Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Dogfish

Tak v Americe už vyšinutí jedinci nestřílejí jen ve školách, ale vyřizují si drobná nedorozumění ručně stručně. Vlastně si za to ta paní mohla sama. On se jen zamyslel na křižovatce, pak se jí za drobné zdržení omluvil, ona jemu NE. Nakonec to to byla slušná tvrďárna, žádný soft thriller. To poslední zdvořilé zaklepání bylo taky dobré. ()

Kingjiri

Přes moje rezervovaný očekávání vzhledem k ohlasům nakonec solidní akční béčkárna. Ocenil jsem na poměry žánru vcelku uvěřitelně vystavěnej příběh (nelogičností ve scénáři nebo chování postav totiž moc nebylo) a hlavně skvělýho Crowea v roli psychopata. Pravda, bez něj by biják ze šedýho průměru určitě nevystoupil. Jestli bych něco vytknul, tak určitě pomalejší rozjezd, akční scény - zejména automobilový honičky - nakroutit o něco nápaditějc a o nějaký vážný sdělení (agresivita za volantem nebo stres celkově) bych se teda v tomhle žánru vůbec nepokoušel. Jinak naprostá spokojenost a minimálně v rámci hubenýho "covid" roku hodně sympatická podivaná. Za Russella Crowea a námět čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

Stíba

Když hned na začátku vypnete mozek a načnete si k tomu flašku vína jako já, je to celkem koukatelné guilty pleasure. Na ani ne hodinu a půl dlouhý se film se to ale zbytečně dlouho rozjíždí a první půl hodina je skoro úplně zbytečná. Stejně se v ní skoro nic nevysvětlí a tak se mohlo přejít rovnou k věci. Croweovy do role vyšinutého odhodlaného psychopata zapadl dobře a film zcela jednoznačně táhne. Odpusťe tom zkrátka nedostatky v dějové logice a bavte se, nic víc od toho dostat nemůžete. ()

Joppo88

Slušná namotávka, ktorá si drží napätie od prvých minút. Tempo parádne graduje a Russell je neskutočný v tejto pozícii. Dalo by sa z tohto počinu určite "vymačkať" oveľa viac, keby sa položí väčší dôraz na detaily príbehovej línie. Tie diery to chvíľami nezmysly to pokazili, čo je dosť škoda. Tak či tak o večer napätia je postarané. ()

hrudka

Asi nejšílenější a možná nejhorší role Russella Crowea, co jsem jeho filmy viděl. Pokud je jeho motivací škodit prakticky jen to, že nám všem dneska vlastně hrabe, přijde mi to trochu málo na psychologii postavy, zdá se mi, že je v tom něco víc, co není tak úplně řečeno. Ale dneska nám všem hrabe a děláme stejné píčoviny, jako malování se za jízdy. Naprostá absence záchranných složek a jejich úkolu pomáhat a chránit. Naprostá absence jakékoli pomoci ze strany lidí, svědků v restauraci, kteří jsou v rámci své sebezáchovy schopni buď scénu natáčet na mobil nebo radši utéct. To už jsme tak sobečtí, že jakkoli nezasáhneme? Naprostá absence jakékoli sebekontroly a reflexí za volantem. Celkově ten film vlastně docela cením v tom smyslu, že vyvolává negativní emoce vůči hlavní postavě. Téměř všichni mě tam trochu srali, jen pořád nechápu, proč to vlastně postava Russella Crowea dělala. Hrabe nám. Ztrácíme sebekontrolu, ale není to trochu málo a vykreslení hlubší psychologie? Hrabe nám a občas se všichni chováme jako hovada a na zabití. Tady máte mou neomluvu, vy zmrdi. ()

anitae

Trošku starší šílený Gladiátor a nestíhající Rachel, která má prostě špatný den, který se po setkání s ním změní v peklo. Dost předvídatelný konec s nůžkami, ale bavilo mě to. ()

aR3Zz

Trochu mi v žánru chybí zařazení do kategorie "psychologický". Protože to místy bylo fakt psycho. Vyšinutý hlavní hrdina v podání Russella Crowea je fakt k uvěření, byť některé scény jsou trochu za hranou, což ubírá realističnosti (a to je škoda, protože by jinak nebylo zas tak těžké podobného maníka zpodobnit ke kdejakému řidiči v česku). Stejně tak rozrušená matka se nakonec ukáže jako válečnice a při svých 60kg zabije 100kg chlapa. No nevím. Škoda těch několika přehmatů, jinak dobrý. 60% ()

Maximilianus

Vďaka primeranej stopáži je dej plynulý bez nejakých hluchých miest a pôsobí dynamicky. Russel Crowe sa síce ledva zmestí do záberu, ale hrá stále dobre. Možno to bolo trochu pritiahnuté za vlasy, ale jednak v Amerike je všetko možné, a samozrejme sa nedá poprieť, že takíto maniaci existujú. 6,75/10. Po druhom vzhliadnutí zvyšujem hodnotenie, pretože ma film stále bavil a musím uznať, že je urobený dobre. 7,2/10. ()

Likan7

Dost dobře nechápu jak se k tomuhle mohl Crowe upsat. Je to stále skvělý herec a jeho jméno má zvuk. Tady se ale upsal béčku, které se sice na začátku tváří zajímavě a slibuje, že dostaneme i sondu do dnešní společnosti. Místo toho tu jezdí smyslu zbavený Russell, který likviduje všechno, co mu přijde do cesty. Policajti jsou neschopný chytit 150 kilovýho cvaldu, co má možná sílu, ale člověk má dojem, že možná půl hodiny by se štěstím přežil, po hodině už jen znuděně koukáte. Borte je totiž režisér patlal, který nemá absolutně nic, co by mohl říct. Akce je hrozná, půl hodiny mě to bavilo, pak se to začalo točit v kruhu a závěr je už vyloženě špatný. Na průměrný 3 to vytáhne Russell, který je stále skvělý herec a i když tady nemá co hrát, furt je vidět, že to má v sobě. ()

