Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Asi se přestanu dívat na trailery, protože čím víc se na něco těším, tím víc jsem pak zklamaný. Je to určitě povedený animák s neskutečným tempem, ovšem cestování časem je vyloženě sázka na jistotu, která by v jiném zpracování mohla vynést i víc. V tomto kontextu mi přijde už přeplácané použít jako rodiče psa, ale budiž. Nakonec je pan Hráškotělo ten zábavnější, i díky fajn dabingu. Příběh je adekvátní, jen ty vtipy, které jsem neviděl v traileru, na mě už zrovna nefungovaly.

(Ne)zadaní (2013)

Romantická komedie pro (ne)muže? Scénář je překvapivý asi jako Český slavík v kategorii mužů (viz maškarní), ovšem není úplně špatný. Štvalo mě, že celá trojice (ne)závazně na sobě prochází ve svých vztazích stejnými etapami současně, a to jen kvůli debilnímu pravidlu. Vtipy nefungují, Imogen Poots se nasmála víc než já. Jinak ovšem atmosféra filmu není špatná a snaha o určitou dávku romantiky je sympatická. Zde selhává většina konkurentů. Celkově spíš podprůměr.

300: Vzestup říše (2014)

Sparta, Sparta, buze... Druhá třístovka, tedy vlastně šestistovka, není lepší ani horší. Je jiná. Nejde ani tak o to, že v módě je teď nosit modrou, nebo že nám tu přibyla výborně hrající Eva Zelená, při jejíž erotické scéně byla na vzestupu nejen říše...ale i bílý prapor. Nové místo boje - moře - změnilo celé pojetí, stejně jako změna režiséra. Stapleton je oproti Butlerovi dost necharismatický herec, ovšem k úžasnému audiovizuálu nemám námitek. Jdu šprtat Řecko-perské války.

Zimní příběh (2014)

Ten kůň s křídly není kůň, ti přece nemají křídla. Je to pouze pes, co vypadá jako kůň s křídly. Asi taková je logika filmu. Buď jsem zmeškal prequel, nebo se zběsile stříhal děj, protože tento svět vůbec nemá smysluplná pravidla, kterými by se řídil. Dialogy asi psal puberťák, co se poprvé zamiloval. Hlavně ať je to pořádně poetické a o lásce. A je to škoda, protože tento žánr mám rád a určitý potenciál by tu byl. Zázrak, že se filmu upsala jména jako Zimmer nebo Crowe. Zima se blíží.

Klub poslední naděje (2013)

Kolik příšer se muselo sejít před kamerou, aby byl doceněn půvab Jennifer Garner? Film je postaven na zajímavých dialozích a vývoji postojů postav pod tíhou konce života a zejména v druhé půlce boduje. Víc mě prostě zajímal souboj jednotlivce proti systému než (sebe)píchající McConaughey. Oceňuji jeho (a vlastně i Letovo) úsilí zhubnout nějakých 20 kilo. Až mi bude zase nějaká holka říkat, že se jí líbí jeho postava, ukážu jí, že se od něho zas tolik neliším.:-D

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Jediným hercem z prvního dílu, který odmítl účastnit se pokračování a to z důvodu špatného scénáře, byla postava prostitutky Irenky. Ta holka to vážně někam dotáhla. Naprosto zbytečné pokračování, jehož vznik omlouvá snad jenom Bolkova potřeba splatit dluhy. Jinak už je zralý na blázinec, protože Bohuša straší bývalá první dáma.Jsou tu sice známé postavy, ale to je tak všechno. Bez vtipu, nápadu, smysluplného scénáře a vlastně i závěru. Stardance, Gott... hrůza.

Zlodějka knih (2013)

He, já jsem asi zloděj filmů. Nečekaně zajímavý zážitek na rozhraní 3 a 4 hvězd. Často do komentářů píšu, že se film tak nějak snaží útočit na více frontách a ve výsledku je z toho vlastní kapitulace, tedy strašný mišmaš. Tady se ovšem podařilo dětské vnímání světa, tak i dospělácký pohled. Tudíž film pro celou rodinu. U začátku jsem usínal, ovšem druhá polovina dojímá. Konec pak už působí hodně natahovaně. Rush skvělý, ale i postava matky byla zajímavá. "Chci vyrůst než zemřu."

Robocop (2014)

Do brady ho netrefili. Pokud pominu fakt, že hlavní parťák hrdiny je opět tmavé pleti, jedná se o netypický akčňák. Více než nepřehlednou akcí, které je nečekaně málo, boduje interakcí postav a společenskými otázkami. Těchto linií je však několik (americká politika, člověk vs robot, marketing...), tudíž nedochází k jejich dotažení. Když už je většina záběrů v odstínech šedé bez výraznějších barev, hodil by se nějaký zapamatovatelný soundtrack. Jinak to uteklo, i díky Gary Staříkovi.

12 let v řetězech (2013)

A na těchto ne až tak starých základech je postaven vzor demokracie. Zajímavé, dojemné, životopisné, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybí. Nějaký dějový oblouk, zvrat, atypická postava nebo alespoň Cimr mohl složit druhou píseň, ať pořád nehraje jen ta jedna. I Ejiofor se tváří celých 12 let stejně, bez ohledu na to, jestli je zrovna v černých nebo bílých sračkách. Fassbenderova Magneta je těžké nemilovat, ale na jeho plantážníka bych nejraději poslal Djanga bez řetězů.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Die, vidíš to? Jestli jo, určitě si říkáš, jestli bys neměl die, jak říkají v Anglicku. Tady je totiž špatně úplně všechno. Příběh neskutečné klišé, takový Gladiátor a Souboj titánů pro rychlostudenty. Skáče se z místa na místo. Nesmyslné dialogy. Triky na úrovni známého seriálu z minulého tisíciletí. Pořád stejná hudba. Slabé obsazení. Lutz je taková kostka svalů, která se tváří pořád stejně a vůbec se na Herkula nehodí. Jsem si dost jistý, že žádný Herkules: Legenda pokračuje, nebude.