Konzultant (2013)

Jestli Scottův Prometheus zklamal, tak tohle už je sračka. Symbolicky posloužil ten septikový vůz, co se ve filmu několikrát mihl. Luxus, nuda, kočky, nuda, sex, stěrače, nuda. O co tu ksakru šlo? Každá postava mluví v hádankách, ale když se dostane do problémů, neudělá ani bobek. Hvězda je za obsazení. Stojím si zatím, že Cruz je o třídu hezčí než Diaz, jejíž obsazení není trefa. Pitt je tu tak zbytečný, že ho mohli zabít rovnou v úvodu. Všechny postavy jsou vlastně nesympatické.

Enderova hra (2013)

O dětech nejen pro děti. S hlavní postavou mám problém - přemoudřelá, netýmová, porušující snad každý rozkaz kromě zákazu sprchování s opačným pohlavím. Jeho kariérní vzestup dosahuje slušného warpu. I toho šikanování už bylo moc. Ovšem vizuál s Jablonského hudbou dělá divy. Prostě filozoficky mě sci-fi o dětech zachraňujících svět minulo, jinak se na to dá dívat. Jsem tady jediný, kdo si až teď uvědomil, jaká slečna už je z Abigail Breslin? Příště zfilmujeme šachovou partii.

Nejvyšší nabídka (2013)

Pokud jste introvert nenosící rukavice nebo neobývající skrytý pokoj, pak jste vlastně celkem normální. Kdyby film byl o večeřícím dědovi, co bude 2 hodiny koukat na obrazy, jak začátek napovídal, mrsknu tomu max dvě hvězdy. Jenže zápletka mě zatraceně chytla. Konec je předvídatelný, i tak zdrcující. Potřeboval bych ještě nějaký záběr, vysvětlení, aby ta kolečka do sebe lépe zapadla. Excelentní Rush zastiňuje všechny a všechno, včetně nic moc femme fatale. Vysoce umělecké dílo.

Pot a krev (2013)

Někteří muži přemýšlí hlavou, jiný obsahem svých kalhot a tihle tři asi přemýšlí bicepsy. Pojetí únosu je natolik amatérské, až bych tomu věřil. Nebo taky ne. Představovačky postav byly fajn, stejně jako úvod celkově. Filmu chybí jediná sympatická postava. Říkejte si co chcete, ale krást úspěšným není správné, natož legální. Černý humor fungoval, akce za dvě hodiny moc nebylo. Postavy byly vybrány spíš podle vzhledu než hereckých kvalit. Tohle se může stát asi opravdu jen v Americe.

U Konce světa (2013)

Cornetto trilogie končí, svět nikoli. Završení to není špatné, ale díl nejslabší. Parta složená ze sympatických postav, které jsou navíc hvězdně obsazené, nefunguje tak jak jsem čekal. Sci-fi parodování je nejdřív fajn, ale moc se nevyvíjí. Nějakého prázdného modráka bych taky rád umlátil jeho vlastní rukou. A tak to spíš než jako celek funguje jako střípky samo o sobě dobrých vtípků. Nemůžu si pomoct, cítím z toho moc Pegga a málo Wrighta. Díky chlapci, je čas zkusit jinou zmrzlinu.

Riddick (2013)

Ochránce zvířat Riddick vidí ve tmě. Já toho moc neviděl. Jednak je film nesmyslně dlouhý, druhak se úvodní půlhodinka bije se zbytkem, třeťak akce bylo jako šafránu. Lovci nejsou rozhodně špatně popsáni, docela slušně hláškují, ale jinak scénář nemá hlavu a patu. Hlava je v bedně. Katee Sackhoff jsem si postupně oblíbil a nějaké to odhalené prso nevadí. Na druhou stranu bych tu spíš než prsa očekával slušně vykreslený sci-fi svět budoucnosti, a toho se mi teda nedostalo.

Paralelní světy (2012)

WTF, nemám převrácenou televizi? Začátek vypadal zajímavě, ale pak to šlo z kopce. Míchat sci-fi s červenou knihovnou je prostě divný nápad. Chvíli přemýšlím, jestli někdo nestojí blbě, jindy se směji banální romantické zápletce. Amnézie, pche. Audiovizuál je krásný, ostatně i film je krásný, ale co s gravitací dokázal Cuarón nebo Nolan v Počátku? Herecké obsazení mi taky nesedlo. Kirsten Dunst má s líbáním vzhůru nohama už slušné zkušenosti. Vždycky je lepší být nahoře.

Red 2 (2013)

Rozmáchlejší, Epičtější, Delší. Skvělý úvod střídá chaotický Eurotrip, ve kterém se důchodci zrovna nekochají památkami. Asi mi však ulítlo letadlo, protože jsem se v té jízdě ztratil a ztrácel znovu. I po finále mi začátek přišel výživnější. Původní postavy jsou zde zase skvělé, ty nové (Hopkins, Zeta-Jones) se úplně nepovedly. Mary-Louise Parker by svou energií mohla nahradit Temelín. Akorát její problémy s Willisem mi pořád připomínaly vztah Willise a Peet z Můj soused zabiják.

Univerzita pro příšerky (2013)

Hlavní problém prequelu není nízká kvalita, ale příliš dlouhá mezera od vzniku prvního dílu. 12 let. Za tu dobu některé děti vystudovaly univerzitu nebo už mají vlastní děti. Jinak jako jo, milé to je, zábavné občas taky, ale že by to nějak sršelo novými nápady jak si udělat srandu z vysokoškolského života říct nemůžu. Všechno už bylo někde jinde a že se jedná o svět příšerek a ne lidí to nezachraňuje. Průměrný animák ve všech ohledech, takže těžko něco vytknout, ale i pochválit.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Když vidím starou partu, div se nerozbrečím. Už z úvodních titulků dýchá nostalgie. Pětka byla ještě lepší, ale i tak jsem s Linovou prací spokojený. Obdivuji způsob, jak ve finále zaměstnal každou postavu. Úvod je klidnější, druhá parta si získává respekt a rozhodně se jí to daří. Akce je výborná, pestrá, i když trochu přehnaná, ale kde dnes není. Nikdo se nesnaží vést zdlouhavé dialogy. Prostě se hláškuje, bije, závodí a tak to mám rád.