Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Happens

Tak první polovina filmu byla naprosto uchvacující psychopatická atmosféra s gradující nepříjemně vlezlým strachem z očekávání nadcházejícího zla. Nicméně od scény v kavárně, kde zlo se odkryje a stává se z něho spíš nějaký posedlý terminátor bez jakékoliv psychologie a sofistikovanosti. Za druhou polovinu bych dal 2 hvězdy. ()

Visáč

Ukrutne cheesy a over-the-top Russell Crowe si ide pre mastný paycheck v neškodnej blbine z kategórie 90’s throwback, ale na viac ako slabý priemer to aj tak nestačí. Hrôzostrašný cover Don’t Fear the Reaper v záverečných titulkoch len podtrhuje béčkovosť a všeobecnú bezradnosť celého projektu. ()

SeBig

Vemu to ve zkratce: Russel Crowe až začně bejt teda tim vyšinutým, což je až ve 40 minutě filmu prosím, tak to stojí za to - ta jeho nasranost a hlášky uplná bomba ,,pořád ve tvé omluvě cítím nádech "naser si"..ale největší problém je těch 40 minut před...takže v první půl hodině mě sralo už ty zbytečně táhlý scény, jak čumim na Crowa, co se potí v autě.. film má hodinu dvacet a na tyhle upocený hovna není čas, navíc Crow těma vousama tlustý tváře neschová.. stává se z něj novej Kilmer. Pak nastala teprve odysea.. parta nebo rodina nebo co to kurva mělo bejt TOTÁLNĚ, ale fakt jako TOTÁLNĚ nesympatickejch čůráků, máma nebo hlídač, nebo řidič nebo co to je byla sice pěkná ale ty ostatní postavy? Nakej skurvenej vychytralej rádoby smutnej čurák s učesem jak kdyby ho olízla kráva, samozřejmě se na toho bezvýraznýho kripla lepila hned naka pizda a hned musel ukazat jak je strašne inteligentní, naproti němu sedicí hrozně smutný 15 letý kluk, který se učí ve svém věku prosím HLÁSKOVÁNÍ ano HLÁSKOVÁNÍ v 15 letech? Je retardovanej? Je postiženej? Tvářil se tak. Samozřejmě mindrák z otce, co se o něj nedokáže postarat a háže hnusný držky na mámu no prostě strašnej chudáček v očích pleba v mých očích to byl naprostej čurák. Pak mě pobavila další věc: typka ji řekne do telefonu, že má padáka, za to že stojí v zácpě, ale což voto, typka ji to položí a je JASNĚ SLYŠET JAK TO POLOŽÍ a ta ženská na ní furt mluví i když bylo jasně slyšet, že to položila? Tyvole střihač musel mít taky dobře v hlavě nasráno.. do toho všeho hudba, jak když si zapnu stopky, že si vařim řízek, pak se objevuje na scéně Russel Crow, co vypadá jak po osmi infarktech v jeden čas, nasere se na tu totální pizdu, co se neomluví, protože je to pizda a máme zápletku na scéně.. co se děje pak.. malej čurák začně mluvit o Fortnite strategii, ta jeho strategie je k ničemu, hromada zbytečných keců, dovolím si připomenout, že film má hodinu dvacet a někteří roboti, co tu píšou, že je to realistický, tak jsou asi z planety uran, protože jediný co na tom bylo realistickýho byl možná tak zvukovej efekt v tom supermarketu. ()

Chrustyn

Nechutně vyprasený Russell Crowe v kombinaci "Stopaře" a "Volného pádu", kdy se životem zdrcený magor, rozhodne terorizovat mladou přidrzlou matku. Film nefunguje prakticky v ničem, jelikož je ve všech směrech absolutně dementní a ve výsledku se tak jedná o spletenec scén, kdy je antihrdina vždy tam, kde mu určí scénář, ačkoliv to nedává smysl, stejně jako jeho chování. Crowe a jeho směšné přehrávání už je jen třešničkou. ()

