Pozdravy ze spermabanky (2013)

Superhrdina bez tváře, zato s kupou dětí - El Masturbátor. Rozhodně zajímavý námět, ale ne v těch správných rukou. Scott chtěl asi natočit drama o zodpovědnosti otcovství, na které pak narouboval pár úsměvných dialogů. Při pohledu na Vaughna jsem nevěděl, kdy se mám smát a kdy ne. On se snad tváří pořád stejně. Prostě trouba. Proč ten soud, dluhy, skoro žádná Robin a tolik zbytečných dětí. Neseriózní, vykalkulované. Já tomu filmu ani postavám prostě nechci věřit.

Trans (2013)

Jsem v transu. Měl jsem v hlavě stejný zmatek jako McAvoy, kdo je s kým proti komu, když každá další scéna původní domněnku převrací naruby, a k tomu rozlišit realitu a hypnózu... Skvělé vrcholy trojúhelníku v podání nevyrovnaného McAvoye, slizkého Cassela a kusu ženské Dawson. Lahůdkový soundtrack,stylové pojetí v četně zajímavě prosvětlených místností a ještě se něco naučíte o obrazech. Jdu se vyholit, chci být přece dokonalý. Bravo Danny, zase jsi mě dostal.

Zambezia (2012)

Legenda o sokolích strážcích v rytmu Ria. Tři hvězdy od dospělého člověka by byly s odřenými křídly, ne-li zlomenými. Na začátku jsem tomu celkem dával šance - tématická africká hudba, oslava krás přírody a příběh o sounáležitosti ras. Ale s humorem jsem se rychle rozloučil, jen se polidšťoval ptačí svět. Těch ptáků na mě bylo trochu moc. Známý příběh, nedotažená animace pozadí a rušivý český dabing. Bohužel, i dnešní fotbal byl zábavnější. A to hráli Italové.

Wolverine (2013)

Po oznámení zasazení děje do Japonska jsem čekal, že si to Rosomák rozdá s Godzillou nebo alespoň s Pikachuem. Finále s Ironmanem je podle mě pěkný průser. Ani na druhý pokus si Wolverine neobhájí svou samostatnou existenci. Japonské prostředí film nezachrání, adamantiové drápy vs samurajský meč není fér souboj. Herecky je vše OK, Jackman je fakt ve formě. I pohřeb, na kterém kromě Wolverina hlídají také Hawkeye se starší ségrou Hit Girl, se může zvrtnout.

Millerovi na tripu (2013)

Chcete stmelit rodinu? Kupte si karavan a pašujte drogy. Podrobnější návod najdete v možná nejlepší rodinné komedii posledních let. Zatímco Sudeikis má zase šéfa na zabití, Anistonka piluje schopnost falešné manželky ze Zkus mě rozesmát. A že to s tyčí umí. Osobně velké plus dávám za Willa Poultera. Ten kluk je ve skutečném světě mnohem snesitelnější než v Narnii. No a Emma Roberts zdědila ochotu prodávat sebe samu po tetičce. Adoptujete mě?

Pád Bílého domu (2013)

Mít dvě tváře jako Harvey Dent, to už je opravdu dobrý základ pro vysokou politiku. Spíš než solidní korejský plán mě upoutala nepřipravenost Američanů. Jenže to už přichází Leonidas, aby sám napravil to, co banda jeho 300 kámošů zbabrala a já zahazuji svůj transparent "GO KOREA GO". Rukojmí bych teda obětoval. Těch černých jestřábů sestřelených, efektů nekvalitních a osob neosobních bylo trochu moc, ale přesto tahle hloupá řežba plná klišé funguje. U.S.A. ! U.S.A. !

Mocný vládce Oz (2013)

Mila Kunis má samé úžasné věci na K - klobouk, kozačky, kožené kalhoty, kukadla, prsa. To poslední na K nezačíná, ale napadá mě i jiné slovo. Jako ignorant všech těch Burtonových Alenek jsem moc nečekal, ale byl jsem překvapen. Velice příjemné obsazení, odlehčená atmosféra, docela originální pojetí. Už dlouho mi nic tak nepřipomnělo Hvězdný prach. Ještě to chtělo vyvážit kvalitu triků, ubrat blesky na konci a přidat víc Mily před plastikou. Aneb i láska může zplodit zlo.

Po zániku Země (2013)

Někdy v budoucnu bude i slimák zatraceně nebezpečný predátor. Sci-fi atmosféra podobná reality show Surviver pro jednoho soutěžícího ušla, ale nepropracovaná Země a děj předvídatelný na tisíc světelných let zamrzí. Nejhorší pak byl důraz na rodinu. Pan a paní Smithovi, teda pan Smith a jeho dítě, hrají asi jako kámen postavy s opravdu nesympatickým otco-synovským vztahem. A že si jich užijete. Možná i já sám bych u takového komorního filmu dokázal obstarat casting.

Já, padouch 2 (2013)

Nostradamus a Sibyla nás varovali před žlutým nebezpečím. Už je to tady. Tisíce žlutých tic-taců zaplavují svět a životní prostor Grua se rychle zmenšuje. Svým způsobem to filmu prospívá, protože Gru tady rozhodně není to nejvtipnější, ale nebylo by lepší natočit rovnou celý film o mimoňech? Příběh půlením prostoru trpí. Vtipů bylo mraky, bohužel pro mě skoro všechny dětské. Takže vaši potomci budou určitě spokojeni, mně se ale víc líbila akčnější a rebelantská jednička.

Lásky čas (2013)

Možná až příliš pohodový film s potenciálem stát se kultem pro celou rodinu. První polovina pětihvězdičkové baví. Scéna v tmavé restauraci nastartovala mou fantazii skoro jako svlékající se Rachel o několik scén později. Svatba tohle všechno odfoukne. Druhá půlka je drama s příliš dobráckým hlavním hrdinou, který si těžko získával mé sympatie, protože Rachel bych si sám nejradši vzal. Chybí tomu nějaká hádka, a tak si film pluje v klidných vodách až k nevyhnutelnému happyendu.