Total Recall (2012)

Tento film se mi nehodnotil lehce. Za akci, za urputnou snahu, za výpravu bych uvažoval i o čtyřech hvězdách. Za vykradený Matrix, agenta Bournea a mraky jiných akčňáků, za to, že měl hlavní hrdina asi stokrát z prdele kliku, jinak už by bylo po něm, nebo by mu minimálně tlačili do hlavy novej software (proč vlastně, když by to jedna kulka jistila mnohem lépe), za supermoderní vojáky, kteří padali k zemi jak mouchy, za to dvouhodinový patlámo, kdy už nemělo smysl uvažovat o tom, nakolik je ta která scéna reálná, za neustále se opakující čínský deštníčky komparsu, za hlavního obstarožního zlouna, kterej se klišovitě vlastnoručně zapojí do snahy o likvidaci Colina Farrella, za všechny tyhle berličky a nonsensy bych tomuto Totall Recallu napálil maximálně dvoječku. Ale nebudu ošklivej. Bylo vidět, že to neodflákli. Tři pecky jim ale musí stačit.

Jeden den (2011)

Hezký, zajímavý, uvěřitelný příběh ze života. Sympatičtí hlavní hrdinové, důsledná práce s dobovými kulisami a kostýmy, zručný kameraman, vyřádil se i maskér a Anne Hathaway naštěstí sundal brýle. Přemýšlím, co bych tomu vytknul, a nic mě nenapadá. Naopak oceňuji, jak tvůrci tohoto filmu dokázali podchytit realitu, když se například pro zlomeného Dextera stala oporou bývalá manželka, která ho před lety opustila s jeho nejlepším přítelem. Život někdy tropí hlouposti a tvůrci Jednoho dne chodí po světě evidentně s očima dokořán.

Smrt pedofila (2003) (TV film)

4 hvězdy. Proč? Volil jsem mezi lepší než průměr, nebo horší než průměr? A tohle bylo podle mě lepší než průměr. Většina kolegů dává za tři, což tomuhle filmu sluší nejvíc, ale já jsem se chtěl jasně vyjádřit, odkrýt karty. Hned na začátku mě chytlo téma, líbil se mi způsob zpracování, přesvědčily mne herecké výkony, děj ve mně probudil zvědavost a napětí...jo, to hodnocení sedí.

Ranař (2011)

Moje 2 hvězdy nejsou nějak hanebné, nechci jimi ten film srážet nebo se mu vysmívat. Jsou to slušné 2 hvězdy, pevné v kramflecích, ale dvěma to hasne, třetí bych přidal jen po hodině drsného mučení. V tomhle filmu se totiž oslavuje to, co na hokeji nejvíc nesnáším- bezdůvodná agrese. Nejlepší hráč Laflame zapomněl kvůli jednomu magorovi, kterej na ledě rozdává rány na potkání, ze strachu hrát a druhej podobnej magor mu mlácením soupeřů pomůže k tomu, aby se na svoji dřívější slávu upamatoval. Už ten námět mi nesedí, a to nemluvím o podivným zpracování, které z živočišného S.W.Scotta udělalo ve scénách odehrávajících se mimo led, podivně nevýrazné, zakřiknuté individuum, na hony vzdálené jeho nezapomenutelnému, nezkrotnému Stifflerovi z Prci, prci... Takže mi toho vadilo hodně, negativa rozhodně převážila pozitiva, 2 hvězdy dávno dobrý.

Policajt ze sámošky (2009) odpad!

dlouho jsem nic takovýho neviděl a doufám, že už zase dlouho nic podobnýho neuvidím. nechápu..????

Prostředníci (2009)

Velký, příjemný překvapení. Parádní jízda, která nepolevovala, naopak měla postupně spíše vzestupnou tendenci. Nějak mi uniká, jak se mohl Jack/Luke Wilson vykecat z vraždy toho Rusáka, kterou nakonec FBI nezávisle na sobě potvrdili hned tři očití svědci, ale jelikož tenhle film opisoval realitu, tak se mu to asi zkrátka nějak povedlo. Jinak bez výhrad, líbilo se mi to moc.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Váhal jsem mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, nakonec se přikláním ke třem, protože vyšší hodnocení si možná nechávám pro trochu jiný žánr, případně pro kvalitu bez jakýchkoliv kompromisů. Ty tři hvězdy jsou ale maximálně poctivé, protože tahle komedie je vážně prima. Líbil se mi ten neobvyklý model, kdy jsou vidláci de facto oběťmi, nikoliv snad agresivních, ale zblblých studentů, kteří si tak dlouho nahánějí hrůzu děsivými historkami, až ztratí kontakt s realitou. Líbilo se mi, jak byly vykresleny charaktery hlavních hrdinů, líbilo se mi, jak nerozluční to byli přátelé, líbilo se mi, jak se stydlivý Dale choval k dívce Allison. Kombinace krutosti a něhy. Pěkné.

Holy Motors (2012)

Prakticky do konce filmu jsem si pokládal otázku "co to má znamenat?". Nevím, jestli jsem správně pochopil režisérův záměr, pravděpodobně ne, ale nějaké vysvětlení jsem si nakonec obstaral. Holy Motors se pro mě stal metaforou schizofrenního hereckého života. Nic lepšího jsem nevymyslel. Absence příběhu pro mě byla silně zneklidňující, ale forma zpracování tohoto filmu byla dokonalá, to mu nemohu upřít. Po dlouhé době se znovu přesvědčuji o tom, že filmy nemusí mít nutně jasně daný příběh, ale mohou na naše emoce útočit i jinak- krásou, tajemnem, nápadem... a to je tento případ. Podlehl jsem a dávám čtyři hvězdy z pěti. Plný počet dát nemůžu, na to jsem se do Holy Motors nedokázal dost ponořit. Je to škoda. Moje škoda. Přičítám to tomu, že tenhle film patří na plátna kin. A tam jsem ho bohužel neviděl.

Komici (2009)

S Adamem Sandlerem už jsem viděl mnohem, mnohem horší filmy. Je to pro mě mistr světa v trapnosti. Komici mi tímhle nezaváněli, když nepočítám valnou většinu útržků ze stand up vystoupení. V reálu bych se u nich určitě rděl, ale hlavně by mi bylo ze všech těch koulí a ptáků určitě blbě. To se ti idioti Amíci neumí bavit i něčím (o něčem) jiným? A film? Hlavně přííííšerně dlooooouhej. Koho napadlo, natáhnout to skoro na dvě a půl hodiny? Má to být nějakej Doktor Živago, nebo co??? Nůžky by tomu vůbec neškodily, ufiknout to o půl, třičtvrtě hodinky, tak by na tom Komici mohli jedině vydělat. Protože ke konci (v průběhu návštěvy u Georgeovi/Sandlerovi bývalé lásky se to začalo celý nějak sypat. Do té doby bych možná přemýšlel i o čtyřech peckách, takhle bych tomu nedal více než tři.

Zevlovat a prudit (2009)

Ptákovina, ale ocenil jsem na ní, že hlavní hrdina neosciloval mezi debilitou a genialitou, ale byl do nejmenších detailů vykreslen jako debil. Stejně čitelné byly v tomto filmu i ostatní postavy. Ne vždycky tomu tak u podobných komedií bývá a náhlé, zcela nevěrohodné osvícení prosťáčka často tvůrcům slouží jako nějaká berlička. Tady se k ničemu takovému neuchýlili. Párkrát jsem se i zasmál, pobavený pocit mě neopouštěl po celou dobu sledování filmu...takže jo, dalo se to, mohlo to být i horší.