Marze

Ciste popcornovy thriller, ktery je prehnan nad uveritelnost. Russel Crowe je nasilny, rozzureny a nemilosrdny, vy se nebavite? Je tezke si predstavit nekoho tak zoufaleho. Chtelo by to vic nez plakatove postavy, scenar, ktery je vic nez popis a rezisera, ktery je vice nez dopravni policista. Filmu ale nelze uprit, ze neztraci celou dobu adrenalin. ()

classic

„Vyvrátený” duševný stav naprosto psychicky labilného človeka, ktorý v otváracej, nočnej a daždivej sekvencii, nasilu vtrhne do akéhosi domu s pajserom v jednej ruke a s bandaskou benzínu v druhej, keď najprv dvere vyvalil z pántov, prítomných tam zamordoval, pričom zároveň aj interiér polial horľavinou a zapálil, následne i nasrdený odišiel, fakticky už podľa toho, je nadmieru jasné, že s týmto jedincom sa niekto ešte v »blízkej budúcnosti« musí zákonite stretnúť, kto jednak (ne)vedomky spustil túto konfliktnú situáciu, pozostávajúcu z obyčajného reflexu. Predstavte si, že stojíte na semafore, kde konečne zasvieti vytúžená «zelená» , no i napriek tomu sa vôbec nepohnete, keďže vodič pred vami, akoby zamrzol, čiže vtedy prichádza na rad automatické zatrúbenie, aby sa zaradil do premávky, posunul sa vpred. Nikdy ale dopredu neviete odhadnúť, s kým vám hrozí na diaľniciach potenciálna „zrážka” , čo dokazujú ukážky v úvodnej, titulkovej koláži. Stupňujúca sa agresia v osobnej doprave naberá na obrátkach, skrátka vy môžte byť triezvi, ako rybička, ale oproti vám ide šialený blázon, povedzme pod vplyvom alkoholu, a tragická nehoda je na svete, i keď v tomto prípade netuším, či Tom Cooper predtým chľastal, ako dúha, ale čo viem stopercentne je to, že požíva akési lieky na upokojenie, ktoré mu očividne nepomáhajú... Mladá, rozvedená mamička Rachel Flynn, ktorá už má syna vo veku adolescenta, zrejme v pondelok ráno, nevykročila tou úplne najsprávnejšou nohou, pretože nielenže zaspala, ale i v zápche sa razom ocitla, čím o klientelu prichádza, súčasne sa i s Kyleom do školy ponáhľa, a tak je už iba otázkou času, kedy si skríži cestu s našim chlapíkom. K tomu samozrejme dôjde, ako som už citoval o pár riadkov vyššie. Obyčajný »klaksón« , spustí tak neuveriteľnú sériu udalostí, že tá štvanica nenachádza konca kraja, okolo budú umierať samí ľudia, až z toho naskakovala husia koža ! / Scenárista Carl Ellsworth napísal vskutku veľmi aktuálny scenár, ktorého najväčšia slabina je asi v tom, že sa vyvíja presne podľa typicky nastaveného hollywoodskeho klišé, a pritom začína celkom zaujímavo. Má obstojné skúsenosti s vytváraním naozaj hutnej atmosféry, len si možno mohol odpustiť ten extrémne surový a brutálny obsah, ktorý obrazom sprostredkoval, pre mňa neznámy režisér Derrick Borte. Ďalšou nevierohodnou stránkou filmu je samotné obsadenie, kde mi ani tak nevadil - zarastený a pribratý Russell Crowe, ktorý normálne zašiel do totálneho extrému, klobúk dolu pred tým, že sa odhodlal na stvárnenie tak hyenskej postavy, až som často ostával, ako kávou obarený, ale najmä to, ako vyzeralo zoskupenie „matky” a „synátora” , kedy som mával problémy uveriť, že medzi nimi dvomi by mohol jestvovať nepatrný náznak takéhoto puta. Totiž, Caren Pistorius je od Gabriela Batemana staršia IBA o 14 rokov, jedine ak by ešte vyznávala «rómsky folklór» , tak by to teoreticky možné bolo ? O nich dvoch ani tak nejde, ako skôr o Russella, ktorý si v podstate ukoristil celý snímok len sám pre seba, vyznie to teraz pravdepodobne sarkasticky, ale nenormálne vás baví sledovať vyčíňanie tak strašne zvráteného charakteru, až je to pomaly na zamyslenie. Minimálne to, ako zbil ženu do krvi, bolo i na mňa priveľa ! Toto je najskôr high-tech, ponurý thriller so sledovacími zariadeniami, ktorý vďaka tomu posúva agresora do miernej výhody, ale čo v takom prípade, ak sa mu šikanovaní nedajbože postavia na odpor, bude to mať kruté následky ? () (méně) (více)

