Prometheus (2012)

Druhe zhliadnutie. Tak uz som pochopil zmysel tohto filmu. Scott nam chcel ukazat ako vznikol jeho kultovy alien. A je to. Ked sa na to clovek pozera ako na nejaky film o stvoreni sveta a dostane kvazi vyvrazdovacku, tak potom mi logicky vychadza to neskonale sklamanie z reakcii na film. Ja som sa na film pozrel ako cistu zanrovu vec, o jednej lodi a planete a nemozem byt sklamany. Prometheus mal smolu v tom, ze ocakavania a realita je pre niektorich ta ista vec, a potom sa v myslienkach nevedia preniest cez okolnosti. Pre mna presne uvodnych 60 minut film je audiovizualny masaker. Tak vela impozantnych scen som uz dlho nevidel. Druha polovica sa zmeni, a ma uplne diametralne odlisnu rovinu. Akcnu, vyvrazdovaciu a vysvetlovaciu. A este pridam ako velke plus hercov, ktori su famozni. Scifi roku.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Akcna pecka bez konkurencie. Norris zabava len tym ze je na platne. Schwarzenegger a Willis nezaujimavy, a Hemsworth prilis sladky na tento typ filmu. Ostatok klasika. Skoda ze z Lundgrena spravili komicku postavu a Liho po uvode filmu odstavili mimo hry. A samozrejme Van damme ako zaporak splnil funkciu a dostal asi zivotnu rolu. Vypnut mozog a mozno dostanete aj vy chut chytit zbran do ruky a odstreli hlavu nejednemu pesiakovi. Bitka Stallone vs Van Damme TOP.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Pre mna jeden z najdepresivnejsich filmov. Odporucam pozerat nie uplne v detskom veku.

Kletba z temnot (2012)

Nefungujuci scenar mixujuci exorcizmus a horor o duchoch v hlavnej roli - male dievcatko. Zbytocne rodinne hodnoty zakryvaju potencial filmu a tiez vo chvily ked sa zacne nieco diat to naozaj skonci. Inak pre tych ktori nevedia tak mrtvoly v nemocnici su verejne pristupne a kazdy moze prist a v miestnosti s nimi skusat nejaky ten exorcizmus. Ani len tie lakacky nefunguju. Ale inak herci aj hudba dobra. Jew community rulez.

Zátah: Vykoupení (2011)

Pramociara rychla nekompromisna a drsna jednohubka. Keby bol koniec vymakanejsi dam aj 5.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Mal som dost silne predsudky voci Paulovi preto som ho skoro rok odkladal. Nakoniec som zostal viac ako milo prekvapeny. Film utece kurva rychlo, stale sa daco deje, nove postavy, ku vsetkemu vsetky sympaticke, skvelo sa hodia do filmu. Paul je fakt sympatak, a ze to mal ten 18 + drive to dalo celemu filmu novy rozmer. Kludne by som bol aj za sequel.

REC 3: Počátek (2012)

Uvod je sice ako z recu, ale zvysok ako z konej riti. Cely film okrem uvodu je toceny normalne bez rucnej kamery. WTF. To VAZNE? Osobne mi to vela krat pripadalo ze sledujem parodiu, zrejme nechcenu. Keby sa to nevolalo Rec tak potom ani pes nestekne.

Není Kronk jako Kronk (2005)

Oproti jednotke vyrazne slabsie, ale aj tak sa jedna o nadpriemer. Neni sanca aby ste sa stihli nudit, film trva hodinu.

Není král jako král (2000)

Absolutne spickovy animak . Tolko vtipnych momentov, hlasok a situacii na tak kratkej stopazi nenajdete. Videl som film viac krat a zakazdy som sa dokonalo zabavil. Vsetky postavy su tak perfektne vyprofilovane za tak kratku dobu. Slovensky dabing je dokonaly. Zo starych 2D Disneyoviek ta najlepsia, nepochopim jej slabu popularitu. Toto si zacnem pustat vzdy ked mam zlu naladu. 100 %

Řeka (2012) (seriál)

Ked som objavil tento serial bol som nadseny. Tema amazonka, rucna kamera, duchovia ma dost potesila. Serial je dobry, ma fajn momenty, niektore diely srsia napadmi. Ale ! Ustredna trojica mama, syn a otec, je asi to najnechutnejsie spojenie. Realne nesympatickejsiu rodinu nenajdete siroko daleko. Mama ktora na mna posobila ako kucharka zo skolskej jedalne, ktorej umre syn, a jej reakcie na to boli ako keby jej umrelo morske prasa. Otec neviem aky blowjob musel spravit aby sa do serialu dostal a spravit z neho postavu ktoru miluju miliony divakov je nepochopitelne. Mne by museli na ucet peniaze posielat tyzdenne aby som mu prejavil nejake sympatie. Najznesitelnejsi bol ich syn, ktory po prvom diely chvalabohu presiel kurou, ze sa ostrihal, lebo inak by som to zrejmne ani nepozeral. Co sa tyka ostatnich postav, klasika. Potesila ma akurat dcera mechanika Jahel, najlepsia postava aj zahrana, mala dobry potencial. Dalsia vec co mi vadila boli niekedy pohlady kamery. Ked to malo byt cele tocene rucnou kamerou, nechapem ako tento kameraman, mohol ist v noci v dzungli otoceny chrbtom a tocit skupinku za sebou. Nedava logiku, alebo niekedy ked sa rozpravaju o sukromnych veciach typu, tvoje semacko chuti fakt dobre, tak im nevadi, resp. si kvazi akoze nevsimli ze ich toci kameraman? Vela tychto nelogickych chyb a rozhodnuti tu je obsiahnutych. Posledna cast nechala otvoreny koniec. Urcite si druhu seriu pozriem. Dufam ze matku a fotra na zaciatku zabije dake monstrum, a pribeh sa bude sustredovat na mechanikovu dceru. Pre mna 70 percent.