Klukanda (2011)

Tomboy. Při tomhle slově se mi vybaví malá Freja Erichsen, jak někde v Dánsku kope s klukama fotbal. Ale co říct k filmu? Tomboy si na nic nehraje, předkládá všechno tak, jak je a je jen na nás, jak si to všechno přebereme. Proto i to pomalejší tempo. Jako kdyby to říkalo "takhle to prostě je a je mi jedno, co si o tom myslíte." Je to zvláštní film, takový jiný , ve svém jádře jednoduše prostý, ale hlavně opravdový. A právě ta opravdovost ho povznáší z průměru, kterým by bezesporu jinak byl. Proto ty 4 - pro prostotu a uvěřitelnost. Byť jsou slabší. A nutno říct, že malá Zoé má potenciál.

Počátek (2010)

Hm. Pan Nolan si vzpomněl na svoje příhody na hraní si na vojáčky a na nesmrtelné z dětství, pak přidal něco z dospěláckého světa, vzpomněl si na Edgara, přečetl si něco od Freuda a vznikl Inception. Já obecně tyhle typy filmů nemám moc ráda. Chytračení, honičky, adrenalin. Ale když to tak vezmu, tady to až tak špatný nebylo. Po stránce vizuální se tomu nedá moc vytknout, možná bych mohla mluvit o nějaké absenci poetičnosti, však obávám se, že ve střílečkách o tohle asi moc nejde. O čem už mlčet ale nemůžu, je jasně zřejmá snaha tvůrců HRÁT právě NA EFEKT, na oblaka dýmu, ohně, na stav beztíže, prostě všecko o čem sní malí klučíci s kuličkovkou v ruce. Výsledkem je sice působivost, která nenudí (a to dokonce ani ty neakčně orientované), jenže přiznejme si, že za těmi tríčky se schovává vlastně celkem plochá zápletka, která, ač se možná místy snaží, nedokáže ale vůbec hrát na city. Hrdinové by se pak s trochou fantasie dali přirovnat ke strážcům vesmíru - podezřele nesmrtelní, vědí si rady v každé situaci a hlavně přitom vypadají neodolatelně dobře. Počátek není rozhodně špatný film, jen je za tím vším aranžmá celkem prázdný. Něco mezi 3/4, ale je třeba zdůraznit, že je to hlavně kvůli těm efektům.

Poslední noc v Římě (2010)

Erotika?! Ale no tak..vždyť toho zas tolik vidět nebylo! A přirovnávat tohle k pornu je jako srovnávat Lady Fuckingham s veršíky Sapfó. Kde nám Oscar povídá o kládě, tam Sapfó vypráví o kosatcích. Spíš je to taková lechtivá a volně plynoucí poezie, lehce místy dotknutá vlnou kýče. Ale jen lehce. Mezi tou vší nahotou a časem stráveným poznáváním těla se to snaží hrát i na city, na vážnost, na oduševnělost. Někde se to daří, někde ne. Přesto je to film, na který jen tak nezapomenete. Navíc lidé se slabostí pro krátkovlasé slečny se čtveračivýma očima zajisté ocení.

Lůno (2010)

Nápad dobrý. Krásná kamera. Na Evu a na Matta se pěkně kouká. To je všechno.

Zemřít vedle tebe (2011)

Ty ilustrace jsou krásný..resp. ta animace. Přebaly knížek naprosto fascinující. Příběh samotný milý a úsměvný. Co to však lehce kazí, je ta demonstrace souložících kostlivců na konci. Puritán vážně nejsem, ale tohle mi tam prostě nějak nesedělo.

Jana Eyrová (2011)

Jane byla naivka a tuším, že i samotná Brontëová, ale v téhle adaptaci (narozdíl od té předešlé) se to dá celkem unést. Hezká kamera, hudba, pěkně se na to kouká. A Lord Rochester je docela fešák.

I Love You Phillip Morris (2009)

Útěky z vězení a převleky možná pobaví. Vážnější rovina filmu tím ale značně utrpí. Problém je totiž v tom, že je to až moc přeslazený, přihřátý, moc ujetý. Má to být příběh, co se doopravdy stal. Uvěří to ale někdo Jimovi? Těžko.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Tak vážené dámy a pánové, nemůžu si pomoct, ale JÁ se celkem nudila. Pár vtípků sice slušných, ale nebýt fešáka Ryana, tak to nejspíš brzo vypnu. Máte-li však krizi středního věku a nechce se vám myslet, třeba oceníte. Já ne.