Cage Dive (2017)

Aj keď to nemalo s Open Water nič spoločné a tento názov tam bol pridaný až dodatočne, kvôli marketingu, malo to tú myšlienku, ktorá sa mi páčila v jednotke. Found footage bol vhodne zvolený štýl, malo to prijateľných 80 minút a zamotali to tam aj vzťahovo, takže spokojnosť. PS: tú kravu zo svetlicou by som asi zabil. 60%

Caesar musí zemřít (2012)

Zvláštny film. Nejako extra ma nestrhol, ale zase vyslovene zlé to nebolo. Malo to kopu dobrých momentov ale aj mnohé nudné pasáže. 60%

Vetřelec: Covenant (2017)

Tak toto bolo neskutočne zlé. Blbé postavy, nelogický príbeh a chudák votrelec, ktorý je tam len na efekt. Nebolo to ani dobré sci-fi, ani dobrý horor. Akoby Ridley netušil, čo chce vlastne natočiť. Logických chýb tam bolo toľko, že zhruba v tretine moje mozgové bunky rezignovali. A tá stopáž! Na takýto guláš by bolo veľa aj 80 minút a nie 2 hodiny. 40%

Fantastická žena (2017)

Veľmi príjemné prekvapenie. Dobre uchopená, komplikovaná téma, príťažlivý vizuál a zapadajúci hudobný podmaz. Taktiež zúfalstvo v boji o vlastnú identitu, v boji proti predsudkom a emocionálne vypätie zo straty milovaného človeka som hlavnej hrdinke veril a mala moje sympatie. Jediné, čo by som možno vytkol, bol záver, ktorý mal prísť už niekoľkokrát, ale stále sa pokračovalo. 80% Be2Can 2017 - Kino Lumiere

Únos (2017)

Téma je určite silná, ale spracovanie priemerné, miestami vyslovene zlé. Film nemá tempo, nejaký vrchol, je neustále kúskovaný, sledujeme len útržky a nič čo by spolu fungovalo. Keby som nevedel z čoho film vychádza, niektoré scény by som asi nepochopil. 50%

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Konečne pozerateľný piráti. Zábava pritiahnutá za uši s kopou dobrých vtipov a hlášok. Johny je otravný len trochu, ale Bardem je geniálny. Presladený záver nebol nutný, ale nejako extrémne ma nerušil. 70%

Srdečně vás vítáme (2017)

Filmov na túto tému je už x, ale je fajn, keď má človek k dispozícii európske prevedenie. Občas je film príliš idealistický a úplne to vygraduje v závere, avšak zabavil som sa a nič viac som od filmu ani nečakal. Pokrytectvo intelektuálov bolo znázornené skvele. 60%

ARQ (2016)

Má to tempo, kopu zaujímavých zvratov, nie je to zbytočne dlhé a aj keď to nie je moc originálny námet, je to dôkaz, že aj za málo peňazí sa dá urobiť skvelý film. Komorné Edge of Tomorrow. 70%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Neskutočná nálož! Konečne to niekto urobil inak a urobil to cool. Ritchieho štýl tu tečie z každej scény a dáva tomuto tuctovnému fantasy príbehu prímes gangsterky. Neskutočne dobre som sa bavil. Škoda, že pokračovania sa asi nedočkáme. Marketérom by mali odťať ruky. 100%

John Wick 2 (2017)

Je to tak trochu copy-paste jednotky, plus niektoré veci sa tlačia už trochu do extrému, ale stále to funguje. Škoda, že záver sa už nesie v duchu - dajme tam čo najviac priestoru pre pokračovanie - ako v nejakom rozumnom finále. 80%

Časové pásmo bylo změněno