Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Pokud jste viděli trailer,tak jste si říkali,jaká to bude sranda a ve své podstatě je to pravda i když ty nejpovedenější fory nás lákaly v ukázce.Občas mohla režie "ubrat plyn" ,protože se najdou takoví,kteří mužou používat slova jako: nevkusne,nechutné.Jo,sem- tam je to někdy síla ,ale není to nic u čeho by jste měli zvracet.Ve filmu se objeví hodně známých tváří a to Vaše oko potěší,naopak hlavní role mohla být obsazená někým výraznějším,proto je tu CH.Theron ,která tu hlavní postavu dobře doplňuje. Zápletka je předvídatelná,ale potěší vsuvky z jiných filmů.Na 3Déčko je zbytečné chodit,protože tento efekt si žádný "neodnesete".Jinak docela fajn oddychovka u které se budete bavit. FAJN!!!

Transformers: Zánik (2014)

Tak tohle je hodně vzporné,to je přesně ten typ filmu,který dělí ve většině případů diváky na dva "tábory".Za mě ovšem můžu říct,že se jedná o lepší podívanou,než v předchozím díle.Zapomeňte na příběh,ten je tady až druhořadý,to samé platí i o hercích.Herecké obsazení je zde úplně nové a krom toho,že si budete zvykat,zjistíte,že se jedná vlastně o jedno a to samé,jen je zde daný větší prostor robotům.Efekty jsou prostě bomba a vy budete opravdu čumět,jak Bay dokázal tyto triky vyladit .S tím souvisí samozřejmě i 3D,které vůbec nezklamalo.Je tu podstatně větší dávka i humoru,který dokaže zaujmout a pobavit.Dějová linka je trochu předvídatelná a opravdu druhořadá.A hudební rockový nářez byl vyměněný za jiný žánr.Upozorňuji,že pokud tenhle snímek budete chtít shlédnout,tak kvůli efektům a vypnout mozek a užívat si tu destrukci kolem.Pokud jdete za příběhem,tak budete zklamaní,protože na délku filmu je zde věnována poměrně větší část právě efektům,ačkoliv se to ze začátku nemusí tak jevit.Docela by mě zajímalo jestli Bay bude pokračovat v sérii a s čím hodlá přijít tentokrát. EFEKTY NA MAXIMUM!!!

LEGO® příběh (2014)

Až překvapivě svěží a originální je tento animovaný snímek.Propracovanost a vtipné hlášky s dobrým a návykovým hudebním doprovodem zabaví všechny věkové kategorie.Samozřejmě ,že při koukání zjistíte,že je to fantasmagoria,ale je to přece jen animák o hravosti.Chybu při spuštění určitě neuděláte. "VŠECHNO JE TU BOŽÍÍÍ" !!!

Babovřesky 2 (2014)

Blbovřesky...pardon,Babovřesky 2 je na tom o něco líp,jak předchozí díl.Začátek ,kdy nejstarší bába si to valí na motorce je docela zábavná a to i přesto,že poznáte za ní plátno.No a pak už je to zase primitivní podívaná,která je založená na třech dějových linkách.Některé z Vás potěší přítomnost pěti českých hokejových reprezentantů.Bohužel i přesto,že to film trochu "osvěží",tak to nebude stačit.Některé z účinkujících postav jsou hloupé,primitivní,protivné.Troška si opět zakládá na otravné drnkání co by jako hudební doprovod.Snímek je snesitelný,ale není to zábava u které se roztrháte smíchy.Jedno zhlédnutí stačí.Samozřejmě,že jsme upozornění během dialogu o třetím pokračování.Moc by mě zajímalo s jakým "prdelákovem "příjde Troška po této trilogii (Kameňákov,Babovřesky). LEPŠÍ,NEŽ PRVNÍ DÍL!!!

Sousedi (2014)

No jo,Seth Rogen za celý film skoro hubu nezavře a snaží se na Vás chrlit jednu vtipnou hlášku za druhou a přizbůsobovat tomu situace.Naštěstí se mu to ve většině případů bude dařit.Ne,nebude smíchy brečet,ale dokážete se od srdce zasmát a to je u komedie dost důležitý počin.Snímek nabízí tu nejjednodušší zápletku jakou vůbec jde a vy tak můžete "vypnout " a jen vnímat gagy.Nejedná se o nijak extra podívanou,ale nejde ani o nic nedívatelného.Jednoduchost se v tomto snímku cení. ODDYCHOVKA!!!

