Krysař (1985)

Začínám mít rád naši češtinářku. Za možnost shlédnout tenhle skvost se jí začnu do hodin asi i učit. Téměř dokonalé a dost drsné zpracování - někdy jsem se dokonce přistihnul, jako bych byl v tranzu. Tvůrcům patří můj největší respekt, modely i atmosféra jsou naprosto úchvatné a to prosím bez jediného slova.

Ten kluk (2007)

Začátek celkem nudný, ale postupem času jsem se do toho absolutně zažral. Závěr mě absolutně rozsekal. Na rovinu říkám, že kdyby na mě na poslední chvíli nevybafly titulky, tak se rozbrečím jak malé děcko. Autor tím toho řekl hodně, stačí se zamyslet. Začátek za 2* závěr za 4*.

VALL-I (2008)

Roztomilé, ke konci až dojemné, úchvatné zpracování, ale celkem nuda. Nejde přece jen o to, jak to vypadá..

Bílá nemoc (1937)

Nemoc a válka, obojí přináší smrt. Skvělá myšlenka a povedené zpracování. Nadčasový (až moc) film se skvělými hereckými výkony a povedenou kamerou - prostě vás to praští do očí hned na začátku.

O rodičích a dětech (2007)

Výborná, pomalu plynoucí a na české poměry neobvykle kvalitní konverzačka. Příjemné a zajímavé charaktery, které mají od začátku do konce co nabídnout.

Temný rytíř (2008)

Oproti Batman začíná obrovský pokrok. Nevidím v tom žádnou revoluci, prostě jen kvalitní zpracování a um. A Ledger zahrál Jokera opravdu bezchybně, je mi líto, že jsem si ho nevšimnul už před Temným rytířem.

Bobři - cesta divočinou (2008)

Bobři jsou nudaři. Zachraňuje to snad jen nádherná příroda. Napínavý příběh té malé čuby to jen zhoršuje.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Porota absolutně mimo. Klepl se neskutečně opakuje, stejně tak ostatní. Jejich vtípky rychle omrzí, posléze celý pořad.

Bratr z jiné planety (1984)

Děj plynul pohodovým tempem skoro až do konce. No a závěr to bohužel pohřbil, působil strašně trapně, myslím tu honičku. Jinak nemám žádné výhrady a před Saylesem smekám za scénář, režii i střih.. za muže v černém ale rozhodně ne.

Zkažená mládež (2007)

To vcítění-se do filmu je úžasné. Úplně jsem cítil tu bezmoc. Závěrečnou scénu jsem si absolutně vychutnával - dlouho jsem něco takového u filmu nezažil.