Je to i můj život (2009)

Brutální. Čekal jsem dávku emocí, ale ne že mě to tak dostane. Už chytlavé intro řeší otázku, čeho se člověk ještě má vzdát, aby umožnil žít sestře. Čert vem, že od soudu mě to nutilo snížit hodnocení na 4 hvězdy, nebo že na postavu matky se Cameron Diaz nehodila. Ostatní obsazení je totiž skvělé a Abigail Breslin bude hvězda. Objektivně podat rozklad rodiny, ve které dcera čelí přibližující se smrti, a navíc u toho zahřát u ledviny, umí málokdo. Kloubouk dolů, pane Cassavetes.

Rebelka (2012)

Asi vážně nejsem na zrzky, protože u mě vede, ať už blonďatá nebo tmavovlasá, Locika. Vlasy Meridy (zajímavý product placement) jsou zpracovány dokonale, jak bývá u pixaru zvykem. Ale chybí jakákoliv nástavba. Charaktery postav jsou vykresleny jen pomocí postoje k jednomu problému, takže je za 90 minut moc nepoznáme. Vzhledem k názvu a příjemnému zasazení příběhu do středověkého Skotska je hlavní příběh vlastně překvapivý. A pro mě ne moc zábavný.

Temný rytíř povstal (2012)

Temný rytíř povstal a přerostl autorům přes hlavu. Moc proslovů, moc hlášek, moc postav, které Nolan pašuje celým filmem. Gordon-Levitt s Anne Hathaway skvělí, Hardy s horou svalů důstojný nástupce Ledgera. Po slabším začátku všechno začne fungovat s postavou Batmana. Na konci je zbytečný zvrat, který má dokázat, jak jsme se nechali tahat za nos, a tragická scéna umírání jedné postavy. Důstojné propojení a zakončení trilogie se skvělou Zimmerovou hudbou.

Vyměřený čas (2011)

Příteli chvátej píšu vzkaz, dej mi co ztrácím dej mi čas... Investujte dvě hodiny do tohoto filmu, nezklame vás. Námět nahradit peníze za zbývající čas do smrti zněl zajímavě. Ovšem určitě toho šlo vymyslet víc než Jánošíka, co bohatým bere a chudým dává, takže zmíněná substituce nakonec ztrácí význam. Olivie Wilde jsem si moc neužil a z hlavní dvojice mě víc bavil Dřevojezero než anorektická, v šatech oděná Seyfried. Nuda to ale taky nebyla, akce akorát a občas zabrala i hudba.

Red (2010)

Rozhodně Energičtí Důchodci. Zprávy o plánovaném snížení důchodů donutily vrátit do práce skupinu bývalých agentů, které byste za prarodiče asi nechtěli. Stejně jsou fajn. Kde jinde uvidíte královnu Helen Mirren s kulometem? Nebo Bruce Willise s...aha, nic. Popichování zajímavě obsazených senilů bylo fajn, občas se podařil nějaký vtípek a hlavní akce rozhodně zaujala, ale nic víc než oddychovku v tom nevidím. Taková kombinace Expendables a Četníka ve výslužbě.:-D

Milionář z chatrče (2008)

Odjeďte do Indie, sežeňte tam neznámé herce, podívejte se na Franklina na stodolarové bankovce z vašeho rozpočtu 15 milionů dolarů a natočte film. Pokud dostanete Oscara, jste dobří. Danny Boyle je bůh. Romantickou pohádku propojil s dokumentem o poměrech v Indii a já mu baštil i tu osudovost. Skvělá hudba, velice sympatický hlavní hrdina, princezna s pořádnými kukadly (teď to není narážka), napětí mezi chladným prostředím soutěže a vyprávěním děje, no a ty EMOCE...

Muži v černém 3 (2012)

Sonnerfield Muže v černém uložil do kryospánku, aby je za pár let zase probudil. Odpočinek přišel hercům docela vhod. Hlavně Smithovi. Tommy Lee Jones přenechal půlku své role Brolinovi a z jejich podobnosti plyne nejvíc vtipů. Ufoni mě teda moc nebavili, ale jinak byly některé narážky dost trefné (Obama). Škoda, že Elfmanův povedený ústřední motiv hraje dokola snad celý film. Neurazilo, ale třikrát a dost.

Město Ember (2008)

Dobrodružný snímek o zachování života, kterému chybí život a až do poslední čtvrthodiny i dobrodružství. Působí to všechno tak nějak ponuře, chybí odlehčení, epičnost. Nejsem si jistý, jestli před takovou formou nebude mladé publikum slepé jako krtek. A upřímně, herecké obsazení mě nenadchlo. Ne že bych se nudil. Kulisy, kostýmy, výprava, to vše bylo skvělé a zobrazení fungování města se mi taky líbilo. Klidně bych z toho udělal takový komorní industriální horor.

Všemocný (2011)

Bradleymu Cooperovi už byl rufík málo, a tak experimentuje s NZT - drogou, kterou bychom asi chtěli všichni. Líbilo se mi, že se nesnažil zlepšit svět, ale byl správně sobecký. Skvělý námět, kamera, hudba, atmosférou mi to až trochu připomnělo Requiem za sen. A to jsem podle názvu nic depresivního nečekal. Každopádně Cooper dokazuje, že utáhne celovečerák. Film by si akorát zasloužil lepší závěrečnou scénu, která by ve mně zanechala něco víc.

Sněhurka a lovec (2012)

Zrcadlo by si mělo zajít k očnímu, protože nejkrásnější byla Charlize Theron. Proti Kristen Stewart nic nemám, ale tady mi její otevřená pusa fakt vadila a při jejím drsném výrazu v brnění jsem dostal chuť na jablko. Na úkor nudných trpaslíků se toho o lovci ani o jeho vztahu se Sněhurkou moc nedovíte. Ale za stylový černobílý vizuál, Thora se sekyrou a skvělé titulky o třetí hvězdě popřemýšlím. Temná Karkulka, Jeníček a Mařenka, Sněhurka...příště se dovíme, že Popelka byla dealerka.