Rozbitý svět (2012)

Hrozivo reálne a zároveň sladko sentimentálne, ľahko skonzumovateľné s jemným korenistým dozvukom, vylúhované v šálke Anglicka. Výborne.

Útěk do divočiny (2007)

Krása! Tento inšpirujúci životný príbeh si zaslúžil pútavé spracovanie a Sean Penn to dokázal. Súlad charizmatického hlasu Eddieho Veddera a krásy divočiny v každom zábere si vás jednoducho podmaní. Jediné, čo vám bude pulzovať v spánkoch, bude myšlienka na to, kedy si zbalíte batoh a vyrazíte kamsi do neznáma, za pocitom šťastia, slobody a naplnenia. "Kariéra je vynález 20-teho storočia a ja ju nechcem." Klobúk dolu, Chris.

Zmizelá (2014)

Film sa spočiatku javí ako obyčajná detektívka, no gradácia napätia sa postupne pretvára v des a hrôzu nad prozaickým faktom, že takýto vzťah pravdepodobne existuje za susedovými dverami. A tak nám vzniká slušný psycholigický triler, ktorý zo seba odhaľuje viac a viac, aj keď si myslíte, že už ste naozaj videli dosť a za oponu ísť netreba. Hoci sa necítim byť stotožnená so žiadnou z ústredných postáv, stále mám zimomriavky a myslím, že tento pocit bude v mojom vnútri ešte istú dobu doznievať. Plné štyri hviezdičky, lebo celkom nerozumiem, ako sa Fincherovi podarilo zanechať takýto výrazný dojem niečím tak banálnym, ako je manželská dráma.

Divoké historky (2014)

Keď sa počas úvodných titulkov na plátne vynorilo meno Pedro Almodovar, nadobudla som rozpačitý pocit, že ma z filmu zamrazí alebo bude skrátka geniálny. Španielom sa podarilo oboje. Výborný film, nemôžem inak ako udeliť päť hviezdičiek a dokonca koketujem s myšlienkou zaradiť ho medzi svoje obľúbené. Jedna poviedka vydarenejšia ako druhá, skvelo som sa zabavila a tiež pozastavila nad tým, do akej miery som schopná s jednotlivými hrdinami súcitiť alebo nedajbože pochopiť ich zúfalé správanie. A to je presne ten mráz na chrbte, o ktorom hovorím.

Samba (2014)

Je úžasné, aký dokáže byť film jednoduchý, nenútený a zároveň tak pútavý, naplnený životom. Presne tento dojem som nadobudla po zhliadnutí drámy Samba. Príbeh sympatického Afričana uprostred Paríža odporúčam každému, kto má chuť na odľahčený večer. Samozrejme, že bonusom je originálne francúzske znenie. :)

Znovu a jinak (2011)

Trpká dramatická príchuť, ktorú zjemnila krása Charlize Theron, v konečnom dôsledku vypálila viac než obstojne a zaslúžila sa o moje pozitívne hodnotenie. Tento film je dôkazom, že americká produkcia nie je zakaždým presladená a hrdinky zbytočne premotivované. Ja som jej to uverila. Na nové začiatky!

Nebezpečné známosti (1988)

Klasika nad klasiky. Alebo, ako intrigy vedia poprepletať jednotlivé osudy, keď zopár ľudí ťahá za tie správne šnúrky. Herecké výkony par excellence. Navyše prvý film, v ktorom John Malkovich ukazuje neskutočný sex appeal. Samozrejme, za to celé môže najmä Laclosova kultová predloha.

Narušení (1999)

Silný zážitok. Naskytuje sa otázka, kto je skutočne blázon a kto má iba slabú chvíľku... Angelina Jolie zo seba po hereckej stránke dostala to najlepšie, čo mohla a obávam sa, že tento výkon je z jej strany dosiaľ neprekonaný. Film sa na nič nehrá, celý sa odvíja tak pútavo a prirodzene, že sa cítite, ako by ste medzi múrmi liečebne žili sami. Práve preto sú otázky, ktoré sa podvedome vynárajú v hlave, také trefné. Plný počet!

Svobodní se závazky (2011)

Jennifer Westfeldt bola nešťastná voľba pre vcelku sľubný scenár. Keby sa ušetrilo na tradičných pár štekoch pre Megan Fox, mohla si tu pokojne zahrať napríklad Julia Roberts a film by nabral úplne nový rozmer vzťahovej romantickej drámy par excellence. Chémia medzi dvoma ústrednými postavami však vôbec nezafungovala a táto podstatná chyba v castingu znižuje moje hodnotenie z potenciálnych štyroch na priemerné tri hviezdičky.

Management (2008)

Milý malý film o vzťahoch, v ktorých chce rozum opäť raz všetko pokaziť. Dobrý dojem však nepokazili ani do očí bijúce plastiky Jennifer Aniston. Prehliadnuté, zabudnuté. ;) Naopak, Jason Collett výrazne dopomohol k plným štyrom hviezdičkám. Lebo... také sú Hangover Days. A znejú mi v hlave.