Divergence (2014)

Světu vládnou odevzdaní, přestože jsou hloupí. Zato chytří lidé jsou nebezpeční vrazi. Teď mi řekněte, v které kastě sakra najdu kuchařku? Tris válí. Než aby pomáhala druhým, raději skočí z vlaku a ve snu by vědomě zastřelila rodinu. Inu, typický puberťák. Akce nic moc, svět nedomyšlený, hudba dobrá, stopáž přepálená. Woodley zahrála solidně, jinak herci velká slabota, včetně Winslet. Tři hvězdy za to, že mě to docela vtáhlo. HG mají propracovanější postavy i fantasy svět.

Newyorská romance (2013)

Lidi, nemějte mi to za zlé, ale když chci poslouchat písničky, pustím si rádio. Nebo youtube. Ale ne televizi. Love song je docela příjemná oddychovka, ve které se toho moc neděje a začíná vlastně až v půlce. Pak už je to lepší. Pokud jste idealisticky naladění, užijete si ji. Já prostě nevěřím tomu, že cizí ženská pozve odstrkovanou puberťačku na nákupy a najednou je svět růžový. Nicméně Keira tady dobře vypadá i zpívá. Tomuto filmu rozhodně dám ještě druhou šanci.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tohle bude delší komentář. Dlouho jsem se bál, že druhý úžasný Spider-Man bude druhý třetí Spiderman. Padouši se tady rozmnožují jako pavouci. Stačí se podívat na motiv každého: 1) Spider-Man je oblíbenější než já. 2) Spider-Man mi odmítl pomoci. 3) Pustili mě z vězení. Co udělají? Pokusí se za to zabít Spider-Mana, jako by nevěděli že zabít pavouka nese smůlu. Jednotliví oponenti navíc nepovstanou současně. Pokud ovšem emoce překonají rozum, je druhý díl výborný. Už úvodní sekvence z minulosti lapá mouchu do sítě. Souboje s Electrem jsou efektní, nádherně kontrastní, doplněné odvážnou, ale výbornou Zimmerovou hudbou. Doslova elektrizující atmosféra. Harryho linka ušla, ale jeho goblina bych tady zatím vynechal, film mohl klidně skončit soubojem s Electro Worldem. Naopak s Gwen si měli autoři víc pohrát, ačkoliv konec překvapil. Pořád mám problém se Spider-Manem. - jeho vtipkování už příliš připomíná Deadpoola (včetně kostýmu). Ačkoliv se Webb nepoučil z předchozích chyb, musím se ho tentokrát zastat. Z toho obrovského množství surovin nakonec dokázal uvařit dobrý guláš, nebo boršč, chcete-li, a najednou mě mrzí, že třetí díl nebude.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Invaze slovenských hereček. Na Janákovy poměry nuda, ale třeba jen planety nebyly v dobré konstelaci. Hvězdy mi nepřály. 10 krát otřepané téma, na které se nabalují scény buď vyloženě trapné (šátek, schovávání trávy), nebo nudné (oslava narozenin, zkouška). Zato stanování bylo zábavné, to uznávám. Postavy jsou schematické, třeba potenciál Donutila zůstal nevyužitý a Lexa je prostě trdlo. Vůbec mi nepasoval cizojazyčný soundtrack. Bylo těch pravidel vůbec 10?

Need for Speed (2014)

Porovnejte s Rychle a zběsile a najděte 5 rozdílů. Uvedu zde alespoň jeden - Toretto by Marshallovy nadělil celé kolo. Film je klasický adrenalinový patos, aneb jak se pomstít vašemu nepříteli, zatímco vy skončíte v base. Dokonce k tomu nepotřebujete ani pistoli za pár korun, ale jen auto za nějaké to mega. Pokud se zrovna moc nemluvilo, docela jsem se bavil, přestože hru jsem nikdy nehrál. Imogen Poots ztvárnila jednu z nejzajímavějších postav v podobných filmech.

Godzilla (2014)

Je to velké, ale je toho nějak málo. Čekal jsem, že Taylor-Johnson nakope Godzille prdel, ale o tomto moc nevím, co si myslet. Spíš než popcornová zábava je to vážně míněná pocta původní Godzille, s retro atmosférou včetně divné hudby jako z minulého století. Chybí mi víc kulervoucích momentů, protože většina záběrů se děje v mlze / tmě / nevidíme je vůbec. Postavy jsou vyložené otravné, prostě jen cestují s Godzillou a čučí, aniž by si k nim člověk vytvořil hlubší vztah.

Zloba - Královna černé magie (2014)

One (wo)man show AJ. V první půlce se prakticky neustále skáče v čase, klidně bych tu druhou protáhl. Efektů je přehršel a postavy se občas chovají hloupě, jenže pak mi to došlo - je to přece pohádka! A toto atypické zpracování z pohledu záporné postavy se mi líbilo svou atmosférou i nešablonovitými charaktery. Napadá mě, že Angelina má zkušenosti s amputací různých části těla, tak snad se ještě nebude muset zbavovat parohů od Brada. Růženka ti dává křííídla.:-D

Pompeje (2014)

Přesně tento film odpovídá mým představám o hloupém béčkovém akčňáku. Sutherland se snaží ze svého Kurvuse vytáhnout to co jde, podobně A.A.A. Zato Jon Sníh (opravdu, ten výraz je stejný) pořád nic neví a během dvou vět se zakouká do nezajímavé princezny, asi proto, že musí. V poslední třetině se do akce přidá mrcha, naštvaně dštící síru. Což mě přivádí na myšlenku, jestli byly zbytečně první dvě třetiny, nebo všechny tři. Jon Sníh prostě nemá štěstí v lásce.

Vejška (2014)

Ještě že už jsem dostudoval. Panna nebo Vorel, všechno je na houby - škola, naše republika, matka alkoholička, otec podvodník, holky děvky... Tak to vidí dvě super nesympatické zdechlé postavy. Jak tedy mohou vypovídat o celé generaci? Klišé vedle klišé. Hlavně tam musí být nějaký ten sex, underground, to je cool, a překvapivý konec. Je to zajímavé, ale taky laciné. Příběh se nikam nevyvíjí, je to recyklace jedničky, jen humor asi bude muset donést omluvenku za absenci.

NON-STOP (2014)

Kdyby bylo myšlenkové označení za teroristu trestné, dostal bych doživotí. Vždyť v tom letadle byli samí podezřelí... i ta malá holka mohla mít bombu v medvídkovi! Jo, Liame, co bys tady dal za 96 hodin, nebo alespoň 24, že? Ale jsi pašák a jak ukázal film, místo v mých top hercích máš oprávněně. Non-stop napětí, pár minut akce, zajímavé postavy, šrotující mozkové závity a skvěle zvládnutá režie. Jen ten konec už je výrazně slabší, ale to je cena za udržení pozornosti diváka.