Sprosťárny (2013) odpad!

Neympatická dezolátnost od pohledu které vévodí nesympatický Jason Bateman dělající, říkající, a konající nesympatické věci, v tv navíc dabovaný Janem Kalousem, který se hodí maximálně tak k DJ Quallsovi z Roadtripu.

Amélie z Montmartru (2001)

ženský film pro ženské diváky a pozitivní duše, co mají rády lidi. nejsem ani jedno.

Tomb Raider (2018)

Pro mne je tento film shrnutím moderní doby. Plachá (a plochá) herečka hraje herní postavu která měla být vždy sexy, to tu vůbec není, ale hlavně že je cool, emancipovaná, a dostatečně sebevědomá a nikoho to neuráží. Co na tom, že charisma má na nule, zadek žádný, oči nudné, obličej nudný a horní část těla plošší než chodníky v brně? Zbytek filmu? Není co hodnotit. Jestliže archeologická série Tomb Raider staví od začátku filmu na honičkách NA KOLE městem a úprcích v přístavech, je to od začátku špatně. (P.S: novobodou Laru od Square Enix přitom beru na milost, a myslím si, že ta počítačová, dabovaná, má 3Krát větší charisma než tato.)

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Po opakovaném shlédnutí zvedám na čtyři - film je pro mě prostě sympatický. Navíc v porovnání s takovým Lepší už to Nebude, působí svěže, moderně, zábavně. Asi i díky hudbě. Amber Valetta je MILF kus. Will Smith sympaťák, jeho bílý sidekick jako zázrakem není otravný ani nudný, ani odporný. Eva Mendes mi nesedí a průběh s její postavou taky ne, ale snímku to vždy rád odpustím. Svěží a dynamická romcom.

Lepší už to nebude (1997)

Po opakovaném shlédnutí v televizi musím srazit hodnocení, jedná se o strašně vykonstruovaný příběh, v podstatě hned od začátku se psem, který mi nepřipadá uvěřitelný. Navíc Helen Hunt nemám rád a kazila mi už Po čem ženy touží. Vtíravá, přeslazená hudba zážitek vůbec nevylepšuje. Nicholson skvělý jako vždy, jeho postava už tolik ne. Film navíc vůbec nepůsobí jako něco z devadesátých let, je spíš děsivě staromódní a unylý. Hrdinové se stejnou poruchou ale uvěřitelnějším vývojem? Můj přítel Monk.

Policie v akci (2017) (pořad)

Děsivě dezolátní hovnošláp, kde navíc každý díl uvádí naprosto nepřesné informace o policejní práci (už vidím jak obyčejné výtržnictví nebo opilost řeší policie více jak 15 minut.) Beru občas na milost jen kvůli tak strašným hereckým výkonům, až jsou nakonec super. Zatím vede opilé dítě v parku. Co vůbec nevede jsou ovšem naprosto mylné výklady zákonů a práv zdejšími "policisty", nevhodné držení střelných zbraní policisty viditelných dokonce přímo v ukázkách v každém díle, a mnoho dalšího. Na druhou stranu policie čr si za tuto žumpu může dost sama, co dává občas na facebook pod označením skutečných případů se tomuto pořadu blíží mílovými kroky. (postih za jízdu bicyklem po chodníku, postih za kouření trávy v zastaveném autě, apod.)

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Příběh Hraček 4 je i na páté shlédnutí podařeným snímkem, který sice ničím neohromí, ale zato mnohokrát dojme a pobaví. Titulní postava hračky Woodyho chce to samé, co mnoho z nás. A chce to docela zoufale. Chce jen k někomu patřit a k někomu přilnout. U něj je to dítě. U nás je to partner, partnerka, rodina....a koneckonců i to dítě/děti. Citlivě zakopomponovaná linie s woke femi pastýřkou je snad jedinou citlivě zakomponovanou feministickou linií v dosavadní historii kinematografie ever a i zbytek ansámblu v čele s psychopatickými hračkami z poutě je velice vtipný. Jediné co zamrzí je změněný charakter Buzze, který se z méně bystrého hrdiny se srdcem na pravém místě spíš stal prostě jen hloupým a absence polibku mezi woodym a jeho femme fatale. (což mírně chápu, jsou to hračky a líbat se asi nemohou, ale stejně tam ten "okamžik" BYL minimálně třikrát :-)  Zkrátka animovaný film u kterého se dospělí budou bavit víc než děti. (už počtvrté.)

Zodiac (2007)

Napětí rozmělněno v přílišné délce.

Terminátor: Temný osud (2019)

Já chtěl terminátora, a ne multikulti latina srandu. Kdybych chtěl latiny a mechiko, pustím si film z mexika. Já chtěl terminátora. Plus - digitální souboje to celé jenom umocnily. Jak je možný že dvojka z roku 1991 vypadá líp a uvěřitelnějc než toto, to ať mi někdo vysvětlí.

Malé ženy (1994)

Podobně feel good verze jako ta z roku 2019, divák si může vybrat jestli se chce tady koukat na mladou a překrásnou Winonu Ryder a Kirsten Dunst nebo dá raději přednost mladým Florence Pugh a Emmě Watson. Christian Bale je tu u něco míň creepy než v jeho ostatních filmech, ale furt je docela divnej. Trini Alvarado je zde velmi podobná Andie Macdowell z Na Hromnice o Den více. Fajn film.