Rekonstrukce (2010)

Infantilne, ale roztomilé. Presne ako celovečerný film.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ked na prve odseknutie hlavy musite cakat 6 casti asi nebude vsetko v poriadku. V prvom rade podotykam ze Zombie filmy mam naozaj rad, ale toto asi vzniknut nemalo. Prva cast skvela. Atmosfera, akcne momenty, zmatok, rodinne hodnoty . Ale od druhej casti upadok na rodinnu dramu, silno predvidatelnu, kde tu obcas zombie motiv zostava. Nebyt klise, tupych a nesympatickych postav, sprostych rozhodnuti, zlej kamery a ja neviem coho vsetkeho, mohlo to byt skvele. Ale to by musel byt uplne iny serial. Prva cast 85 %. 2-4 cast 60 % 5 cast 20%(pointa tohto dielu mi stale unika) 6cast 60%. Celkove hodnotenie zatial 3 hviezdy, pockam si na dalsie casti ak vobec vzniknu.

Megamysl (2010)

rok 2010 je naozaj rokom animakov.

Falešná hra (2000)

Jeden z tých filmov, ktoré si pozriem rád tak v pravidelnom intervale cca 1 rok. Herci dobry, zapletka este lepsia a celkovo ten "happy end" sem sedi.

Gran Torino (2008)

A že toto nemalo minimálne nomináciu na Oscara za najlepší film sa veľmi divím.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Problem tohto filmu je predloha. Ked si precitate knihu, tak zhruba 80 percent sa odohrava v lesoch, lukach a inych planach, kde ustredna trojica stanuje, plánuje, rozhoduje sa a rozmysla ako najist Horcruxy. Zial warner bros sa rozhodli ze toto putovanie rozdeli na 2 casti, kde v prvej polke nastane len 1 hlavny klucovy moment a to je ziskat medailon a znicit ho. A to si zoberte ze na skoro 2 a polhodinovy film je sakra malo. Tym ale ako Yates dokazal, z tohto prazdneho konceptu urobit pozeratelny skoro Road Movie je obdivohudne. Mne osobne sa to zdalo malicko zkratene, vzhladom na to ze ich prepad na ministerstvo planovali minimalne 3 kapitoly ale nevadi. Neda sa zapriet, ze film nie je nabity dejom, ale stazovat sa, zeby mi film utiekol pomaly sa neda. Prave naopak. Za vrcholne momenty povazujem uvodnu depresiou nabitu 20 minutovku, tanec v stane na hudbu Nicka Cave, animovanu pasaz a Dobbyho smrt. Herci dostali velmi malo priestoru, samozrejme okrem ustrednej trojice, ale to je vina knihy. Triky boli skor priemerne a hudba sa mi zdala dostatocna. Dostatocne som sa navnadil na druhu cast, ktora chvalabohu prileti uz za pol roka. 90 percent.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Najlepsia televizna zabava ake kedy vznikla. Ludia co tie odpady? to si myslite, ze o co tam ide?

Let Fénixe (2004)

Problem filmu je, ze sa podoba skoro na kazdy jeden film o havarii lietadla. Originalne prvky sa vytratili, herci su presne taky ako v kazdom druhom beckovom filme. Jeden hlavny chlapik, jeho verny ako to nazvat sluha, potom hispanec s fuzikmi, zena ktora nakoniec sa da dokopy s tym hlavnym chlapikom a nejake tie hrdinske postavy a v neposlednom rade zly ujo. Ale naproti tymto (ne)kvalitam sa mi film lubil velmi. Uvodna scena bola dokonala, dalej vela scen mi prislo genialnych(najviac ta co ospevuje POMO), hudba vynikajuca a vizualna stranka sa mi tiez pacila. Myslim, ze vela ludi tento film neoceni, ale ako film na odreagovanie funguje skvelo.

Vrahouni (2010)

Ludia by mali prestat fetovat. A obvzlast ti, co nakrucuju filmy. Ja som sa bavil.