Lhostejnost (2002)

Název Lhostejnost vyjadřuje přesně stav, kdy je tvůrcům naprosto lhostejný divák a jeho úsudek. Natvrdlé, jemně moralizující... Šerifovo úsměvné gesto na konci filmu, kdy vrazí šerifskou hvězdu do ruky starostovi, by mělo asi diváka dojmout . Mně se chtělo zvolat "bravo, kotě!".

Únos aut (1980)

V mnoha ohledech zvláštní film: naivní zápletka, ne až tak chytré dialogy... Nad to děsná muzika, množství knírů a u dam chlupatých podpaží... Přesto mám ten film už od svého mládí rád. A není to jen pro skvělej Schmitzerův dabing.

Purpurový vrch (2015)

Znáte ten pocit, kdy se díváte z okna a on niko nejde?

Ochrana státu (2008)

V knižní předloze (pokud existuje) asi skvělý příběh, nicméně film je plný teatrálních gest a přehrávání. Ale to holt už tak nějak k francouzskému filmu asi patří. Za Belmonda, Delona nebo de Funese to byla bžunda, ale teď už se ve filmu nosí civilnější projev. Navíc mám pocit, že si Francouzi dali za cíl sdělit světu jakési poselství či moudro. Jenže na to je ten strom fakt vysoký a tvůrci stěží dosáhnou na spodní větve.

Domek z karet (2013) (seriál)

Mínus jedna hvězdička za prolomení čtvrté stěny a promluvy do kamery. Já tomu neumím přijít na chuť.

Život je život (2015)

Ondřeje Vetchého mám moc rád jako herce a nechápu, co ho to popadlo, že se v tomhle musel objevit.

Lída Baarová (2016)

Představte si, jak by s podobným námětem naložil dobrý režisér...

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Tohle je opravdové a naprosté dno. Pokud TV Barrandov chtěla tímto seriálem obhájit vlastní existenci, zbývá tedy jen poklidit a poslední zhasne.

Správnej dres (2015) (TV film)

Pokud se jedná opravdu o romantickou komedii, je i ta jedna hvězdička až až. Pokud se však jedná o sci-fi (už pro lehce nereálný příběh), je to na hvězdy čtyři.