John80

Napínavé a hlavne zaujimave, akcie tak akurat, kratka stopaž filmu ale za to Russell Crowe pribral od čias Gladiátora, Film možem len odporúčať ()

Acrobat

Hm... O kolke percento kleslo trubenie v autach? Neviem, ja po navsteve Heraklionu trubim takmer kazdu jazdu. Po tomto si ale musim dat pozor ci za mnou alebo predomnou sa dotycny nedopuje diazepanom. Borte preniesol Volny pad tymto filmom mladsiemu publiku, ostatni s premisami v uvodnych titulkach mozeme suhlasit. Prijemna prizemna civilna rezia bez okazalych trikov a zbytocnych twistov ide povedzme si kruto za svojim cielom. Sice klisovito konfrontovat tlsteho Maximusa s mladou cupkou, avsak noznicami a poriarne zostra. Film zvolil vybornu stopaz a svojim automobilovm vzhladom pripomina Tiesnovu linku ci Berryin Unos. Nepricetny neprinesie sok, zhnusenie mozno, a je vo svojej podstate zvladnuty bez vyraznejsej vaznej chyby. Odsypa, ide ako kladivo. Jedinou vadou tak moze byt ze brasko nezhorel. (Videne 5.11.2020, BDrip) ()

Zikus

Sakramentsky napínavej film, který nemá jediné hluché místo. Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějakej film dokázal takhle přikovat k židli. Krom toho je zde výborné herecké obsazení. ()

gemi

Variace na Volný pád. Méně psychologická, zato více brutální. S Douglasem člověk místy i sympatizoval, Vrána spíš budí strach. Volný pád se rozjížděl pomalu, tady je to fičák hned od začátku. V zásadě dobrý film, který táhne dolů nižší uvěřitelnost. ()

mira.l odpad!

To jako že vážně?? To snad ne-e... Pominu-li to, že nejdražší položkou muselo být vykrmit Russella (páč tady je to fakt odporný tlustý prase), tak je to teda snůška velkých pitchovin. Hádka na křižovatce ... no ještě budiž. Ale od zastávky na benzínce už to jen nezadržitelně směřuje do sraček. ()

Hellknight12

Obsahuje spoilery! Dnešná premiéra. Na tento film som chcel ísť pôvodne do kina ale nevydalo. Svojim spôsobom som aj rád, že mi to nevišlo. Netvrdím, že je to zlý film. Vidieť R. Crowa v zápornej postave je zázrak. Je vidieť, že si svoju úlohu užíval naplno. Zápletka nie je nejako komplikovaná ale, čo mi najviac asi na celom filme prekáža je najlenivejšia charakteristika hlavných postáv akú som v podobnom filme videl. To, že sa vedľajšie postavy ani nestihnú vykresliť je jedna vec ale, že nevypracujú hlavné postavy je poriadny problém. Motivácia šialenca, ktorý si užíva svoje besnenie na základe toho, že holka proste na neho zatrúby na diaľnici mi príde pritiahnuťtá za vlasy a poriadne. Neskôr sa síce dozvieme, že mu vadí vlastne každá osoba, ktorá sa k nemu nejako neslušné správa alebo skôr nevhodne, čo by aj dávalo zmysel ak by sa film natiahol a ukázali nám aj jeho časť minulosti, že niečo podobné robil aj predtým. Áno je tu úvod, ktorý má 5 min a dokopy nič neznamená, keďže nám ani nič nepovedia až na to, že sa to spomína v správach. Holka sa vo väčšine prípadov správa, tak ako by sa v danej situácii správal asi každý ale je pár momentov, keď som sa chytal za hlavu ale nevadí. Čo sa týka hereckých výkonov, hudby a atmosféry je to slušne. Ako som už spomínal najviac si svoju úlohu užíval R. Crowe. Film môžem odporučiť každému kto má rád akčné thrillery ale nehľadá nič komplikované a proste chce pri filme ísť bez rozmýšľania nad tým čo sa tam deje. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Bohužiaľ, nápad je celkom fajn ale nedokončený. ()

Duke90

Z Michaela Douglase šel ve Volném pádu respekt, ale z Russella Crowea jde přímo strach! Už při prvním pohledu na Gladiátora, který zůstává schovaný v teple svého tučného brnění, si říkám, že bych s ním závod na sto metrů možná vyhrál, ale v řecko-římském zápase nikoli... V průběhu sledování na mě dolehl pocit stísněnosti a znechucení právě díky Russelovi, jehož obsazení bylo jasnou trefou do černého. Sice si nelze nevšimnout béčkovějšího zpracování, které někteří nemusí považovat za hodné hercova formátu, ale v tomto případě mi to ani moc nevadilo. Spíš bych se hodně podivil, kdyby v dnešní technologicky vyspělé době zvládl tento naštvaný pán "řádit" tak dlouho a neskončil by už dávno s prostřelenou hlavou. Pravdou ale je, že většina lidí vždy myslí na své vlastní bezpečí a otázkou zůstává, jestli jim to někdo vůbec může zazlívat, když absolutně nemůžete vědět, jak a čím vás může "nepříčetný výtržník" ohrozit... ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)