Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

upson

Russell Crowe je fakt bourák. Někomu se hold poštěstí mít takový herecký talent a obrovské charisma (i když hraje vyšinutého), že i s nadváhou a pěstovaným nevzhledem dokáže utáhnout celý film. Nicméně musím pochválit i řemeslně zvládnutou režii, která je co do celku a scénáře lepším průměrem, avšak noblesním průměrem. Snímku pomáhá i kvalitní hudební doprovod. Přesto jde především o koncert hlavního hereckého protagonisty. ()

netahlo

Russell do toho jde tak, jak by se to spravne melo delat. Bohuzel, nakonec ho pochopitelne premuze 40ti kilova emancipovana Americanka, cili pravda a laska zase zvitezi. ()

Maynard.

Ovšem, tohle je teda pořádná srágora! Příběhově jednoduchý, to by mi až tak nevadilo, páč v jednoduchosti je přece síla. Ale tady je to až stupidní... Malej příklad- paní volá na tísnivou linku, že ji v autě pronásleduje vrah, kterýho hledá půl země, no a operátor ji řekne, že teď všichni policajti jsou u nehody a že nikdo nemůže dorazit :o)). Je toho tam spousta takovejhlech debilit. Hlavní herečka mě neskutečně drásala a ani se nedivím Crowovi, že po ní šel. No a co se týče Russella, tak z něj se stala chodící bečka sádla, která si sice ještě zachovává důstojnost, ale nebude dlouho trvat a přijde o ni. Tohle je šit film, kterej není vůbec dobrej, blééé ()

Lukoboss

Popravdě nevím, kdy jsem naposled viděl tak krátkej film (čistýho času 1h 18min), ale na druhou stranu je to jenom dobře, protože delší by to bylo jenom horší! Smutný je, že film naprosto zabíjí jakákoliv logika a taky snaha ukázat nějaký motivy postav. Proč na začátku vidíme scénu s kladivem a hořícím domem? Proč matka vypadá spíš jako sestra (ve skutečnosti by totiž takovýho klacka musela mít ve svých 14 letech a bohužel je to až moc vidět, že k sobě ti dva nesedí)? Ona má vézt kluka do školy a jít do práce, nenastaví si budík, nějak zásadně nespěchá, pak se podívají na mobilu na dopravní situaci, přesto vjedou do zácpy (protože "tomu se přece nedá věřit").. no prostě tohle bolí od začátku a je tam takových kravin víc. Chování R. Crowa je ujetý, jak vždycky najde svou oběť v obrovským městě, je směšný a jak nikdo nic neudělá (ani policajti), to je ještě zajímavější. Nesmí chybět náhody jako "najednou nejde vytáhnout okýnko v autě" nebo "mám pár procent baterky a hned se to samozřejmě vybije, když se to nejmíň hodí", a tohle všechno film sráží dolů. Paradoxně je na tom všem nejlepší obézní a upocenej R. Crowe, kterej je asi nasranej, že tolik přibral, a pak je nezvyklá brutalita, která přidává grády. No, ale to je všechno a doufejme, že si příště R: Crowe vybere něco lepšího a shodí pár kilo! ()

JADIM

Oceňujem, že z toho nevznikla ďalšia sucharina typu Voľný pád (TOP 236.), a tak je tento film dôkazom, že sa dá takýto námet využiť aj bez nudy. Avšak treba povedať, že keby to malo toľko minút ako Nudný pád tak by to tiež bolo na nič. Ten námet je jednoducho stvorený na rýchly, aj keď jednoduchý, ale pekne napínavý film, ako jej tento. Žáner autodráma tu fungoval veľmi obstojne. 7,5/10 (Videné 26.11.2020, Originálne znenie) ()

Soweek

Na této 90 minutové reklamní kampani Besipu je opravdu nejstrašidelnější 130kg vážící Russel Crowe. A nemyslím to s nadsázkou, z Russela opravdu mrazí v zádech a je vyloženě škoda, že hvězdy dolů sráží jinak naprosto průměrný film s trochu pocuchanou a málo uvěřitelnou zápletkou. Nová verze Volného pádu tak u mě obstála pouze na 3 hvězdy. ()

sedm.1

Přestože Vyšinutý není, co se zápletky týče, naprosto ničím výjimečným snímkem, tak právě jen to jediné lze považovat za výtku, kterou lze směřovat k této podívané, jelikož ve všech ostatních ohledech se jedná o parádní zábavu, v podobě skutečně působivé jízdy, kterou jsem si užíval od první do poslední minuty a především zde musím vyzdvihnout postupnou gradaci, která v závěru má fakt až neuvěřitelný grády a tak vyšponovaný konec už ani nepamatuji, a to i přestože každý ví, jak to stejně dopadne. Nicméně Vyšinutý funguje jinak i po stránce napětí, atmosféry a zpracování celého filmu je pak též dynamické, překvapivě nekompromisní a zatraceně záživné. Někomu pak sice nemusí sednout až příliš mnoho náhod a ne zcela přesvědčivých dějových zvratů, které zásadně ovlivňují vývoj filmu, já osobně bych se ovšem zrovna v tomto typu filmu nějak zbytečně v této záležitosti nevrtal, pořád se přeci jen jedná především o přímočarý, nenáročný thriller, natočený jako napínavý, oddychový popcorn. Nepopiratelný přínos pro výsledný pozitivní dojem z filmu mají pak samozřejmě i herci, kterým vévodí už fakt neuvěřitelně prostorově výrazný Russell Crowe, jenž se zřejmě rozhodl objemově dohnat Gérarda Depardieua, každopádně svou postavu pojal vážně zodpovědně, a svou roli si tu užívá na maximum, takže budí fakt respekt a jeho návaly zlosti jsou opravdu uvěřitelné. Závěrem bych chtěl nicméně ještě zmínit prolog, probíhající během úvodních titulků, v podobě TV zpráv, který poukazuje na čím dál zvyšující se agresivitu a v podstatě vážně až tu vyšinutost účastníků dopravního provozu, z čehož následně film pak vychází a já s ním nemohu nic jiného než souhlasit, jelikož mě často až mrazí, jaké chování ty hovada na silnicích čím dál častěji mají, kde si vybíjejí svůj vztek a osobní prohry, no a nespěje to fakt k ničemu dobrému. Zpět ale k filmu, já se u Vyšinutého zkrátka bavil vážně skvěle, má koule, drive, prostě za mě jasný palec nahoru. ()

