... zkuste si s tou původní sjet na dovolenou do Chorvatska.... asi netřeba dál komentovat

Elizabethtown (2005)

Příjemný film, kteý pohladí na duši, nijak neurazí, akorát vnese trochu melancholie, než se Bloom "rozhoupe".

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Spíše tak 3,5... zkrátka takový průměr, o trošku lepšího charakteru. Každý, kdo odsuzuje tento film na základě příšerného a zpočátku nudného základu, uvědomte si jednu věc. V dnešní době "parodií", které se na nás hrnou, je tento film předsi jen unikát. Takový Scary Movie 5, který již nemá divákovi absolutně co říct, se snaží parodovat něco, co do sebe nezapadá. Tento film, sice s nadsázkou, ale je též parodií. A to právě herců, kteří zde vystupují. A hrají sami sebe, nemají žádná jiná jména, jsou to prostě oni. Tímto Seth Roger a Evan Goldberg vymysleli něco originálního - film, založený na totální pakárně a podprůměrným příběhem, který má podobu dobré, průměrné parodie.

Gravitace (2013)

Naprosto fascinující survival film a už vůbec nejlepší výkon Sandry Bullock!

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013) odpad!

Chudý a trapný pokus o oživení už takhle dementního šílence, který v předchozích dílech aspoň nahnal hrůzu, ale tady absolutně vyvrací to, co "již básníci jednou napsali". Režisér si zřejmě popletl historku o vraždícím maniakovi s Takovou (ne)normální rodinkou, v jejímž závěru se dřívější obět najednou stává věrnou členkou své dříve neznámé "rodině". Navíc k tomu přidává fakt "hrdinného" policisty jdouc vstříc maniakovi s pistolí v jedné, a chytrým telefonem v druhé ruce. Neměl to být příběh, jež se stal v době, kdy chytré telefony neexistovali, pane režisére?!!!