Sousedi (2014)

Zítra to roztočíme, drahoušku, made in USA. Na začátku jsem si říkal, že by Rose mohla ukázat prsa. V půlce filmu jsem svého přání litoval. Když už jsme u prsou, tak jako jediná mě rozesmála ta část s airbagy. Chápu, že z hrozných dialogů je řada čirá improvizace, ovšem Apokalypsa v Hollywoodu měla vyšší úroveň. Vyloženě sympatickou postavu aby člověk pohledal, Rogena nemám rád a Rose mám naopak rád příliš, abych ji odpustil další přešlap. Proto jsem snížil hodnocení.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Jack Ryan, doktorand ekonomie, mariňák, pacient, agent CIA, hacker, sprinter, skvělý řidič motorek i aut, bojovník, myslitel, pyrotechnik. Jo a taky snoubenec. Při jeho myšlenkovém průjmu na konci je velitel Costner vlastně zbytečný. I když to samé se dá říct i o slepém padouchovi. Scéna s večeří ušla, ovšem dělat drama z hackování počítače, to může asi opravdu jen Branagh. Všimněte si, že hudba hraje většinu času, bez ní toho moc nezbude. Tento film měl zůstat v utajení.

Krásno (2014)

Ptákovina od Sokola. On je sice výborný improvizátor, ale sotva průměrný herec i režisér. Alespoň si zasouložil. Je to taková typická česká krimikomedie, tudíž to není ani jedno. Tuším, v kterých částech jsem se měl smát, ovšem bylo to spíš bizarní. Zabodoval snad jen Matásek. Dvě třetiny filmu se toho moc neděje, pěkná nuda a napínavý konec je pro mě příliš absurdní, než abych nějak zvýšil hodnocení. Nechápu, jak sem dostali Rodena. Asi si myslel, že to produkuje Falcon.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Politická kritika v komiksových bublinách. Trošku hloupá, s předvídatelnými zvraty, ovšem dokud Kapitán Mirek Dušín nezačne mluvit, výrazně zábavnější než jednička. Skvělá akce mě nutí přemýšlet nad čtvrtou hvězdou. Ukazuje se, že Kapitán potřebuje Vdovu mnohem víc než Ironman, postava tím získala vhodný protipól. Také pomohlo zasazení do přítomnosti. Marvelu by prospělo, kdyby neustále neoživoval mrtvé postavy. Evidentně co je mrtvé, nemůže nikdy zemřít.

A Very Potter Senior Year (2013) (divadelní záznam)

"I I'm a magic diary - shit, journal." Čekal jsem ještě víc humoru. Scénář tohoto dílu podle mě není úplně Hermionovsky propracovaný, ačkoliv jeho čtení za chodu způsobuje několik bonusových vtipů. Postava Ginny umí otevřít Tajemnou komnatu i lidská srdce. Konec je dojemné loučení, navíc autoři našli rafinovaný způsob, jak na jeviště dostat i starší postavy. Nene, tahle trilogie není jen o HP. Děkuju Starkid za navrácení potterovské nostalgie. Je čas nechat ho zase jít.

A Very Potter Sequel (2010) (divadelní záznam)

"I heard that a dementor kissed her once and it died." První dějství je slabší, protože protěžovaná Umbridgeová mě nebaví tak jako Quildemort. Humor je často ulítlejší než Lenka Střelenka, délka se blíží době růstu mandragor. Občas chybí trošku srdíčka, které v jedničce zajišťovala úžasná Ginny. Ve druhém dějství se ovšem Rowlingovsky ukáže význam zdánlivě zbytečných scén, tvůrci si pohráli s časovými kontinui a finále je parádní. Možná divadelní triky sluší HP víc než ty filmové.

A Very Potter Musical (2009) (divadelní záznam)

"I thought that killing people would make them like you, but it doesn't. It just make them dead." Docela kompaktní (takový Columbus měl problémy nacpat 300 stran do 150 minut) parodie všech HP knížek. Amatérismus a kvalitu záznamu přebíjí ohromné nadšení protagonistů, neskutečně zábavný scénář a soundtrack, za který by se ani Sudičky nemusely stydět. Výsledek neshazuje předlohu, naopak odměňuje všechny Potterofily. Nejzábavnější pro mě byl Snape. Totally awesome!

Hvězdy nám nepřály (2014)

"Lidské samičky zbožňují příběhy, ve kterých umírá nejlépe hrdinka a nejlépe pomalu." - Sexuální praktiky pozemšťanů. První půlka sladší než vanilkové rohlíčky, druhá by podojila i vola. Ke všemu teď každá holka bude chtít svého kluka s amputovanou nohou. Pořád lepší než Edward. I když mě to zatím úplně nevzalo, pořád to mám tak nějak v hlavě. Počet hezkých myšlenek ke konci utěšeně rostl, takže druhou šanci tomu určitě dám a časem možná i tu 4 nepřející hvězdu.

Šťastný Nový rok (2011)

Některé příběhy nejsou špatné (Pfeiffer), ale neměly dostatek prostoru. Chybí hloubka postav a kdovíjaká romantika to taky není. Sešli se tu snad všichni nejkritizovanější herci - S. J. Parker, Kutcher, Efron, Swank, Heigl... Jediná sympatická ženská postava je Lea Michele. Konec se mi líbil, až na to, že kočár dovezl kobylu. Jsem zvědavý, jestli se po Valentýnu a Silvestru Marshall pokusí překonat (znovu neúspěšně) Lásku nebeskou tentokrát Velikonocemi nebo Díkuvzdáním.

Chlapectví (2014)

Děti 12 let v řetězech, zavřete někdo toho otrokářského rejžu! Hezký, ale na můj vkus hodně řídký příběh. Na jednu stranu obyčejný obraz dospívání, na stranu druhou neobsahuje moc klišé (první pusu fakt nečekejte). To co by nás asi vždycky nejvíc zajímalo nevidíme, třeba vyhrocené vztahy. Občas jsem si připadal jako u dokumentu o herních konzolích nebo o nejhorších účesech roku. Výsledek - zajímavé zpracování a příjemný konec. U mě vede veselejší Má mě rád,nemá mě rád.