Vlk z Wall Street (2013)

Tak jsem se konečně "dokopal" ke zkouknutí tohoto filmu.Herecké obsazení si vzájemně vypomáhá a nehrozí žádna nesympatie,Leo si vás už "pohlídá".Scénář je napsaný dobře a dokáže zaujmout a zasmějete se při určitých scénách a to i přesto,že se snímek bude "tvářit" jako drama.Ale doba celého filmu je neskutečně dlouhá.Ono koukat na příběh podvodného makléře,který své velké zisky utrácí za všechny možné hříšnosti tohoto světa tři hodiny ,není opravdu pro každého.Film určitě dokoukáte do konce,ale třeba u mě už nedokázal vyvolat potřebu jej vidět znovu. DLOUHÉ!!!

Godzilla (2014)

Dalo by se říct,že před premiérou v kinech nás provázela obrovská reklamní kampaň v podobě trailerů,posteru,walpapperu,reklam... Já osobně musím říct,že jsem z této kampaně byl nadšen a od snímku si sliboval dechberoucí podívanou... Jestli jste viděli starou dobrou Godzillu o které japonci natočili desítky filmů,tak podoba se zachovala a není si podobná z posledního stejnomenného snímku z USA.To samozřejmě nevadí,působí sice trochu neohrabaně,ale zpracování je velice povedené.To samé platí i o protivnícíh,kteří prošli slušnou úpravou.A vy se nebudete moct dočkat až uvidíte nějaký ten fight a demoliční scénu.Jenže,tady je ten háček.Když se k něčemu schyluje,tak je střih a kamera je někde jinde a Vámi napumpované tělo nedočkavostí,se tak rychle uklidní.Většinu filmu pozorujeme spíše lidské osudy o které Vám tak ani nepůjde.Navíc Godzillu si pořádně nějak prohlédnete po víc jak třiceti minutách filmu.3D není taky nijak převratné.Je sice pravda,že herci své role hrají pěkně,ale už podle názvu je jasné,že to nemá být o lidech.Tím zase nechci říct,že by tu neměl být příběh..."Čeho je moc,toho je příliš " ,nebýt chvilkových "dravých" scén a určitého napětí,tak by se jednalo o velké zklamání. ČEKAL JSEM VÍC!!!

Svatá čtveřice (2012)

Um...ehhh...nooo....co na to říct?Dlouho jsem neviděl takhle bezvýznamný film,který neohromí ničím a jednou se u něho zákonitě pousmějete.Herci působí bezduše,jak kdyby byli myšlenkami jinde a "návod" na to jak se nenudit v posteli je pryč.Snímek ukáže jak se nudit na gaučí,v křesle,na židli.Naštěstí pro nás je snímek krátky a hodina a čtvrt je víc než dost.Navíc hudební doprovod je někdy až protivný a vy tak budete ztišovat volume.Tenhle "zážitek" si určitě nezopakuju. BEZVÝZNAMNÉ!!!

Příběh kmotra (2013)

Konečně....konečně má česká kinematografie ve svých "archivech" další film,který není žádný pleps a má hlavu i patu.Silné,příjemné herecké obsazení dokáže vystihnout každou z postav,která se ve filmu objeví a dokáží Vás vtáhnout do děje a protože se jedná o český snímek,tak nepočítejte s nějak nákladnou režii,hodně se tu právě vsadilo na herce a scénář.A úspěšně.Co bych naopak zkritizoval ,tak to,že režie chtěla film natočit moderně a to co se v zahraničních filmech objevilo před deseti lety,tak to vidíme zde.Myslím tím konec v začátku a rozkmitané,roztřepané ,sestříhané prolínačky.Někdy to působí trochu trapně.Ale i tak neváhejte a nenechte se odradit touto kosmetickou chybou. LÍBILO!!!

Wolf Creek 2 (2013)

Už první díl měl něco do sebe a považoval jsem celou věc za "vyřešenou" když skončil.Docela mě překvapilo,když jsem zjistil,že je druhý díl.První byl nadprůměrný a těm co ho neviděli,tak doporučuji kouknout,je to nízkorozpočtový horůrek,který zkrátí nadbytečný večerní čas.Druhý díl musel přijít s něčím jiným aby ohromil a neopakovalo se to co předtím.Vyřešilo se to jednoduše,použil se větší ranec peněz,takže se můžete těšit na brutální záběry a zajímavou trikovou pasáž(viz.scéna s klokany).Je šokující,že je film natočen na motivy skutečné události,ale to neznamená aby jste se u něj nebavily.A bavit se budete.I scénář je napsaný tak aby zaujal a nepůsobil příliš amatérsky a psychopatický Mick vrhá jeden černý humor za druhým.V porovnání s prvním dílem se jedná o krok dopředu. NEZKLAMALO!!!