Stanislaus

Vyšinutý již v úvodu upoutá diváckou pozornost strohým, ale úderným přehledem ohledně stavu kriminality a společnosti v USA, "zemi neomezených možností, ale omezených lidí". Po kratším prologu a seznámení se s postavami následuje čirá thrillerová akce, při níž člověk chvílemi jen nevěřícně a rozhořčeně zírá na plátno, hlavou mu běží nas*ané myšlenky a říká si, jestli je něco podobného na každodenním (americkém) pořádku. Russell Crowe se do role psychopatického ho*ada, jemuž stačí k naštvání vážně málo, vžil mrazivě přesvědčivým způsobem a neskutečně jsem mu nefandil a přál jsem mu jen ten nejhorší myslitelný konec. Jestli je Vyšinutý realistickým odrazem americké společnosti, nemohu posoudit, jelikož tam nežiju, nicméně i kdyby se jednalo o univerzální obraz, tak na mě vskutku zapůsobil. Postrádal jsem snad jen trochu víc načrtnuté pozadí Russellovy postavy. ()

Flego

Psycho thriller o frustrovanom mužovi, ktorý svoje problémy rieši veľmi ortodoxným spôsobom. Russell Crowe je skvelý, jeho objemná postava a pohľad skutočne vyvoláva strach a obavy. Film prináša jednoduchý príbeh bez veľkých ambícií, o to viacej dokáže pobaviť záujemcov o tento žáner. ()

BMW12

Russell Crowe si zde zahrál dobrýho psychouše, to jsem z něj měl normálně i já strach doma v obýváku. Překvapilo mě však, jak je Russell tlustý! To jsem ho nikdy takhle vyžranýho neviděl a vůbec mu to nesvědčí. Jinak film je ohromně napínavý, divák jenom s otevřenou pusou sleduje, až do jaké míry je Russell psychicky narušený a jestli to hlavní hrdinka se synem přežijí nebo ne, když už poslal pod drn jejich příbuzné. Za mě velice kvalitní psycho thriller. ()

TheEvilTwin

Akční road thriller o narušeném chlapovi, který nemá co ztratit, a tak se rozhodne na své konečné cestě zničit život řidičce, která jej v zácpě vytroubila. Skoro až do konce našlapaná jízda plná překvapení a moje tepovka skákala jak na horské dráze, protože budování napětí je jednou z největších předností filmu. I když se Unhinged nevyvaroval pár klišé, místy se postavy chovaly hloupě a ne vždy byly dialogy úplně vyšperkované, přesto se zde objevily hodně nečekané, kvalitní a zapamatovatelné momenty, body count byl slušný, bouraček víc jak v Kobra 11 a vraždami a násilím se celkově nešetřilo (mlátičky tlustá gorila vs. hlavní herečka byly dost drsné a filmaři se nebáli ji dát nějaké ty kopance a pěsti, a to se často nevidí). Caren Pistorius byla příjemná změna oproti mainstream hollywoodským herečkám a Russel Crowe se nám posledních pár let nepozorovaně ládoval cheeseburgrama a pivkem a hezky nám zfotrovatěl, ale role sadistického psychopata se zhostil nádherně a já mu za výkon doslova tleskám. Ve výsledku je to nervydrásající thriller oživující mrtvé kinosály, který se až moc okatě snaží kritizovat současnou dobu, lidi závislé na mobilech a rostoucí agresi za volantem, ale s přivřeným okem má vlastně pravdu a prostě se na něj dobře dívá. I přes nedostatky je to jeden z těch filmů, které si člověk rád pustí znovu. ()

