• Thriller

Malý krámek hrůz (1986)

Úžasná komedie/muzikál, hudba ve stylu dixie i pop, neuvěřitelně chytlavé melodie, naprosto neuvěřitelný výkon Steve Martina, naprosto přirozenýkomik, který se skvěle vžil do postavy. Příběh je sice klasický, ale provedení stojí za to!!

Posedlost (1992)

Přestože dávám čtyři hvězdičky, musím tento počin hodně pochválit. Jednak mě to celou dobu bavilo, bylo to poutavé a zajímavé, trochu démonské a co je nejdůležitější, podařilo se dokonce i u mě vyvolat realistické napětí. Úchvatný výkon hlavních představitelů ukazoval skryté scény ze skutečného soukromí i obyčejně vypadajících párů. A velký dík za scény narovinu - bylo vidět úplně všechno. A nechyběla maličká alegorie, což tomu dodalo na klasickém "s čím kdo zachází, s tím také schází". Doporučuji.

Ils (2006)

Jedna velká nuda od začátku do konce. Atmosféra 0, samé očekávatelné záběry, zdlouhavé prostoje, naprosto nesmyslná reakce organismu na sklo v zadnici v případě, že je člověk takto vyděšen. Já jsem ale necítila nic. bylo by mnohem lepší, kdyby se věnovali pohnutkám hlavních záporáků, protože jse to celkem zajímavé téma a za to je i ta jedna hvězdička.

Bůh masakru (2011)

Dívat se na roztržku jako třetí osoba, která se směje, bylo to zvláštní, ale mimořádně vtipné :-) Bylo skvělé, jak ten film vnucuje divákovi trapné pocity a pak se jenom baví na cizí účet :-)

Moon (2009)

Příběh o zbytečném člověku, který o tom neví. Neviděla jsem trailer, takže jsem sledovala děj, aniž bych si všimla nějakých "chatrných kulis" nebo co všechno je na tom kritizováno. Velmi vhodně je zvolena hudba, která významně podtrhuje atmosféru. Zkrátka, dokonale sladěné prvky, velmi příjemně strávený čas.

Paranormal Activity 4 (2012)

V obsahu se píše: "...a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí." No já jsem teda neviděla vůbec nic. Nevysvětlilo se nic a to je na čtverku už opravdu pozdě. Pořád jenom šmouhy na záběrech a okoukané práskání člověkem o strop a podlahu nějakým démonem. Všechno jsme už viděli, žádné napětí, drama, vlastně žádný děj. Měli by nám vrátit peníze. Super komentář: verbal.

Oko (2008)

Přibarvený Šestý smysl zdaleka nedosahující jeho kvalit. Typicky americký snímek: hodně keců na začátku, hodně keců na konci. Aspoň to nepohřbili trapným komerčním románkem mezi hrdinkou a jejím doktorem. Plno klišé, klišé, klišé... Originál je prostě jen jeden. Nepřirozeně vychrtlá Jessica Alba působí jako chudinka, ale bohužel, tak dobrá herečka zas není, kéž by se vrátila k teenage filmečkům pro americké děti. Scénář jedním jednou větou - Ach, Bože...

Zatímco spíš (2011)

Milé překvapení ze Španělska. Fanoušci obscénních dramat by si to neměli nechat ujít. Originální děj, super výprava a reálná atmosféra.

Věc: Počátek (2011)

Velmi povedený klon filmu Věc, jehož děj poměrně věrně kopíruje. Žádná originalita, žádné překvapení, všechno jsem už viděla. Myslela jsem, že se konečně dozvím, jak to vzniklo, jaké problémy s tím měli předtím, ale že v tom bude praktický to samé jako ve Věci (bez počátku), to byl pro mě šok. Jednu hvězdičku za poměrně reálný oheň. Další efekty byly viditelně jak z komiksových filmů, digitální a to už atmosféra reálna úplně zanikla. Ztráta času.

Sleduje tě vrah! (2000)

Keanu Reeves vypadá v tomto filmu neobvykle dobře a role se chopil výborně. věřila jsem mu, že je šílený a nikdo ho nechápe. Dávám tři hvězdičky, protože mě to bavilo, ale není to nic náročného. Kdyby se víc času věnovalo vztahu vraha a detektiva, možná by to bylo o hodně zajímavější.