Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Arsenal83

Film má jednu veľkú nevýhodu: už nikdy sa nedá pozrieť po prvýkrát. Lebo vtedy to je najlepšie, no aj po desiatkach rokov má stále čo ponúknuť, úplne bezchybné herectvo, skvelý príbeh, zaujímavá zápletka v kombinácii s humorom, kde sa berú dnešné digitálne hnoje v pásovej výrobe. Evergreen The Sting ostane pre mňa navždy lepší aj ako Sting samotný. Skutočné žihadlo, nezlomené ani po polstoročí. ()

Bachy

Tady není o čem. Neuvěřitelná podívaná s Redfordem, na kterého nestačí superlativy. A já k tomu usednu téměř 40 let po vzniku. Říkejte mi třeba...Pablb. ()

Chrustyn

Výborná krimi komedie se skvělým duem Newman - Redford. Jak na konci vyběhnou s Robertem Shawem opravdu nemá chybu a hudba je nezapomenutelná. Klenot lupičských filmů. ()

klerik

Klasika. Klasika, ktorá mi vôbec nepríde taká úžasná... Rovnako ako preceňovaný BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID... Nie že by to bolo zlé, ale nie je to ani komédia, ani kriminálka a už vôbec nie dráma... Robí mi problém, že to neviem definovať... ()

iamek

Paul Newman, Robert Redford a režie George Roye Hilla ? To nemůže přece dopadnou špatně. A taky, že nedopadlo. Herecké esa Newman a Redford předvádějí naprosto ohromující herecké výkony, které vás musí dostat. Atmosféru Ameriky třicátých let skvělé podkresluje soundrack, který si pouštím často a určitě vás zaujme. ()

MiiRA

Luxus > tento film řadím mezi top, co jsem viděl. Redford, Newman > prostě vynikající a skvělý scénář. 5* ()

dopitak

Šnečí rozjezd a následně pefektní prácička, u jejíž přípravy se celou dobu třesete blahem, protože tušíte, že to vyjde. Právě ta příprava podobných pastí a kulišáren bývá v podobně stavěných filmech to nejlepší. Skvělý dabing Barrandova 1975, ve kterém bych zmínil zejména ultrapadoucha promlouvajícího hlasem Jiřího Holého, a neodbytného policajta s hlasem strýčka Skrblíka - Mirko Musila. ()

classic

Medzi obidvoma Krstnými otcami sa nakrútil výnimočný P.O.D.R.A.Z, ktorý možno obstál v skúške obľúbenosti lepšie, ako trochu nadhodnotený GODFATHER, Francisa Coppolu ? A ešte sa klasicky hovorieva : „Dva krát do tej istej rieky nevstúpiš” ... ! Občas to ale neplatí, čo ma vždy poteší, keď mám možnosť si znovu pozrieť Paula, Boba a Georgea, že si vehementne myslím : „Butcha Cassidyho a Sundanceho Kida, predsa už nie sú schopní prekonať, veď to je absolútna rarita, čo vznikne raz za Uhorský rok” ! Nevravím, že The Sting je geniálnejší, ako tento spomínaný legendárny western, pričom pri obidvoch je extrémne kladený dôraz pre vytvorenie atmosféry, na ktorú tak dbajú, a to nehovoriac, ako prepracovaná je ďalšia spolupráca týchto veľkých kamarátov. Síce Paul je trochu v Bobovom tieni, alebo Bob Shaw je až moc excelentný na tom menšom priestore, ktorý mu scenárista nadelil, alebo popri ukážkových hercov som si dokázal taktiež úprimne vychutnávať i takú úvodnú, opakujúcu sa zvučku THE ENTERTAINER, ktorú som si normálne zamiloval, tak isto, ako kostýmy, do ktorých bol ansámbel oblečený, výpravu, na ktorej excelovala najmä falošná stávková kancelária, do ktorej zavíta slizký Lonnegan, ktorého v skutočnosti Henry Gondorff s Johnny Hookerom poriadne nenávidia, lebo jeho kumpáni vyhodili z okna ich spoločného kamoša Luthera Colemana. Dá sa povedať, že títo spomínaní páni sú MAJSTRI v podvádzaní, že okradnú dotyčného tak, že si to ani nestihne uvedomiť ! Tak sa aj stane v samom úvode, keď potiahnu Lonneganovmu človeku pár tisíc dolárov, čo bolo v minulých 30. rokoch dosť veľký peniaz. Dlho sa ale neradujú, po smrti Luthera prichádza Johnny za Henrym, aby zinscenovali dokonalý plán na POMSTU... A pomsta býva extra sladká, a tentokrát - s neopakovateľnou, fantastickou príchuťou. Vskutku, naozaj neviem, čo by som si pozrel zo súčasných oscarových filmov 21. storočia ? (... čo by som v kľude prežil a nebol otupený akousi filmovou nudou... ), to je fakt bieda bied... Skúste si PRE ISTOTU pripomenúť staršie klasiky, napríklad vynikajúci film Podraz, ktorý patrí v 70. rokoch k tomu NAJ priaznivejšiemu, na čo mám chuť spomínať, k čomu sa chcem stále bez akýchkoľvek problémov vracať, pretože potenciál sa zatiaľ nevytratil, a nemyslím si, že sa tak niekedy stane ! ()