Tejkina

Klasický thriller, ale za mě super. A nemá to přehnaně dlouhou stopáž, takže by neměl začít ani nudit. Pokud jsou vám hlavní hrdinové sympatičtí, tak je to i dost napínavé. Poučení z filmu: Dávejte pozor, na koho troubíte! ()

Michelle75

Zhlédnuto v kině. Rachel (Caren Pistorius) nevypadá vůbec jako matka patnáctiletého syna, špatně se mi na to kouká, navíc ani nehraje moc dobře. A to je škoda, protože to má grády, napětí,.... ale mám pocit, že kdyby tempo trošku zvolnino a nešlo všechno tak moc rychle, bylo by to mnohem lepší, takhle to na mě působilo"lacině". Russel Crowe je božský( vážně jde z něho strach),ale celý film prostě neutáhne. A i když to vlastně celou dobu šlape, tak si říkáte, že byste za ten den udělali spousty věcí jinak. ()

KoRner

Kebyže v tom nehrá Russell, tak by som mal dojem, že to je jeden z tych TV filmov, ktorých sú každý týžden vysielané desiatky. Jednoduchá zápletka bez nejakého zauzľovania s ponaučením, že vytrubovať sa nepatrí. A Pistorius mi veľmi pripomína Jennifer Connelly, čo je určite plus. ()

666Carnage

Maximus Decimus je naprosto přesný protože Russsell Crowe je maximálních rozměru a decimuje jednu rodinu. Já si myslel, že to bude nuda a ono to bylo hodně napínavý a Crowe byl fakt zlej a chvílema nechutnej. Většinou hraje hodný a nebo občas šlápnoucí vedle postavy ale zde na to jde fakt zvostra. Tempo nepolevuje a jede se až do konce a za cca 80 minut je po všem. 75% ()

Silwer

Gladiator v rage modu je proste fajn..Je to obri hora,takze mu to celkem verite.. A zenskou preci jen naucil netroubit😂 ()

Autenticita

Asi to nebylo účelem filmu, ale chování hlavní ženské hrdinky, matky, která nebyla schopná ani včas vstát z postele, natož si držet emoce na uzdě, způsobilo, že jsem tři čtvrtiny filmu sympatizovala s padouchem. Teprve, když začalo jít o krk sympatickému klukovi, který měl asi stokrát víc rozumu než jeho matka, jsem přestala uvažovat o tom, že má, o co si řekla. ()

borec999

Tento thriller stojí a padá na výkone Russella Crowea, ktorý sa po hádke s hlavnou hrdinkou naozaj nasere a ukáže jej, aké je to mať zlý deň. Filmov s podobným príbehom sme tu mali už nespočet, ale tento patrí určite k jedným z tých lepších(Voľný pád zostáva neprekonaný, o to pokoj). Jednak sú hlavné postavy (matka+syn) celkom sympatické a dokážete im fandiť a na druhej strane je Russell Crowe dostatočne nekompromisný psychopat, ktorý kam príde, tam zanecháva po sebe riadnu spúšť. Záver na chvíľu napne, že by sme mohli dostať niečo iné než očakávame, ale nakoniec ide všetko podľa šablóny a prekvapenie sa nekoná. Na hrane medzi 3 a 4, ale priznám sa že mi film veľmi sadol a hlavne kvôli Russellovi tam tu štvrtú * prihodím. 70% ()

Tjaden

Russell od dob Gladiátora řádně zfotrovatěl, to mu ale nezabránilo v tom, aby se stal hlavním a dá se říct i jediným tahounem téhle nenáročné jednohubky. Z úvodních titulků vyznívá, že se tvůrci pokoušeli o jakousi reflexi dnešní vystresované a k násilí inklinující městské společnosti, ale já neviděl nic jiného než nenáročný akční thriller. Holt Volný pád s Michaelem Douglasem už navždy zůstane jen jeden. ()

iXtr3m3

Slabšie štyri, ale festové. Jasné, nie je to nadčasový kúsok, ako bol svojho času a aj dnes stále aktuálny Voľný pád, ale malo to viac do seba, ako by človek bol čakal. Russel si to dal na pána, psychopata by mu človek uveril a s tou svojou váhou, nebola sranda, dostať ho. Žiaľ, tá krava si o to koledovala. Ego ako sviňa, zodpovednosť u prdele, tak to takto potom dopadne. ()

Litvicek

Možná to tak tvůrci nezamýšleli ale Russell Crowe je v podstatě hrdinou tohodle snímku. Tu agresi jsem si užil a jsem rád, že jí to pořádně nandal. Jsem rád, že tady karma funguje - Chovej se hnusně a on už se někdo objeví, kdo ti pobodá přítele a podpálí bráchu. Nádhera. ()

Janega

Russellovi hrablo a mi dostávame priemerný predvídateľný triler na jedno pozretie. Keby v tom nehral Crowe pokladal by som to za bežný tuctový televízny triler, ktorých sú tucty. ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)