Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

KASUGI

Když si odmyslím okoukanost Jacka Sparrowa a oposlouchaný hudební motiv a vůbec ohranost toho pirátského světa všeobecně, tak technicky, atmosférově a dějem, jsou tohle asi druzí nejlepší piráti. Zábavné scény, podařené vtipy (hlavně gilotina) a Bardem kurevsky démonický. Happy end zaloužený, páč nepochopitelně depresivní trojka podělala, co mohla. Můj řebříček je tedy: 1_5_2_4_3 ()

Hugo01

Na pokračování jedné z mých nejoblíbenějších značek jsem byl sakra zvědavý a doufal jsem, že nebudu zklamaný. No a nebyl jsem, bylo to Pokoukání s velkým P! Dvojice mně neznámých severských pánů naložila s tím balíkem, který dostala, dovolím si říct, mistrně. Všechny scény byly pastva jak pro uši (což ani jinak být nemohlo, když jako doprovod zní stále stejné melodie, které tu jsou s námi již od prvního dílu a které bych mohl poslouchat od rána do noci), ale taky pro oči. Sice je to sem tam trošičku tak říkajíc přitažené za vlasy, ale na to už jsme, si myslím, zvyklí. Kdybych měl přeci jenom něco malinko vytknout, tak je to role Javiera Bardema, jehož kapitán Salazar mi přišel mnohdy až moc směšný na úkor děsivosti. Ale jinak popkornovka, jak má být, skvělý zážitek! ()

Hollohlaway

A vlastně celkem spokojenost, byl jsem skeptický a ono to docela ušlo. Dobrá akce, hlavně začátek, pár vtipů se vyskytlo, a Depp neblbne až tolik jako dřív, což mě předtím celkem otravovalo. Brenton Thwaites byl sice dost toporný, ale zato Kaya Scodelario byla velmi dobrá. Pirátská romantika už je sice notně vyčichlá, ale trochu to přeci jen funguje. Jen triková megajízda mě až tak nenadchla, a 3D nic moc. ()

Fox85

Hlavně se pobavit, to u téhle série hraje prim. A tady jsem se docela pobavil, rozhodně tedy více než u předchozího dílu ()

Ironfood

Nepříliš úspěšná snaha o humor se postupně mění v samoúčelnou přehlídku vizuálních efektů, co není zrovna můj šálek kávy. ()

zsn

Hovada! Depp, Rush, Bardem - co byste ku*va víc chtěli?! Běžte do haj*lu s tím vaším rádoby odborným hodnocením. Na co si tu hrajete vy hvězdičky?! ()

jefff

Tupý blockbuster, který ztratil veškerou poetiku původních pirátů. Triků je tolik, že už ani nebaví, místo toho film ztrácí příběhovost, která tu je jen doplňkem k pitvoření Deppa a k nepřehledným akčním scénám. Slabé, velmi slabé. ()

remy

Začnu negativně. Chybí tomu ta správná nota, kdy jsem z každého záběru cítil mrazivost a pohlcujicí atmosféru moře. Ano, mluvím o Verbinskiho trilogii. Ten tentokrát zase nerežíruje a na tom snímku je to znát, byť míň než v případě předchozího dílu. Zároveň nová postava Brentona Thwaitese není příliš výrazná a spíš nudí. Naštěstí má vedle sebe velkou sympaťačku v podání Kayi Scodelario, kterou mu upřímně závidím. Navíc i Salazar je výbornej. Pátí piráti, ač k nim mám po skvělých trailerech mnoho výtek, tak si myslím, že jako rodinná dobrodružná podívaná fungují na výbornou. A jestli má šestka plout směrem, který naznačovala potitulková scéna, chci Verbinskiho prosím. ()

Kejdlo

Velmi příjemné pokračování, které hravě a zcela smysluplně navazuje na původní příběh započatý v prvním díle. Pastva pro oči, padnoucí hudba a nic co by otravovalo. Film skvěle odsype a nuda rozhodně nehrozí. Nejvíce jsem si užil úvodní scénu, při které jsem smál dokonce nahlas. Pokud budou další díly v podobném duchu, nebudu se vůbec zlobit. 7/10 ()

