96 hodin (2008)

Výborný akční filmek, mile mě překvapil, námět už je trochu ohraný, ale v tomhle případě to vyšlo skvěle. Neeson je naprosto nekompromisní a hraje více než dobře. Krátká stopáž, která rychle a přijemně uteče.

Silverado (1985)

Hodně dobrý western se skvělým hereckým obsazením. Costnera jsem nikde takhle mladého ještě neviděl, ale potěšili i jiné známé tváře v menších rolích. Jednoduchý a poutavý příběh.

Rafťáci (2006)

Myslím, že 2* jsou pro tenhle snímek velká poklona. Zvrat nikde spousta přiblblejch keců kluci jsou prostě blbci(a to je vlastně to jediné co je vtipné) až to není možný a Kotek mě strašně sral(omlouvám se za vulgarismy, ale nemůžu si pomoct). Na druhou stranu oceňuji snahu přiblížit film i starším divakům a to díky obsazení tria Šteindler, Freimanová, Navrátil, avšak u tohoto filmu to moc nefungovalo nicméně snaha se cení.

Na Západ (2005) (seriál)

Krásný seriál mapující události téměř celého 19.století, tedy století s nejvíce nepokoji, s nejvíce útisku indiánů bělochy a nejvíce masovám vyvraž'dováním rudých. Seriál vám přiroste k srdci nejen postavami, ale i hudbou a dokonalým vykreslením atmosféry divokého západu. Nevím jestli všechny události byli pravdivé(některé samozřejmě ano jako třeba porážka Custera u Little big hornu a vůbec celé utlačování indiánů), ale v tomto skvělém podání na tom zas tak nezáleží. Spielberg je prostě záruka. Nejvíce se mi líbili asi první dva díly a potom určitě závěr.

Temný rytíř (2008)

Chvíli jsem váhal mezi 4 a 5* poté co se mi film rozležel v hlavě, bylo v něm pár nesmyslů a přehnaných věcí jako třeba popálenina Harveyho Denta (jakto, že mu nevyschlo oko když neměl víčko), ale to jsou opravdu malé detaily. Nakonec teda dávám plný počet *, protože snímek měl spoustu nečekaných zvratů a když už jsem si myslel, že dokážu předpovědet co se stane tak bum a bylo to úplně jinak. A vzhledem k tomu kolik hvězd v tomto filmu hraje si film nižši hodnocení nezaslouží. První kladná role Garyho Oldmana, ve které jsem ho viděl (ale ti záporáci mu jdou líp), O Balea a jeho Batmana jde v tomhle filmu opravdu málo, Ledgerův Joker - no nechci se opičit po ostatních, Freeman to je prostě klasik, Fichtner sice v malé ale zato zajímavé roli a Eckhart mě mile překvapil, nejdřive jako uhlazený sympaťák a poté jako cool zabiják možná ještě lepší než Joker.

10 000 př. n. l. (2008)

Banda neandrtálců loví mamuty, potom ale přijedou zlí lidé a odvedou sebou lásku hlavního hrdiny tak de po nich, jdou přes hory, pralesem kde potkají velké ptáky, potom se dostanou k pyramidám zemře mistr TicTac, hrdina zabije boha, týpek zabije jeho lásku a co to? ona vstane z mrtvých a všichni žijou šťastně až do smrti. Jedna star za modroočku a druhá ani nevim za co asi za tu pěknou krajinu.

Tombstone (1993)

Ne vážně já ještě neviděl špatnej western a proto je mám rád:) Tenhle byl navíc nabitý známými jmény a v různých štěcích jsem poznal pěknou řádku herců.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

No jak už tady někdo řekl, čekal jsem víc O´neilla. Ale na druhou stranu mě potěšilo, že tvůrci byli schopni po tak dlouhé době, kdy kombinovali dokupy různé nové světy, záporáky a paradoxy, dát dokupy něco tak jednoduchého jako jsou Goauldi a prosté cestování časem. Pro fanouška sci-fi a hlavně Stargate je to jasnejch 5*.