Othello

Sakryš, všechny vtipy na tlustýho Crowa jsou již rozebraný. Co se samotného filmu týče, tak je to rozsypaná kompilace témat točících se kolem chování za volantem, problémů spojených s komunikačními technologiemi, obligátního překlopení oběti v lovce či proměňující se doby, která nechává některé lidi za sebou. Je to všechno ale hrozně povrchní, protože mnohdy jsou postavy filmem trestány nesmyslně (žena, co si maluje v autě oči fatální nehodě stejně zabránit nemohla), o pozadí antagonisty, který se snaží chvíli zaujmout pozornost jako novodobý D-Fens se vlastně nic nedozvíme a celá ta linie o tom, jak jednoduše můžeme být vysledováni skrze komunikační zařízení padá k zemi s tím, jak nikdo není schopný po celou dobu jeho killing-spree vystopovat záporáka, který se ani nijak nesnaží nebýt vypátrán. Jako bohapustý thriller to bohužel moc nefunguje taky, protože se nás film několikrát snaží přesvědčit, že John Goodman se dokáže potichu k někomu zezadu připlížit, nikdo v koloně si nevšimne, když do jiného auta vedle opakovaně vráží auto další a navíc je to tak nějak nedobře sestříhaný, že místy to působí, jakoby se film na poslední chvíli zbavoval nějakýho obsahu. A automobilové honičky jsou nastříhány v dokola stejném módu A (záběr na auto hrdinky), B (záběr na hrdinku v autě), C (záběr na auto antagonisty), D (záběr na antagonistu v autě). ()

anderson

Nekompromisný cestný akčný triler s bujakom Russellom, ktorý poriadne napne divákove nervy. Režisér sa nezastavuje na žiadnych zbytočných odbočkách či vedľajších cestách a svoju jazdu ženie bez prestávky dopredu. Hlavný psychopat je patrične odpudivý, zlovestný, správne psychopaticky motivovaný a vystresovaná slobodná matka je sympatická a nie je ťažké sa s ňou rýchlo stotožniť. Tunajší komentátori v deji našli akési nelogické miesta. Bohužiaľ som sa nedozvedel aké a mám silnú pochybnosť, že by ktokoľvek z nich vedel takéhoto psychopata rýchlo a ľahko spacifikovať. Preto dávam adrenalínových 5 naštartovaných SUV. (28.3.2021) ()

SOLOM.

Celkem slušný akční thriller, který určitě neurazí. Sice ve své kategorie asi moc neoslní nějakou originalitou či nezapomenutelnými momenty, ale i tak to docela rychle odsýpalo a ani jsem se u toho nenudil. Pomalu 180 kilový vepř Russell Crowe (ty vole čumím, co ze sebe tahle kdysi ikona a lamač srdcí dokázal udělat) svou roli vyšinutého magora zvládl obstojně. Vraždící magor – pár mrtvých na kontě (klidně jich mohlo být daleko víc), škoda že se tvůrci nerozhodli více přitvrdit, jenom by to bylo ku prospěchu. Caren Pistorius je celkem pohledná baba, ovšem tady byla vážně hlavně ze začátku docela na přes držku – ani se nedivím, že se na ní nasral kvůli její aroganci. Ke konci filmu jsem jí ale i celkem fandil a závěrečný fight v domě byl velmi slušný i atmosféra se ve druhé polovině zlepšila. Bohužel tomu tak nebylo po celou dobu filmu. Dál by mě zajímalo, když po zapálení bratra ukradl to sousedčino nové auto, jestli jí taky kuchnul, nebo jen vzal auto…). Průměrné ohodnocení si to zaslouží a jisté poučení pro řidiče a řidičky by se tu taky našlo… ()

