Noční zvířata (2016)

Výborné prevedenie, originálna myšlienka. Odkaz zlomeného ex-manžela žene, ktorá svojim rozhodnutím ovplyvnila viac, než zamýšľala. Pútavá dráma, ako má byť, dotiahnutá od začiatku až do úplného konca.

Rozpolcený (2016)

Tak toto bola parádička. Shyamalan sa opäť ukázal v polohe majstra rafinovaného thrilleru a krok za krokom sa mi dostával pod kožu. Pri konci som svojej polovičke v kine takmer rozdrtila ruku, takže vystupňovať napätie sa mu podarilo brilantne. Páči sa mi, že sa napriek nekonečným možnostiam skĺznuť do roviny zbytočných béčkových efektov M. Night držal pri zemi a vytvoril dielo, ktoré je svojou dôveryhodnosťou a naturizmom ešte viac desivé. James McAvoy, bez debaty, úžasný výkon. Výdatná pochúťka.

Morgan (2016)

Zo začiatku si vás Morgan vizuálne podmaní, sľubný námet taktiež zaujme, postupne sa to však celé nešťastne otočí. Čo postava, to nelogická, ba priam hlúpa reakcia. Tým pádom je pre diváka nemožné stotožniť sa s ktoroukoľvek z kladných postáv. Hodnotím to ako veľké mínus filmu, ktorého myšlienka mala naozajstný potenciál, hoci do veľkej miery čerpá z o dosť kvalitnejšieho snímku Ex Machina (2014).

Coherence (2013)

Mysteriózny thriller ako má byť, so všetkou tou napätou atmosférou, výpadkom elektriny, záhadnými udalosťami a túžbou dozvedieť sa, o čo vlastne pri prelete kométy ide. Napriek tomu, že táto túžba ostáva v divákovi nenaplnená, pútavé rozhovory, strach o život každej z postáv i gradácia deja dostatočne vyplnia čas do poslednej minúty. Od záveru som čakala viac, no ako to už býva s komplikovanými námetmi, neuzavretý koniec ma vôbec neprekvapil. V rukách a v bežnom ponímaní smrteľného človeka je Schrödingerova mačka priveľké sústo. Vzhľadom na vyššie uvedené plusy však hodnotenie zaokrúhľujem nahor. Rozhodne moja šálka kávy.

The Bronze (2015)

Hlavná postava je natoľko nesympatická, že by som jej už v úvode dala facku. Nie jednu. Keby sa správala o trochu menej arogantne a vulgárne, nebolo by natoľko obtiažne sledovať film až do konca. Odhliadnuc od tohto faktu by to bol celkom zaujímavý film z prostredia americkej gymnastiky, kde naozaj je o čom točiť.

Máma (2013) (seriál)

Nerozumiem nízkemu hodnoteniu tohto chutného amerického sitcomu. Keď to porovnám napríklad s jeho svetovo uznávaným konkurentom Big Bang, som nadšená a nenudím sa. Seriál vkusne kĺbi sarkazmus so situačným humorom a napriek ťažkopádnej tematike, akou je abstinenčný alkoholizmus alebo rakovina, som na ňom závislá. Nikdy mi nestačí jedna epizóda a nedočkavo klikám na ďalšiu časť. Nakoľko sa považujem za celkom náročného priaznivca sitcomu a spomínaný Big Bang alebo HIMYM ma ničím nezaujali, paradoxne Mom nadchla už od prvej scény pilotného dielu. Odporúčam a hodnotenie zaokrúhľujem na plných päť hviezdičiek, pretože týmto dvom dámam vďačím za mnoho záchvatov smiechu práve vtedy, keď som to naozaj potrebovala.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Na mieste je otázka: "čo tým chcel básnik vlastne povedať"? Bohužiaľ, nie je rečnícka. Autor chcel zrejme povedať všetko, aj to, čo do jedného filmu nepatrí. Posledných dvadsať minút bolo znásilnením predošlého úsilia udržať si diváka vcelku prepracovanou psychikou postáv. Žiadne narýchlo zlikvidované mimozemské príšery do výborného trilleru o väznení a snahách vyslobodiť sa, podla mňa, nepatria. Občas sa jednoducho treba rozhodnúť, kam ten film smeruje. Predišlo by sa trapasu. Koniec - ten je asi najpodstatnejší. Z pôvodných štyroch tým pádom za film ako celok dávam priemerné tri hviezdičky.

Kolonie (2015)

Vynikajúci film... v prípade, že by režisér vsadil na kvalitný casting. Tj bez Emmy Watson, ktorá je v každom filme úplne rovnaká. Žiaľ, u mňa jej to prešlo iba pri Harry Potterovi. Je načase, aby zo seba dostala po hereckej stránke trochu viac, čo nevyšlo. Za vlasy pritiahnutý koniec vo mne neevokoval napätie, skôr výdatný smiech. Bol to ten typ klišé, keď sa v tej správnej stotine sekundy zatvoria dvere a koniec. Škoda, príbeh mal na viac.

Na návštěvě (2015)

Úprimne, rozpačité hodnotenia na csfd ma o zhliadnutí filmu príliš nepresvedčili. Keď som sa však dozvedela, že ide o dielo môjho miláčika M. Night Shyamalana, majstra rafinovaného hororu, dala som mu šancu. A nesklamal. Vlastne, ak hľadáte lacný krvák, vedzte, že nie ste jeho cieľovou skupinou. The Visit je jedinečný kúsok, ktorý, ako každý Shyamalanov film ponúka omnoho viac, než sa z úvodného popisu zdá. Dávam plných päť hviezdičiek, pretože je výborne spracovaný a má prekvapivú pointu. Je späť!