Lepší už to nebude (1997)

Mohla to byť sociálna dráma o nefunkčnosti sociálneho a zdravotného systému v USA. Mohla to byť dráma o živote človeka s kompulzívnou poruchou. Ale toto je romantická komédia :( Helen Hunt zvláda svoju úlohu dobre. Aj Jack hrá svoju poruchu dokonale. Akonáhle má dôjsť na romantiku tak sa to všetko rúca. Nehovoriac o tom, že scenárista preženie Helen cez pol mesta v daždi aby nám ukázal jej prsia.

Narozen 4. července (1989)

Veľmi dobrý film o vietnamskej vojne. Samotný konflikt je len krátkou epizódou. Sústreďuje sa viac na život pred vojnou (motiváciu) a po vojne (sklamanie) zmena pohľadu. Samotná zmena je však zobrazená kostrbato, skoro skokovo.

Pár správných chlapů (1992)

Vydarená súdna dráma s perfektnou produkciou a výbornými hereckými výkonmi Toma Cruisa, Demi Moore a hlavne Jacka Nicholsona. Vďaka tomu je atmosféra dobrá a darí sa udržať aj romantické excesy na uzde, takže k naznačovanému vzťahu Kaffeea a Joanne nedôjde. Pátosu síce sem tam cvrkne ale neprekročí únosnú mieru. 75%

Cesta do zatracení (2002)

Skvelá gangsterka o pomste, rodine a ochrane. Výborný príbeh zasadený do 30-tych rokov 20 storočia. Film má kvalitnú atmosféru honu na gangstra a prefíkaný plán ako si zachrániť život. Tom Hanks ako Michael Sullivan, zabijak pracujúci pre mafiu je perfektný, Paul Newman capo de tutti capi síce nie je Al Pacino či Robert de Niro ale svoju rolu zvláda so cťou. Daniel Craig ako mafiánsky synček je tiež výborný rovnako ako Tyler Hoechlin v detskej roli či Jude Law.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Výborný policajný thriller. Dobrý príbeh o dobrom, zlom a ešte horšom policajtovi. Temná atmosféra a hviezdne obsadenie. Kevin Spacey, Russell Crowe, Kim Basinger, Danny DeVito sú ostrieľaní harcovníci a režisér s nimi rozohráva špinavú hru priamo v radoch polície. 90%

Východní přísliby (2007)

Výborne natočený drsný príbeh pôrodnej asistentky, ktorá sa vďaka denníku dievčaťa, ktoré zomrie pri pôrode zapletie s ruskou mafiou obchodujúcej s "bielym mäsom". V mnohom pripomína Cronenbergove Dejiny násilia s rovnako skvelým Viggom Mortensenom v hlavnej úlohe, ktorému sekunduje rovnako skvelá Naomi Watts. Hoci v tomto prípade nie je jednoznačné kto komu sekunduje.

Tajemná řeka (2003)

Skvelý thriller, výborne budovaná atmosféra, bezchybná produkcia a profesionálne herecké výkony.

Okamžik zlomu (2007)

Celkom dobrý kriminálny thriller. Žiaľ nedarí sa celkom vybudovať atmosféru prinútiť držať hlavnému hrdinovi palce. Hopkins sa drží svojho štandardu ale k tejto postave som si predstavoval iné stvárnenie. Jeho protivník nič nekazí ale nemožno povedať, že by sa do toho vložil. Výsledok je nemastný neslaný.

Červený drak (2002)

Skvelý thriller zo série o Hannibalovi Lecterovi a prequel k Mlčaniu jahniat. Výborne budovaná atmosféra a výborné herecké výkony.

Spáči (1996)

Výborný príbeh štyroch priateľov z drsného prostredia New Yorku, ktorí si zažijú malé peklo "väznice Shawshank" v nápravnom ústave pre mladistvých kvôli nešťastiu spôsobenému detskou hlúposťou. Kvalitne produkovaný prepletenec zneužívania, morálky, viery, mafie a priateľstva, ktorého súčasťou sú okrem chlapcov a ich kamarátov aj kňaz, mafiánsky Kráľ Benny. Vo filme exceluje množstvo prvotriednych hercov od Roberta De Nira, Dustina Hoffmana, Kevina Bacona až po začínajúceho Brada Pitta. 90%