EXODUS: Bohové a králové (2014)

400 000 migrantů se valí z Afriky!!! Už vím, proč jsou pro mě Scottovy poslední filmy ztrátou času - protože se na ně těším, a pak dokonce i dívám. 150 minut bez jakékoliv top scény. Nuda, sázka na jistotu, minimum vlastní invence. Po ukázkách bych čekal víc konfrontace a polarizace dvou hlavních postav. Scott v jedné scéně náboženství bere smrtelně vážně, v druhé ho popírá. Herecky dost nevýrazné (včetně Balea) a známější skladatel by filmu taky neuškodil. Lepší dvě hvězdy.

John Wick (2014)

Pejskaři všech zemí, spojte se. Neo se chce zřejmě pomstít Theonovi za zradu Roba Starka (a Šedeho Větra?), protože jinak by mu k naštvání stačilo fakt málo. Film je to kontrastní. Děj je podprůměrný, ovšem vylepšují jej bojové scény, ať už více či méně přitažené za vlasy. Podařil se obzvlášť taneček na diskotéce, hotel pro zabijáky je zase zajímavý nápad. Prostě forma převažuje nad vnitřní podstatou. Keanu je ve formě. Dám si bacha, až si někdy budu objednávat večeři.

Equalizer (2014)

Mohla z toho být parádní reklama na Baumax/Obi. Ono finále je fajn, ovšem trvalo to nekonečných 100 minut, než superkrutá potetovaná ruská mafie přestala mluvit a začala jednat. Druhé půli navíc chybí estrogen. Jako jo, svůj styl to rozhodně má, ale kdovíjak zábavné to vzhledem k délce není. Denzel Londýn by to z fleku mohl vzít po Přemku Podlahovi, ovšem dělat z něj dědu supermana filmu moc neprospělo. Chloë už má 18 let? Tak to už vlastně nejsem pedofil.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Es ist etwas Anders. Po jedničce na zabití/zblití přichází docela příjemná dvojka. Už vím, proč je mi ústřední trio tak nesympatické. Zatímco jiné party jsou postupně složeny např. z toho normálního, nervního a ujetého, tady je to blbý, blbější a nejblbější. Navíc strašně často mluví přes sebe. Nicméně samotní šéfové jsou pořád skvěle obsazení, zvlášť Jennifer ví, jak někoho obsadit. Scénář mi přišel nápaditější, přímější a co je u komedie nejdůležitější, dokonce i vtipnější.

Co s láskou (2014)

Zápisník jedné lásky v bledě modrém. V obou filmech hraje James Marsden. Oba napsal Nicholas Sparks. Oboje se prolíná s flashbacky, točí okolo jednoho domu, deště, jezera... Nicméně starší film je ve všem ještě o něco lepší (postavy, dialogy, zápletka, romantika, postavy, i když Michelle ani James mi rozhodně nevadí). Tohle už je víc červená knihovna pro ženské. Vzhledem k chabé konkurenci jedna z nejlepších romantik roku, škoda nepřirozeně zvráceného konce.

Jedna za všechny (2014)

Drahé ženy. Muž je nevěrný své hysterické ženě, která s ním sexuje oblečená a neholí se. Tato žena a jeho milenky mu dají do kafé projímadlo a vezmou mu jeho peníze. Přijde vám to také úžasně vtipné a dospělé? Pak jste zřejmě zlatokopky stejně jako postavy Leslie Man a Kate Upton. Nevšiml jsem si, že by se něčím živily nebo se staraly o děti. Vůbec jsem se nemohl soustředit na dialogy. Dávám hvězdu a za každý centimetr kůže Nicky Minaj bez plastiky jednu další. Ha ha.

Hercules (2014)

Vlasatý Kámen, cha cha. Hercules je o dvě třídy lepší, než Hercules: Zrození legendy. Jsem spokojený. Jedná se podle mě o zpracování, které nenudí. Vtipům a hláškám jsem nakonec přišel na chuť, akční scény mě taky bavily. Vyloženě mimo mísu je film až v závěru, hlavně ti vlci... Johnson hraje docela slušně a když se k tomu ještě přidá povedená parta, která mi z nějakého důvodu pořád připomínala tu z Thora, odpustím i klasické chyby scénáře. 4. hvězda nebyla daleko.

Lucy (2014)

Doufal jsem, že kombinace Černé vdovy a záhadných modrých pilulek způsobí v mém mozku extázi. Když jsem jej ovšem zapnul na více než 1 % kapacity, prozřel jsem. Béčkový odvar Všemocného. Filozoficky to chce být hluboké jako výstřih Scarlett Johansson, ovšem ve skutečnosti je to ploché jako hrudník Morgana Freemana. Dost mě minul už začátek. Akce uprostřed ušla, ale míchání exotických destinací a národností mě dost rušilo. I můj mobil se nabije rychleji, než Lucy.

Zejtra napořád (2014)

Na české poměry OK. Hodnocení pozitivně ovlivnila Vica a ústřední motiv soundtracku. Scénář je sám o sobě slabý, takový Blažek se vyskytuje postupně asi v Praze, u Prachatic, kdesi v díře na open air, v Ostravě a zase v Praze, aby mohl vždycky zmizet. Nicméně originální zpracování scénář vysoce převyšuje. Batěk se jen krčí ve stínu charismat, jaké má Kerekés, Issová, nebo Přeučil. Nevím, proč na něj ty ženské tak letěly, ale jeho osobní komentáře byly docela zajímavé.

Sex Tape (2014)

Sex tápe. Měla by to být zábava, ale film takový není. Zápletka byla jasná z trailerů, tak když se začala naplňovat, čekal jsem růst kvality. Opak je pravdou. Druhá půlka je trapná jak pro postavy, tak pro diváka. Nulová kreativita. Co se stalo s klasickými romantickými komediemi? Teď musí být všude sex, Apple a taky Jason Segel hrající stále stejnou postavu. Vedlejší postavy nestojí za řeč. Dělat z Cameron i po čtyřicítce sexy roztleskávačku je už trochu perverzní, ne?