U pokladny stál... (1939)

Samozřejmě jedna z nejlepších Burianovek. Řekl bych, že v tomhle filmu je to nej hláškující Burian. Sajrajtum, maglajzum, aBlátum.

Život brouka (1998)

Roztomilí hmyzoši, pohodová pohádka pro všechny.

Horečka sobotní noci (1977)

Kdyby v tom nehrál Travolta, bylo by to asi hodně špatné. Ono totiž většina herců je dost mimo, buď přehrávají nebo jsou jen křovím. Dialogy jsou křečovitě kýčovité a mnohdy vyloženě stupidní a nesmyslné. Ale ten Traverza se svými disko kreacemi, to je něco. "Ha ha ha ha, staying alive, staying alive! Aa Ha ha ha ha, staying aliiiiiiiiive!"

Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Ale jo nakonec to nebylo tak hrozný jak se z prvních 20 minut zdálo. Docela se to rozjelo a dokonce to mělo i něco jako spád děje, přitom taková blbost že? Dostavily se i salvy smíchu ve scénách s neviditelným ohněm.

Všechno musí pryč (2010)

Tohle byla příjemná jednohubka, na Ferrella se mi dobře dívá i ve vážných rolích, ostatně to už předvedl v "Horší už to nebude".

Příšerky s.r.o. (2001)

Jednoduchá a zábavná pixarovka, která zabaví i po x-té.

Hráčské doupě (2017)

Nijak zásadně to nevybočuje z průměrných Ferrell komedií, ovšem ten výběr. Takovou skupinku zjevně retardovaných herců z bonusem odporně se pitvořícího Mašukáše, to je fakt síla.

Volte mě! (2012)

Ferrellovi dali za protivníka Zacha, jež se živí obdobně absurdistickým humorem jako Will. Tihle dva mi tedy dohromady moc nejdou. Ferrell potřebuje nahrávače z jiné ligy.

Ve jménu krve (2016)

Vezměte sobě hrst kýčovitého scénaristického námětu o znovunalezení cérečky špatným ale pokorným tatíkem, přidejte rekvizity osumdesátkových akčňáků, třeba obytnej přívěs, ale o něco větší než měl Riggs, a nezapomeňte na učebnicový bad guys, ideálně homies z portorika co rádi hulej a dýlujou. Dobře promíchejte a podávejte ke dvoum až třem vychlazeným ležákům.