Dravci (1999)

První, co vás při sledování tohot díla okouzlí, je scénář, který je jednoduše geniální. Potom vás šokuje hudbou, která je tak strašná až je geniální. A že se zde neobjevuje černý humor - je to jeden ze základních stavebních kamenů tohoto klenotu. Pro mě je to dokonalost sama. V koutu duše si přeju Ravenous 2, ale zároveň se ho děsím.

Zločin je extrémní sport (2002)

Film je to nudný, bez spádu, s průměrnými hereckými výkony a rádoby zamotaným dějem. I když je to Kanadsko-Francousko-Britský film, tak nahony páchne německým krimi brakem, který je tak populární na TV prima.

Fotr je lotr (2000)

Jedná z mála komedii, která vás může v poslední době mile překvapit. Scénář se drží zaběhlých kolejí a ničím nepřekvapí. Ben Stiler a Robert De Niro se na své role skvěle hodí a jejich vzájemný odpor je téměř hmatatelný.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nabušené dějem, akcí, super drsnými hláškami a tuny zbraní. Arnold je zde ve své nejlepší formě, ale dle mého názoru mu lépe seděla záporná role v prvním díle.

Terminátor (1984)

Klasika a klenot ve svém žánru. Musím se ovšem přiznat, že jsem nejprve viděl Terminátora II a až posléze první díl. Druhý díl je skvělý, ale kam se hrabe na jedničku. Musím dodat, že Arnie je ideální zabiják/záporák.

Pěst legendy (1994)

Bohužel se zde bije přihlouplý děj a nudné kometáře s geniálními bojovými scénami. Dosud jsem neviděl žádný dobrý film Jet Liho. Když porovnám například s Legend of drunk master, kde byl děj více než chabý, tak Fist of Legend to prohravá na celé čáře.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Film je opravdu kvalitní a tak ho nebudu zbytečně vychvalovat a pouze pár výtek. Karate cviky v podání Foresta Whitakera vypadali směšně a degradovalo to film minimálně o úroveň niž. Film byl místy zbytečně ukecanej. Opravdu mi tam neseděla ta trapná brožovaná knížečka - řekl bych, že měla s hlavním hrdinou společný pouze přebal.

Shogun Assassin (1980)

"Nezůčastněnému" pozorovateli by se mohlo zdát, že se jedná o podprůměrné usekávání končetin s potoky krve. Zdání klame a jak se říká: Nesmíte dát na první dojem. Jeden s typických japonských akčních snímků v kterém je hloubka, kterou veškeré Hollywoodské filmy postrádají.

Van Helsing (2004) odpad!

Je opravdu k nepochopení, proč se snaží být v dnešní filmy tak nepůvodní. To co bylo příšerné v Lize výmečných je tady k nesnesení. Takové změlčení charakteru, které proběhlo u Frankensteina a drákuly mě doslova pobouřilo. Vize Van Helsinga jako drsňáka trousícího hlášky, které mu psal snad sám Troška, je odporná. Herecké výkony a pompézní hudbu ani nebudu komentovat. Vtipy jsou upocené a "fór" s krávou by se mi líbil snad jako 7 letemů chlapci. Člověku je až smutno co se v Hollywoodských filmech stává z klasických postav. Snad jednou pomine nadšení z digitalních triků a začnou se točit originální filmy.

Jedinečný (2001)

Jako sci-fi či karate film je to rozhodně pozitivní počin. Bohužel ta tupost z toho čiší. Děj je ucházející i když člověk chápe, že tomu chybí nějaká ta "šťáva" okolo hlavní zápletky. Opravdu nechápu, proč v Jet-Li v každém svém zahraničným filmu hraje mlčenlivého (nehláškujícího) tupce - teda bijce jsem chtěl říct. Pokud někdo viděl něco z jeho domácí produkce, tak musí podotknout, kde je ten chlap co si ze sebe uměl dělat srandu, místy až extrémni. Jet-Limu proste neslusi tupý "svalovci" - kdy to už pochopí jak on, tak režiséři.