Rec 2 (2009)

První dva díly hororové série REC jsou zde na ČSFD velice dobře hodnocené a proto jsem cca před 6 měsíci zkouknul první díl této série. Když jsem dodíval první REC zalehlo na mě malé zklamání,protože 77% néní málo a zdejší známí kritici tohle dílko hodnotili velice pozitivně. Očekával jsem od toho více a asi proto mě to tak zklamalo. Pro mě to byla normální vyvrazdovačka a ani její konec mě nikterak neoslovil ( jak to někteří lidé popsali ) .REC 2 je pro mě v podstatě úplně to stejné co první REC s tím rozdílem,že REC 2 má o trochu větší tempo a posledních 20 minut je to super temný hororový drajv,který mě ale také nepředsvěčil svoji vyjímečností stejně jako první REC. Moje pozornost byla větší než u prvního REC,ale pořád znám i lepší horory tohoto typu ( jako např: Pod zemí ). Hodnocení: 67%.

Jurský svět (2015)

Vrátit se do starých dobrých kolejí byl asi ten nejlepší nápad co mohli tvůrci udělat. Tolik nápadivosti, tvořivosti,skvělého soundtracku a snaživosti jsem viděl před nedávnem jen u Mad Maxe a jeho zběsilé jízdě. Film si vychutnáte jak nejlépe můžete a ty dvě hodinky uplynou jako voda. Hodnocení:82%.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Nuda až na půdu. Nevím co k tomu dál napsat. Žádné zázraky jsem od toho nečekal,ale že to bude až taková hrozná ničím nevtipná komedie to jsem nevěděl. Jediný kdo byl alespoñ trochu vtipný byl Paul Bettany v roli komorníka a to je dost málo,protože celý film měl táhnout hlavně Johnny,který byl v tomto filmu naprosto katastrofický. Hodnocení: 23%.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

V životě jsem v kině neseděl takto připoutány k sedačce a čuměl s otevřenou pusou jako u tohoto filmu. Ještě před měsícem jsem ani nepomyslel,že bych na Mad Maxe jel , ale po kladném hodnocení zde na ČSFD a zahraničním IMDb jsem rozhodl,že na film půjdu. Udělal jsem to nejlepší co jsem mohl a neumím si představit,že bych film viděl poprvé někde jinde než-li v kině. Nestalo se mi,že bych po filmu chtěl ihned zpátky do sálu a znovu se podívat na tu úžasnou akční jízdu se skvělými herci,efekty,masky,auty,hudbou,výpravou a mnoho dalšího.Soundtrack je naprosto epický a dlouho jsem takovou hudbu ve filmu neslyšel. Samozřejmě musím zmínit kytaristu a bubeníky na autech při neuvěřitelné akční dvouhodinové jízdě bez zbytečných okecávaček,které stejně nic nevyřeší a jenom by to zpomalovalo film. Chci to vidět znovu a znovu,protože tento film se jen tak neokouká. Tom Hardy je pan herec a to ani nemusí moc na platně mluvit a to samé se dá říci o všech a herecké trio je boží. DOKONALOST.PS: Možná jsem se tu opakoval,ale tento film naprosto epické dílo ! Hodnocení:97%.

Transformers: Zánik (2014)

Jsem docela překvapen! Akce na režiséra docela přehledná, efekty velmi pěkné a příběh by byl ještě přijatelný. Nové tváře byly sympatické,Optimus a celá jeho nová banda také. Ikdyž je film hodně o bitkách hlavně Autobotů a Deceptikonů,tak by člověk neřekl,že nejlepší scénou bude Wahlberg proti agentu CIA na střechách Hong Kongu. Filmu bych vytkl jeho monotónnost a přepálenou délku. Hodnocení: 65%.

Memento (2000)

Jsem rád,že nejsem jediný,kterému tento film tak trochu zamotal hlavu.Jedna z nejoriginálnějších kriminálek co jsem kdy viděl! Asi si film budu muset zopakovat,protože na jedno zhlédnutí to opravdu není. Hodnocení:84%.

Tváří v tvář (1997)

Nádherná akční podívaná s charismatickými herci zaručuje skvělou zábavu. Jediné co bych vytkl je to uhýbání kulkám z pěti metrů. Hodnocení: 85%.

Interview (2014)

Zpočátku opatrná komedie,ale ke konci ohromně bláznivá podívaná se skvělými herci ( hlavně Franco ) a hlavně vynikající oddychovka. Hodnocení: 81%.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Absolutní nátěr. Vaughn potvrzuje,že na co sáhne promění ve zlato. Film se s ničím nesere a servíruje nám skvělou akci ozdobenou výborným humorem jako třešničkou na dortu. Mladé herecké osazenstvo je sympatické,ale nejlepší výkon podávají Jackson a Firth. Je to brutální film s trošku přepálenou koncovkou,ale to mi vůbec nevadí,protože něco takového mi už dlouho chybělo. Hodnocení: 95%.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Na další přírůstek do Marvelácké série jsem se dost těšil a netrpělivě čekal. V porovnání s prvním dílem je tento o vlas lepší a to jak v akci tak i v příběhu. Otvírá si cestu k postavám , které v prvním díle nebyly tolik vidět ( Hawkeye a Black Widow atd.) a to se mi dost líbí , protože všechny hlavní postavy jsou ( alespoň pro mně ) velice zajímavé. Záporák je působivý na to,že je to ,,jenom" robot , ale k novým postavám dvojčat si nevybudujeme moc vztah a k jedné z nic vůbec žádný, protože se jí tvůrci rychle zbaví. Co bych ještě vytknul je nepřehledná první akce a příliš rychlý vývoj některých postav. Hodnocení: 79%.