• Romantický

Zvrat osudu (2021) (seriál)

Údajně jeden z nejlepších komediálních seriálů Turecka z poslední doby společně s Aşk Mantık İntikam (TV seriál) (2021)Takový rating mi přijde dost nadnesený ve srovnání s jinými komediálními seriály za posledních cca 7-8 let  - asi se mění vkus diváků. Pravdou ale je, že mladičká a nádherná Cemre Baysel konečně dostala hlavní roli kdy úspěšně táhne většinu dílů (hodnoceno na 1-15 epizodě). Komediální talent nezapře. Je ji posledních pár let víc a víc vidět a je jako stvořená právě pro romantické komedie. Snad ji v té příští nebude režie nutit k takovému přehrávání (především hlasem) a umožní jí více vyvážený výkon s trochu starším hereckým partnerem. Na rozdíl od jiných seriálů 2021, které se spíše zkracují, tento má zřejmě dost dobrý rating a tak se asi v očekávání mnoha dílů hodně vleče v postupně vyšroubovaném ději.

Má země: Nový věk (2019) (seriál)

Až na výtečného Hyuka Janga a hudbu která mi moc líbila mne tato korejská verze tří mušketýrů zcela minula. Kostýmní seriály, kde ženy bojují s pomocí informací a muži  zbraněmi (a nikdy jim nedocházejí šípy) jsou zpravidla skvělé. Historickou kvalitu tohoto seriálu neumím posoudit.  Zde mne velmi rušil především a) threshold 120 mrtvol a více v každém dílu,  b) nepřehlednost intrik v kombinaci s délkou seriálu a c) v podstatě i představitel hlavní role.  Musela jsem ale ocenit řemeslo v rámci daného žánru - osobní souboje byly skvělé a uvěřitelné, krev stříkala a kapala ve správnou dobu a správným směrem, výborná volba exteriérů atd. a  tak nakonec ani lehce ošizená výprava nebyla vůbec poznat.

Lékaři (2016) (seriál)

Turecký remake Kalp Atisi vyznívá trochu jinak než původní korejská verze a pro Evropana je možná trochu stravitelnější. Tož  se někomu nakonec může líbit více, i když má možná ještě blíž k Chicago Hope.  Osobně preferuji JK verzi.

Geu hae yeoreum (2006)

Na film jsme se dívali 21.srpna.  Proto na mne asi nejvíc zabrala hláška korejských vesničanů "Američané teď vlastní měsíc?" při sledování přistání Armstronga na Měsíci na jediné erární televizi ve vesnici bez elektřiny. Obsadit lze cokoliv... Mám ráda filmy skrytě či otevřeně poukazující na negramotnost a její důsledky  i na to, jak jich lze využít. Tento film je jich plný, ale bohužel co do romantické nebo dějové linky už mne nijak zásadně nezaujal.

Dangal (2016)

Filmy se sportovní tématikou  nevyhledavam. Tento je výjimkou - první polovina je skvělá a plná jemného humoru a přípravy na tu druhou ryze sportovni polovinu, která je snad ještě lepší. Není to jen o věrohodnosti zápasů.... Je to podobné, jako když John Irving ve většině svých knih více či méně používá wrestling jako reálie které dobře zná a přitom tyto knihy nijak nenudí ani se neopakují...

Yıldızlar Şahidim (2017) (seriál)

4 dílny seriál o tom jak nevinná dívka uloví popovou hvězdu, která je v podstatě velmi nešťastná v důsledku podivných vztahů jeho rodičů. Seriál měl zřejmě původně ambici na cca 10 dílů, ale možná ta dávka tureckého popu byla pro diváky už nesnesitelná a tak seriál poměrně rychle uzavřeli happyendem. Herecky je zde dosti výrazná Canan Erguder, která absolutně svým výkonem hravě zastíní  Özge Gürel. V podstatě hezký velmi nenáročný seriál na pár večerů, ale tu muziku a korunky v puse  Özge Gürel fakt nejde skoro vydržet..

Zasvěcený (2016) (seriál)

Çetin Tekindor prostě nedokáže herecky zestárnout ani zeslábnout. Ať už hraje gangstera, chápavého otce / děda nebo něco jako kmenového guru periferní obytné čtvrti. V tomto seriálu je opět skvělý a i když se chlapci hodně snaží, jejich mafiánský boss je prostě válcuje se svými úspornými pohyby, pomalou řečí  i vypelichaným ocáskem nad širokými rameny. V seriálu mi dost chyběl humor. Škoda. Posledni 3 dily jsem vypustila ze se k nim mozna vratim a nevratila....

Náš první život (2017) (seriál)

Romantický seriál, který si, na rozdíl od mnoha jiných, teenager nebo adolescent opravdu neužije a ani  zbla nepochopí. První půlka mi přišla skvělá. Ve druhé půlce mi už nějak trochu začaly pokulhávat mužské postavy co do realističnosti jednani. Asi nejvíc mne potěšilo, že se nejedná o jeden ústřední pár, kterému ostatní jen sekundují. Postavy jsou krásně vyvážené, každá nastavená jako odlišný archetyp a  scénáristům  se je daří věrohodně složit do párů. Všechny tři páry dostávají  odpovídající prostor a seriál má minimum hluchých míst.

Vyloučený (2021)

Cekala jsem jen neco ve smyslu  "pane doktore, nikoho nezajimam, nikdo mne nema rad - co mam delat?" A doktor  na to " dalsi prosim".... O to bylo vetsi moje prekvapeni. Prijemne ulitla cerna komedie, kdy doktor i film definuje dite - zmetka a spousta jinych hezkych dialogu, at uz je to navsteva pani Vildan, objednavka dovazky jidla, hadajici se Halit a Berguzal nebo nakup kolacu. Na film je ale asi potreba mit spravnou naladu. Z obdobne kategorie je podle mne o neco lepsi Sofra Sırları (2017)

Geunyang saranghaneun sai (2017) (seriál)

Videla jsem dva dily a necekala nic moc. Nakonec jsem se k serialu vratila a jsem rada. Prekvapil prijemne - herecky, realistickym dejem i jako mnoho jinych JK produktu tim, ze se v nem prakticky nic nedeje a pritom neni problem dily dokoukat se zajmem. Nevadil mi ani velmi predvidatelny scenar.