Necrotongue

Námět byl slušný, zpracování ale nevyšlo úplně tak, jak bych si představoval. Potěšil mě zejména herecký výkon Russella Crowea, kterému jsem bez potíží uvěřil, že disponuje hmotností porážkového pašíka. Příběh ubíhal ve velmi slušném tempu, já jsem se u něj po celou dobu bavil, ale s ubíhajícím časem mi stále více vadily díry v logice. Příliš jsem nechápal nečinnost policie; buď zase byli všichni policisté na lovu černochů, nebo došlo na BLM- oběti byly bílé, takže žádný spěch. Do toho zase došlo na padesátikilovou ženskou verzi T- 800, kterou by ale asi nezastavil ani hydraulický lis. Kdyby se scénárista víc snažil, klidně bych přitlačil na hodnocení. ()

JASON_X

Ryze středoproudový, předvídatelný a nenápaditý soft thriller sice s dobrým námětem, ale se za vlasy notně přitaženým a zároveň banálním scénářem a s otravně plochými postavami: statečná matka bojovnice a statečný přechytralý synek, kteří "to společně zvládnou", tak tyhle hollywoodské archetypy i šablony už mi vrchovatě lezou krkem. Za zmínku stojí aspoň vyžraný dýchavičný prasoň Crowe, kterého jinak moc nemusím, ale který mě coby "chlápek s přeteklým kýblem nervů" docela bavil. A poučení pro diváky? Nikdy nevíš na koho narazíš, takže si dvakrát rozmyslete, než na někoho na křižovatce zatroubíte, vy bastardi. ()

Morholt

V pohodě koukatelná jednohubka, ve které vystresovaná holka zatroubí na maníka, který zrovna podpálil barák i se svojí ex. Nic nápaditého, nic nečekaného, ale díky krátké stopáži film šlape, Crowe se svojí rolí baví a Caren Pistorius se dá bez problémů fandit. Na to, že se film odehrává převážně na silnicích, bych sice uvítal drsnější výbušnější autohoničky, ale co už. Spokojenost. 70% ()

oLí

Mě se to líbilo, protože tady Russel Crowe vypadá jako mix Mr. Hlada s Danem Vávrou a ty mám oba moc rád, takže tak. Film mě ale trochu zklamal, nečekal jsem teda příliš, ale i tak... ale ten Hlad s Vávrou, prostě 50-55%. ()

Mordenroth

V minulosti sme boli zvyknutí na sofistikovanejšie záležitosti typu The Hitcher, Falling Down alebo Phone Booth a pod. Dnes nám stačí k dokonalosti jednoduchosť typu Unhinged. Prekvapivo to však šliape veľmi dobre a nejaké tie drobné kozmetické chyby sú pomerne ľahko prehliadnuteľné. „Průser“ sa teda rozhodne nekoná. ()

Lacike

Tam kde Voľný pád s Douglasom skončil, tam sa Narušený len rozbieha. Človeka, ktorý práve urobil čin vďaka ktorému sa vzdal akejkoľvek budúcnosti, práve urazí trochu vystresovaná mamina. A začne sa jej peklo, pretože chlapík, ktorý už nemá pre čo žiť, sa rozhodne, že jej udelí lekciu. Postavu ústredného magora som celkom chápal a v podaní extrémne vyžratého Russella Crowea (pôvodne uvažovali o Johnovi Goodmanovi, ale keďže za posledné roky príliš schudol, tak obsadili Russela :))) bol rozhodne pôsobivý a všetky tie jeho skutky veľmi nepríjemné. Bohužiaľ všetko ostatné je tuctová rutina. Scenár, situácie do ktorých sa dostane jak zloduch tak hrdinka, hlavná hrdinka, vedľajšie postavy a bohužiaľ aj réžia, ktorá často nedokáže z jednotlivých scén vydolovať poriadne dusivú atmosféru. A nezachráni to ani akčná stránka, ktorá je OK, ale nič extra. Takže na tretiu hviezdičku to preklopil len ťažkotonážny Crowe a už to viac vidieť nechcem. P.S: Chudák môj obľúbenec Jimmi Simpson. 5/10. ()

RelaxMan

Po dlouhé době, docela adrenalinová jízda. Je to takový " Duel " s prvky " Volného pádu " . Bohužel film ztrácí často logiku a tak jediným dobrým důvodem, proč se na něj podívat je Fat Psycho Crowe. PS: Celý film jsem si v duchu říkal: Jak tenhle mohl hrát Gladiatora? ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)