Lukoboss

Je potřeba si říct a uznat, že kouzlo ujetýho Jacka Sparrowa pomalu vyprchává a tím pádem určitě není jednoduchý na tom postavit takhle dlouhou sérii. Vlastně kdyby to zůstalo u trilogie, nikdo by nemohl protestovat. Tady se taky setkáme s některýma okoukanýma vtípkama (Sparrow žvatlá a pitvoří se, je nešika, zakopne, upadne, ale vlastně se tím náhodou zachrání atd.). Tohle všechno už známe, nicméně objeví se i zábavnější momenty, to jo. Tvůrci na to šli ale chytře, protože si toho jsou nejspíš vědomi, takže roli J. Deppa mírně upozadili a do popředí dali mimo perfektních digitálních efektů (tady rozhodně klobou dolů) zejména roli K. Scodelario. Nejenom, že je to pěkná ženská, ale má tu roli i dobře napsanou a její hlášky se ve filmu neztratí. O dost horší je to s přesládlým mladíkem B. Thwaitesem, ale Orlando v předchozích dílech taky plnil tuhle roli. Když jsme u toho, tak závěr filmu se shledáním u západu Slunce je fakt jak z červené knihovny, to si mohli odpustit. Ale jinak je snímek vcelku slušným návratem k původním dílům. Otázkou je, jak to bude dál... P.S.: J. Bardemovi záporáci sluší. ()

Maynard.

Nakonec nám to nedalo a zašli sme v první prázdninovej den do Cinestaru, kupodivu natřískanej k prasknutí, asi děcka měli samý jedničky :o). Nejvíc mě táhnul hlavní záporák - Šavi Bardém, kterej má totální záporáckej xicht. A jo, tenhle záporák asi nejkrutější ze všech pirátů... Nad efekty není třeba rozvahovat, ty sou prostě na tý nejvyšší úrovni. Děj čeče taky fajn, docela překvapivě po minulým fiasku s Penelope. co mi přide tak trochu zbytečný, ale chápu, že nepostradatelný, tak jsou Deppovi džouky. Některý se povedly, ale u některých hlášek si člověk říká, kurňa proč toho tam rvou tolik. Z postavy udělali těžkou násosku, takže je to teď pirát alkoholik - ideální vzor pro všechny děti :o) Rush se rozloučil v ten nejsprávnější moment, páč tahle sérka se nechystá jen tak usnout. Hodně tapáckej byl konec, kde se na útesu /SPOILER/ potká Keira s Orlandem - tohle byla neskutečně trapná scéna a uplně zbytečná. Chvaihodný je to, že už tam není 10 tisíc různejch postav a taky že to nemá 3 půl hodiny. Akční, koukatelná a chvílema i vtipná podívaná. Na začátek prázdnin si myslim jako OK. Ale po zejtří nás čeká IRON MAN ve Spider manovi, na což se těším skoro rock! :o) ()

KR4T4S

K pátému dílu Pirátů jsem přistupoval původně s nezájmem a nakonec jsem se na něj podíval, abych zabil čas nenáročnou podívanou, od které jsem nic nečekal. Překvapivě to bylo docela fajné. Johnny Depp je tradičně v roli zábavný (scéna s gilotinou velmi nápaditá a neskutečně zábavná). Bardem trochu nevýrazný, což je škoda. Ze začátku je trochu zvláštní, jak se co postavy o jiných postavách a ději dozví, ale zbytek filmu to vynahradí. Kvalit prvních třech dílů to pro mě nedosahuje, protože mi chybí hračičkovská ruka Verbinskiho. Takže nakonec velmi solidní jednohubka. ()

