• Romantický

Tatlı İntikam (2016) (seriál)

Ze začátku byly některé dialogy patetické/afektované/namyšlené, což je podle mě nepříjemné/otravné. Hlavní pár nemá ideální chemii a některé scény jsem jim nevěřil. Oproti mexickým telenovelám více odtažité (málo konverzace, polibků nebo objetí). Největší výhradu mám k častým až otravně dlouhým pohledům kamery do jejich mlčících obličejů. Soustředí se na vizuální stránku a méně na dialogy. Spíše drama než komedia/romantika. Cílová skupina jsou asi mladé ženy. ** až ***

Karate Tajfun (1977)

Není to bezduchá kung-fu mlátička s vtipy. Je to pomaleji plynoucí dobrodružné drama s trochou romantiky a postavy mají charakter a morálku. Hrdinství, spravedlnost, úcta, vděčnost, pohostinnost.

Red Notice (2021)

Docela zábavný americký akční film pro nenáročné. Nenudilo mě to a neteče tam krev. Trochu mě zklamal dabing Gal Gadot. Tohle můžu vidět znovu.

Zakletý v čase (2009)

Smutné romantické drama které neubíhá rychle.

Modrá laguna: Procitnutí (2012) (TV film)

Cílová skupina tohoto romantického filmu jsou asi zejména adolescenti. Mě film nenadchl, ale dojem z něho mám spíše dobrý. Na rozdíl od předchozích filmů se zde děj odehrává dost v civilizaci. 3+

Návrat do Modré laguny (1991)

Oproti filmu z roku 1980 jsou herci neautentičtí a děj již není tak příjemný. Na můj vkus příliš rušivých a negativních scén, působících prvoplánově. Na rozdíl od filmu, který je o 11 let starší se na tento asi znovu nepodívám.

Modrá laguna (1980)

Dobrý film, pomalu plyne, autentičtí herci. Romantika. Chybělo mi tam více dialogů a nemusely by tam být ty negativní scény. Konec bych si představoval jinak.

Tarzan, opičí muž (1981)

Dobrodružný film pro nenáročné dospělé diváky, pár lehce erotických scén ("potenciál vzbudit u nezletilých diváků předčasný zájem o lidskou sexualitu a ohrozit tím jejich mravní vývoj"), nevšední podívaná. Tarzan a Jane v jungli a ta ochočená zvířata se povedla.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

To málo co jsem viděl hodnotím jako pro mládež nevhodné, oplzlé a mírně trapné.

Základy (2008) (pořad)

Klidný seriál, některé pasáže nezáživné ale s těmito tématy by se měl každý seznámit ve škole a pochopit je. Některé komentáře z pohledu křesťanství mě zasáhly i dojaly. Prakticky v každém dílu bylo nějaké důležité moudro nad kterým stojí za to se zamyslet a přehodnotit svůj život. Chtěl bych aby bylo k vidění více pořadů o křesťanských hodnotách. Pořady ve kterých jsou vidět hodnoty opačné a destruktivní je dost.