Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Do filmů (pokud se nejedná o rodinou komedii apod.) bych prostě zakázal obsazovat role dětí, pomáhající hlavním hrdinům. Tady je to dokonce celá tlupa. Oh můj bože, takhle zinfantilnit nadějnou trilogii... Naprosto stejným způsobem utrpěl i třetí díl Robocopa.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Dokonalá post-katastrofická řežba. Finální dálniční honičku (snad nejdelší v dějinách filmu?) považuju za nejlepší automobilovou scénu všech dob!

Šílený Max (1979)

Takový lehčí béčkový rozjezd jak pro Gibsona, tak i pro Millera.

RoboCop 3 (1993)

Všechno relativně funguje jako u předchozích dílů: Je tu celé herecké osazenstvo včetně moderátorů zpráv. Nevhodné vsuvky šílených reklam apod. Jen ta brutalita a syrovost se vytratila, prakticky vlastně tyhle atributy dělají Robocopa Robocopem. Kámen úrazu je dítě v jedné z hlavních KLADNÝCH (tohle slovo je podstatné, protože záporný fracek ve dvojce je naprosto slizký a originální) rolí. Naprosto stejným způsobem utrpěl i třetí díl Šíleného Maxe.

RoboCop 2 (1990)

Neskutečně brutální! Lidé tu umírají jak na jezdícím pásu a to naprosto cynickým způsobem. Na tenhle film mám hodně nostalgické vzpomínky, kdy se zhruba zároveň s premiérou filmu v herních maringotkách objevila coin-up verze. Takže kdykoliv někde uvidím onu videohru, vzpomenu si na film a obráceně. Prostě nemůžu jít pod pět hvězdiček. Holt síla nostalgie!

RoboCop (1987)

Prime directives: 1)Serve the public trust 2)Protect the innocent 3)Uphold the law 4) ??? Syrová a brutální vize budoucnosti. Nejlepší Verhoeven a zároveň mé nejoblíbenější sci-fi.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Nebýt tenhle film s 3-D brýlemi, dal bych tak tři hvězdičky. Jinak se jedná úlet, ale pro mně jako pařana her vtipný a zábavný. Rodriguez asi někdy videohry hrál (viz videoherní slang a pravidla) + Sly v trojroli + můj první 3-D film v životě.

Čelisti (1975)

Spielberg tímhle atmosférickým hororem odstartoval vlnu vraždících živočichů jako jsou aligátoři, piraně a spol. Nikdo už ho ale tímhle typem hororů nepřekonal. Čelisti jsem viděl za komančů kolem roku 88´. Jaké bylo mé zděšení (v tom dobrém slova smyslu), když jsem až několik let po shlédnutí filmu zjistil, že se jedná o snímek z poloviny 70tých let. Klobouk dolů!

Válka světů (2005)

Jsem fanoušek hororů, byť tenhle druh žánru u mě strach nevyvolává. U Války světů jsem se po dlouhé době bál, což je paradox, neboť W.o.W. je sci-fi. První půlka filmu má tak hustou atmosféru, že ji pomalu ani nerozkrojíte. Nekonají se žádné prezidentské proslovy, americké vlajky nevlají za burácejícího hudebního motivu, Cruise nezachraňuje svět, pouze svou rodinu. Obrovké plus. Škoda, že ke konci už film ztrácí dech a to jako že dost. Nicméně nemohu dát míň jak pět, protože opravdu nevzpomínám, kdy naposled jsem byl takhle vylekaný přiražen do kinosedačky.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nejvtipnější Indy. Connery je neskutečně zábavný, Ford ani na chvíli neztrácí své charisma a náckové opět dostávají klepec. Nezapomenutelné scény jako útěk na motorce, jízda na tanku a samozřejmě mrazivé finále. Doufejme, že čtvrtý Jones dopadne dobře, protože zatím se u mě jedná o nejlepší filmovou trilogii.