Soweek

Jsem tak trochu na vážkách. Co se týče příběhu a zápletky, tak se vlastně jedná asi o nejlepší Piráty z Karibiku. Postava kapitána Salazara je napsána a vyobrazena velmi dobře. Nováčci ve filmu jsou sympaťáci a dokážou utáhnout i takovýto velkofilm. Ale? Ale... Johnny už je prostě rozmazlený fracek. Na jeho výkonech už vidíte, že jeho zlatá léta dávno pominula. Jeho výkon je vyloženě nucený, už dávno není vtipný a vlastně ho to už ani nebaví. Ani další navrátivci nepůsobí dobře. Na půlminutovém vystoupení Keiry jde vidět, že se vracet fakt nechtěla, ale když jí za ten jeden natáčecí den ty prachy daly, tak kdo by to nevzal. A to samé Orlando a pan Rush. Piráti mají stále potenciál, ale potřebuje to už táhnout mladá krev a starou bandu prosím už kompletně rozpusťte. ()

Sdoom

Po tragické čtyřce přichází o něco lepší pětka, ale kvalit kteréhokoli dílů z původní trilogie nedosahuje ani omylem. Po 3 týdnech už si v podstatě nepamatuju, o co tam šlo. Stále to samé - pitvořící se Depp, honičky na moři a asi 2 povedené vtipy. Celkem málo na blockbuster za takový prachy. Na jedno zhlédnutí celkem ok zábava, ale vyprchá dřív než bys řek borůvkovej koláč. Lepší 2 hvězdičky. (HD, orig.) ()

kenkaku

za mě posun dopředu. Trikově velice poutavé, Jack není tak otravný jako bývá a některé scény jsou doslova povedené (popraviště). Scéna s bankou je celkem originální, i když debilní (no byla to blbost a na kouzla se to svést nedá). Osobně opravdu oceňuji uzavření děje z pirátů #1. Jako závěr moc příjemné. ()

sedm.1

Pátí Piráti z Karibiku u mě dosáhli prakticky ve všech ohledech nej. Bohužel ta nej mám namysli ale jen v negativním slova smyslu. Takže třeba zápletka je jednoznačně nejmizernější, což znamená, že nemá tempo, je nudná, nenápaditá a dějově opravdu prázdná. Obsazením je na tom pátý díl snad ještě hůř, kdy Depp působí jen jako čím dál větší karikatura a parodií sám sebe a o zbytku zúčastněných radši ani nemluvě, přesto Brenton Thwaites je mizerný, nesympatický a totálně nevýrazný herec, Kaya Scodelario má sice pěnou tvářičku, nicméně mdlá je také, Geoffrey Rush dostal minimum prostoru něco ukázat a Javier Bardem toho zde ze svého, jinak skutečně skvělého herectví, také příliš nepředvedl. Dalším nej zklamáním byly efekty, kterých bylo jednak málo a jednak mi přišli dost slabé, nic strhujícího, či dech beroucího se v tomto směru nekonalo, jako by se na nich snad i tentokrát šetřilo. Salazarova pomsta disponuje i nejméně akcí, atmosféra a styl jsou pak prakticky jen doslova kopírovány a vysávány z předchozích dílů a film hodně ubral i na vtipnosti, kdy se tu o humorné okamžiky stará opravdu čistě je postava kapitána Sparrowa, a to ještě navíc většinou v dost otřepaném, naivním a místy až trapném provedení, což také jen přispělo k celkové nezábavnosti tohoto pátého pokračování. Já jsem zkrátka upřímně zklamán, mám z toho pocit, jako by se tu už šlapala jen naprázdno vyvařená voda, takže já bych tedy byl rozhodně pro ukončení této série, neboť už nemá prostě z čeho žít a čerpat a ve vzkříšení už v tomto případě vážně také nevěřím. ()

keoma26

za me nejlepsi dil cely serie, zahusteny dej, ktery paradne gradroval pres nekolik propojenych motivu, vtipy a forky ani nebyly nejak nasilne, slozite casovane, proste se prirozene vyskytovaly a necekane vyskakovaly stejne jako postava Jacka, romanticka linie ani rodinne reminiscence neotravovaly...a hlavne to konecne zase netrvalo cele veky, protoze tvurcum asi doslo, ze velkofilm neni nutne "dlouhofilm"! ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017