Cage Dive

• Austrálie Under the Deep (pracovní název) (více)

Traja priatelia sa vydajú do Austrálie. Čaká ich príjemné dobrodružstvo, ale všetky očakávané atrakcie prevyšuje jedna. Tou je ponáranie sa v klietke a sledovanie žralokov, ktorí sa pohybujú v okolí. Ich vysnívaná zábava sa však zmení v boj o život na otvorenom mori plnom nebezpečných nástrah. (Marceloo)

*CARNIFEX*

Mám rád hororo zvieraciny, obzvášť keď sa jedná o otvorené priestranstvo, respektíve zavreté, niečo vás honí (nie ruka kamaráta), a vy nemáte možnosť úniku. Pred pár mesiacmi spatril svetlo sveta veľmi solídny "47 Meters Down" či (pre mňa) o niečo slabší "The Shallows" a tak nedať šancu "Open Wather na tretiu" by hádam bolo aj hriechom. No a mňa osobne to bavilo. Síce som od nemého úžasu neodpadol, no spracovanie formou F.F. mi nijak nevadí (!), atmosféra miestami solídna, žraloci dojem plastikových bóng nebudili, takže na také malé, nezávislé pokračovanie to zas tak špatné nebolo. Ale mýliť sa môžem aj ja :) lebo uznajte sami, ocitnúť sa v takejto situácii, a ešte sa natáčať, to by mi ani na um neprišlo. No poviem Vám čo by ma napadlo ako prvé. Všetkých vás pobodať, nech vás požerú ako prvých :D ()

George Stobbart

Je to o niečo slabšie než predchádzajúce dva „Open Water“ survivaly, koniec koncov to pôvodne aj tak bolo iba "Cage Dive" a premenovalo sa to až následne (komerčne). Ináč je to sledovateľný žraločí found footage, ktorý sa do tohto letného obdobia v pohode hodí, aj keď ničím neprekvapí ani nenadchne. Taký neutrálny, až nevýrazný film, nad ktorým sa nie je dôvod bližšie pozastavovať. ()

tron

Mám slabosť pre žraločie horory a prvému Otvorenému moru dávam za nepríjemnú naturalistickosť 4*. Ale toto bolo mimo. Nezaslúži si to v mojich očiach ani tri. Pár scén je síce príjemne nepríjemných a zlovestných, ale veľmi to kazí jednak blbý scenár (to s druhou svetlicou mysleli vážne?) a jednak nepríjemné postavy hrané nesympatickými hercami, ktoré sa správajú ako vyložení kreténi a nič dobré od života (a tým pádom ani od matky prírody, ktorú v tomto prípade sebavedomo zastupujú žraloky) si nezaslúžia. Ako podvod vnímam reči o „klietke“, keďže o ňu vôbec nejde (ak chcete žraločie klietky, pozrite si radšej 47 metrov od Robertsa). Hoci má film ledva hodinu dvadsať (už aj s titulkami), je strašne rozpačitý, keďže dlho trvá, kým sa veci začnú diať a ani potom to veru nie je žiadny zázrak. ()

Marceloo

Traja priatelia sa vydajú do Austrálie. Čaká ich príjemné dobrodružstvo, ale všetky očakávané atrakcie prevyšuje jedna. Tou je ponáranie sa v klietke a sledovanie žralokov, ktorí sa pohybujú v okolí. Ich vysnívaná zábava sa však zmení v boj o život na otvorenom mori plnom nebezpečných nástrah. - Čakal som ovela horší počin, ale toto je dosť dobre zvládnuté. Found Footage forma je vďaka tomu, že postavám ide o zachytenie niečoho extrémneho, dobrou volbou, kratučké hudobné vložky od parádnych The Newton Brothers sa mi páčili a postavy boli celkom sympatické, takže tá krátka stopáž s nimi sa dala zniesť. Lokácie boli nádherné, zábery so žralokmi fajnové a napätie sa tiež občas objavilo. Chýbal mi tam nejaký výraznejší moment prekvapenia alebo nejaký zaujímavý zvrat, ale inak na tomto horore vela chýb nevidím. Snáď len ten nechutný Cali-accent ženskej hrdinky, ale s tým už chúdatko nič nenarobí. + herečka z The Magicians ()

ledzepfan

Dobrý.. a jakože na férovku, kdyby nedošlo na absurdní zkrat se světlicí a lehké tápání scénáře/režie v poslední čtvrthodince, šel bych klidně i na 4 rudé stárs... Určitě to je lepší než prostoduchý The Shallows a díky lépe vypadajícím a přirozeněji se chovajícím žralokům to strčí do kapsy i 47meters down... The Reef je sice pořád nepřekonaný, ale tahle nenápadnost se mu s troškou snahy mohla klidně vyrovnat. ()