Rocky IV (1985)

"Musím tě zlomit!"

Rocky III (1982)

U mě nejslabší Rocky.

Rocky II (1979)

Trošku vyvařená jednička, přesto se ale na to pořád dobře kouká.

Rocky (1976)

Stallone nedal scénář z ruky, dokud mu neslíbili, že postavu Rockyho bude hrát on. a dobře udělal. Jak by ne, když si postavu napsal na tělo. Nádherný lidský příběh, který je jak nejlepším boxerským filmem, tak i skvělým dramatem. Skladba Going the distance v závěrečné montáži podle mě patří k nejlepším "montážním" songům.

Tango a Cash (1989)

Nejlepší "buddy cop movie". Stallone s Russellem se tu navzájem parádně shazujou a třeba oproti Smrtonosné zbrani je to naprosto vyrovnaný "souboj" přičemž nikdo z těch dvou nemá navrh.

Demolition Man (1993)

Parádní hlášky, ale jak už jsem psal u Cobry, Sly má kukuč na outsidery a role suveréního frajírka mu zkrátka nesvědčí.

Nájemní vrazi (1995)

Charismatický Banderas v roli egoistického frajírka je prostě k sežrání.

Cliffhanger (1993)

To ještě Harlin nezblbnul z Geeny Davis a točil slušné akčňáky. Johna Lithgowa nesnáším, takže casting tím, že ho dal do role hlavního záporáka zapracoval na výbornou.

Kobra (1986)

Tenhle film vzniknul v době, kdy se agenti Stallona a Arnolda předháněli, čí svěřenec bude drsnější. Sly má kukuč na outsidery a role suveréního frajírka mu zkrátka nesvědčí.

Do útoku (1987)

Těžko se mi tento film hodnotí. Na jednu stranu naivní béčková pohádka o tom, kterak 170 centimetrový Sly přetlačil obrovského mašíka a ke štěstí, synovi a penězům přišel, na stranu druhou neskutečná nostalgie s mým nejoblíbenějším akčním hercem, originalita (přiznejte se, kolik jste viděli filmů o armwrestlingu?) a chytlavá píseň Samyho Haggara perfektně sedící do "montáže". Prostě 50%.