Absurdistán (2006)

Celý nápad se "zpitoměním" lidstva je v dnešní době velice aktuální a to proto, že většina lidí už ani neví, jak vypadá knížka (nebo učebnice do školy) a psanému slovu se věnují pouze ve formě statusů na facebooku. Dokáži si představit, že něco podobného, ikdyž ve velmi velmi mírné formě, se již děje. Přese všechno si ale myslím, že film mohl být pojat mírněji, některé pasáže mohly být vynechány, jelikož působily, i v porovnání s myšlenkou filmu, přehnaně. Celkový dojem: podprůměrná komedie. Pokud to měl být film typu "na zamyšlení", tak se to příliš nepovedlo.

Hunger Games (2012)

Nejhorším aspektem pro mě byli kostými lidí z Kapitolu...to bylo opravdu děsné. Možná tím chtěl tvůrce poukázat na absurdnost celé té situace, ale zastávám názor, že pokud měli lidé vypadat bláznivě, tak se na těch kostýmech měli více vyřádit. Na druhou stranu musím uznat, že mě film zasáhnul...celou dobu jsem přemýšlela o tom, jak jsou ty hry hrozné a že lidé se nad tím baví. Překvapovala mě krutost těch dětí a celé mi to připomnělo Pána much od W. Goldinga. Není to žádné umělecké dílo, ale není to ani propadák.

Temný rytíř povstal (2012)

Na můj vkus až příliš moc moralizování od Alfréda, nevydařené bitky Batmana s Banem (nemyslím, že Batman je vyloženě typ pro pěstní souboje) a divný zvrat na konci (myslím zvrat ohledně "hlavního" záporáka), který mě spíše naštval než překvapil. I přes tyto nedostatky je to kvalitní film a myslím, že důstojné zakončení celé trilogie. Avšak ve stínu svých starších bratrů jsem očekávala mnohem více. Osobně bych vyměnila záporáky, Joker měl být završením - byl mnohem působivější, temnější až mě z něj mrazilo. Z Banea jsem neměla skoro žádný pocit, prostě tam byl a nic víc.

Expendables: Postradatelní (2010)

Obvykle takovéto filmy nevyhledávám, ale nechala jsem se strhnout sílou davu a přece jenom tento kousek shlédla. A verdikt? Kupodivu mě to nesmírně bavilo. Samozřejmě tu nenajdete žádný spletitý děj ani dramatické zvraty. Jen čistá akce, která bohatě stačí ke čtyřem hvězdám.

Batman začíná (2005)

Trochu jsem zde postrádala nějakého pořádného padoucha a Katie taky nemám v oblibě, ale jinak nemám co vytknout. Bale jako Batman je jednoduše perfektní.

Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň (2011)

Film nenabízí nic nového, stále je tu mladinká chudinka, které ubližují. Na druhou stranu musím uznat, že mě film docela bavil. Zasmála jsem se nad "kousky" mladšího brášky, kterých mohlo být i více. a šílená macecha byla také k popukání. Nějaké to klišé klidně odpustím. Díky tomuto filmu deštivý večer uběhl o něco příjemněji.

Válka nevěst (2009)

Opravdu špatné...pokud to tedy měla být skutečná válka nevěst, tak tam těch "soubojů" mělo být více. Zvrat na konci byl asi jen tak mimochodem. Za celý film mu skoro nic nenasvědčovalo a najednou prásk a je to. Na druhou stranu...mohlo to být i horší.

Dopisy pro Julii (2010)

Průměrná romantická komedie u které se jeden ani moc nezasmál. Nejvíce mi vadil Charlei, jehož herci jsem nevěřila ani nos mezi očima. Byl tak hrozně moc nepřesvědčivý...děj je předvídatelný a nějak jsem posrádala tu osudovou lásku.

Cesta do fantazie (2001)

Miyazaki a jeho pohádky jsou moje nejoblíbenější z toho důvodu, že nejsou tak bezduché jako kolikrát klasické "Disneyovky". Příběh je hlubší, originálnější, zábavnější a nesnaží se za každou cenu někde vytřískat narážku na "dospělý život". Především to poslední plně oceňuji.

Sněhurka (2012)

Jako zábava pro malé děti dobré. Na celém filmu mě zaujaly nejvíce kostými, které byly opravdu nádherné. Jako kdyby přímo vypadly z Alenky v říši divů. Královna mohla být více marnivá a zlá a Sněhurka byla zasé málo jako Sněhurka, princ byl na pováženou. Asi vlivem emancipace se z princů čím dál častěji dělají hlupáci. A ještě jedna architektonická vada - královský palác byl příliš jednoduchý a obyčejný, vůbec nebyl velkolepý.