marhoul

Vysoká herecká ve svižném, legendárním snímku, který musí mít prostě každý rád. Pánům to spolu parádně hrálo, jen co je pravda. ()

Yardak

Povedená zlodějská show :). Dvojka Redford a Newman znovu nezklamala, ale pro mě osobně je jejich spojení lepší ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid. Ale i tak je tohle skvělý film, 88 %. ()

Šandík

Butch Cassidy and Sundance Kid je určitě lepší a opravdu se tu nekoná žádná revoluce, ovšem pointa je stejně natolik překvapivá, že si nedovolím dát míň než pět hvězdiček. Čtyři z toho jsou ovšem za skvěle odvedené řemeslo. Takhle se mají točit filmy. A ještě jedna věc. Samozřejmě to je dokonale zahrané a skvěle nesnímané, ovšem snad ještě víc mě fascinuje to naprosto bezprostředně působící množství drobných ruchů a zvuků. Dokonalost se skrývá v detailech praví klasik. A že jsou ty kulisy až moc "kulisovité". Inu ona je to IMHO také "tak trochu" pocta určitému typu filmů. Kdo je nezná nepochopí... Zajímavé komentáře: kinej, Renton, Isherwood ()

triatlet

Film, který působí, jako by byl natočen před pár lety a ne před několika desítkami let. Vtipný, zábavný příběh zasazen do nápaditého rámce vyprávění. Herecky skvělá dvojka PN+RR. ()

váca

Skvělá režie, scénář a nezapomenutelné výkony ústřední dvojice. Prostě film, u kterého se budete bavit a dlouho na něj nezapomenete a u další příležitosti si ho pustíte znovu. Ústřední píseň jen dokresluje dokonalost celého filmařského počinu. ()

heyda

Geniální film po všech stránkách a jeden z mála filmů, které by měl každý povinně vidět. Atmosféra z něho sálá na míle daleko, herci fantastičtí, nevím, co bych víc k tomu napsat. 100% bez debat! ()

jojinecko

Kam sa hrabú Dannyho Parťáci a podobní sráči:) Podraz je scenáristický, režisérsky, herecký, kamerový a neviem aký kinematografický skvost a skutočná klasika, ktorá nestráca na svojom čare a sile ani po rokoch. ()

Flego

Jeden z najúžasnejších filmov všetkých čias ! Dômyselne rozdelený do siedmych kapitol je sviežou ukážkou filmárskej práce, kde všetky zložky podieľajúce sa na filme ( herci - Paul Newman, Robert Shaw ale hlavne Robert Redford, réžia - George Roy Hill, scenár - David S. Ward, hudba - Marvin Hamlisch a Scott Joplin, výprava, kamera - Robert Surtees...) pracujú na vysokej profesionálnej úrovni. ()

MontyBrogan

Po nejakej dobe mám zas pocit, že som videl iný film. Ten môj pozostával z dvojhodinového čakania na záverečný podraz, ktorý by musel byť o dosť vymakanejší, aby vynahradil tú vatu. Fešáckymi úsmevmi a oblekmi hlavnej dvojice, som sa určite oklamať nenechal. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru