Sucker Punch (2011)

Působí to na mě jako jedna velká slátanina. Je tam od všeho trochu, ale nic tam není uděláno pořádně.

Hvězdný prach (2007)

Hezká, vtipná, milá pohádka s poutavým dějem. Smekám...

Parfém: Příběh vraha (2006)

Přišlo mi to až příliš perverzní. Celý film na mě působil, jako oslava vraždění. Vadila mi i neustálá snaha o polidštění hlavní postavy (nechutného vraha), který asi měl působit tak, jako kdyby za to vůbec nemohl. Nejpřijde mi to, jako něco, co by se muselo tak moc velebit a oslavovat.

Dinosaurus (2000)

Nedokážu překousnout, že tam jednomu ankylosaurovi (nebo něco podobného) říkali Punťo. Nevím jestli to je i v originále, ale podobná jména dinosaurům, to mi teda vadí. A že by dinosaura vychovávali opice? To je teda vrchol hlouposti. Když pohádky o dinosaurech, tak ať to má trochu úroveň. K čemu je, že to má dobrou animaci a efekty, když je to nesmysl.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Soutěž, která se nejspíš ani nedá vyhrát, ale japonci do ní stejně jdou a ikdyž se válí v bahně, házej po nich míče, oblíknou je do příšerných kostýmů ve tvaru ruky, tak se stále smějí. Zábavná show, která nemá ve světě obdoby, ostatní podobné novodobé soutěže jsou pouhými náhražkami.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Já na horory příliš nejsem, při všem se bojím, tak jsem se trochu zdráhala si tento seriál pustit. Nakonce jsem ale ráda, že jsem se překonala. Sice se na něj nemůžu dívat v noci, protože se pořád ohlížím přes rameno a mám takové mrazení v zádech, ale to nemění nic na tom, že jsem si ty dva bratry oblíbila. Není to nic náročného, děj je občas předvídatelný a opakující se. Ale celkový dojem je více než dobrý. Ovšem s postupem času (dalších a dalších sérií) ubývá i toho mrazení. S každou další sérií mě to přestává bavit. Všichni už umřeli a zase se vrátili (několikrát) a stejně jako u HIMYM už jen čekám na konec, který je v nedohlednu.

Armageddon (1998)

Katastrofické filmy nemám moc ráda, ale tohle je moje srdeční záležitost. Nestydím se přiznat, že na tom má zásluhu hlavně love story, kvůli které mám tento film tak ráda. Není přece důležité proč se líbí, ale hlavně, že se líbí. Trocha toho amerického vlastenectví tu není na škodu. Je to prostě doják.

Princezna Mononoke (1997)

Hodně lidí si myslí, že anime = pohádka. Pokud ale v nějakém filmu odpadávají ruce a nohy (dokonce i hlavy) od těla, tak asi o pohádce nemůže být ani řeč. Princezna Mononoke je sice film o válce dvou skupin, ale nelze říci, že je to souboj dobra a zla. Jak víme, v životě není nic černobílého a to se nám snaží naznačit i tento film. Pro mě měl obrovskou hloubku a nemůžu jinak než dát všech pět hvězd.

Kupec benátský (2004)

Shakespeara miluju ve všech možných formách - od klasické divadelní hry, po zpracování formou japonské mangy. Tento film mě opravdu uchvátil. Největší zásluhu na tom má Al Pacino, který si bravůrně zahrál lichváře Shylocka. Bez něj by film neměl takové grády. Hraje to tak přesvědčivě, že jsem čekala, kdy se na Antonia doopravdy vrhne a vyřízne si tu libru masa.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Na Simpsonovi se už pravidelně nedívám, ale musím uznat, že když jsem byla menší, tak se mi to hodně líbilo, ale čím jsem starší, tak tím méně se u nich směji. Už mi nepřinášejí tolik zábavy jako dříve. Několikrát jsem je musela vypnout, protože mě nějaký rádoby vtípek přímo pohoršil. Jako když Líze před očima vybouchla velryba...to bylo fakt moc.