Ro(c)k podvraťáků (2006)

Nebolo to zlé, nápad to malo aj celkom v pohode, Karel Janák sa síce snažil urobiť veľký film, značne inšpirovaný gangsterkami Guy Ritchieho, ale ostalo to tak nejak na pol ceste. Použitie vulgárnych slov bolo na môj vkus samoúčelné, aj zobrazený rádoby drsný svet, ale humorný podtón bol vcelku prijateľný a aj hudba obstála na výbornú. A Jirka Mádl ako lámač ženských sŕdc bol skvelý.

Super Size Me (2004)

Morganovi Spurlockovi nemožno uprieť zaujatosť voči McDonald's, aj tá 30 dňová diéta bola možno trochu preexponovaná, ale to ostatné okolo problematiky fastfoodov a nebezpečnosti stravovania sa v nich na úrok normálnej domácej stravy, bolo trefné ako nič iného. Sám som svojho času pracoval v McDonald's, takže som z prvej ruky vedel, o čo vlastne ide, ale film mi ešte viac otvoril oči. A mojej priateľke minimálne na pol roka znechutil fastfoodové jedlo. :)

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu som predtým nečítal, ale pri Vogónskej poézii som v kine chytil poriadny záchvat smiechu. Inak veľmi príjemný britský film s humorom mne blízkym, len to kazila občasná nuda.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Grindhousový "nářez". Rodriguezova pocta brakovým filmom. Nezabudnem ale, ako som s kamošom na poslednú chvíľu stihli projekciu a v sále boli s nami dohromady štyria ľudia. My sme sa po celý čas jednoducho rehotali na odkazoch a narážkach, chlapík sediaci pred nami sedel ako socha a ani sa nepohol a žena sediaca pred nami o dve rady sa pri každom krvavom zábere mykala, triasla a robila všelijaké pohyby, ktoré naznačovali, že "mäsiarské" filmy nerobia dobre jej psychike. Nebyť ale digitálnej kamere a digitálnych škrabancov a poškodení, bolo by to za plný počet. Rodriguez mal radšej točiť na 35mm a potom výsledný negatív poničiť, ako sa dá.

S tebou mě baví svět (1982)

Celkom príjemná rodinná komédia, v ktorej exceluje Július Satinský. Ohodnotil by som ho veľmi vysoko, nebyť otravnej pesničky od Heleny Vondráčkovej a chaotického a šialeného tempa na konci filmu, pri ktorom som sa stratil.

Klub sráčů (2000)

Dobrá dobová techno hudba obalená do neskutočného filmárskeho lajna.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Milo láskavý fantazijný film o tom, ako sa súrodenci dostanú do "dokonalého" sveta čiernobieleho televízneho seriálu z 50. rokov a ako ho chtiac-nechtiac ešte viac zdokonalili. Ten svet som si zamiloval a Marley Shelton je ako krehké dievča veľmi príjemná a krásna. :)

Rockeři (1994)

Jedna neprávom odsudzovaná komédia z prvej polovice 90. rokov. Ústredná trojica je bohovská, najmä Steve Buscemi ako vlasatý, drsný a hláškujúci metlák. Príbeh o neúspešnej rockovej kapele, ktorá sa chce presadiť za každú cenu, aj keby mala ísť do basy ma vie pobaviť hocikedy. Hmm, je na čase vytiahnúť z archívu starú VHS kazetu s týmto filmom. :) P.S.: Nina Siemaszko tu vyzerá obzvlášť dobre :P

Ještě blbější (1997)

Český distribučný názov je síce fail (mal nejak zabezpečiť úspech u nás málo známeho Jeffa Danielsa a pripomenúť, že "zahviezdil" v Blbý a blbší), ale inak je film veľmi milá komédia s prvkami romantiky, bez žiadných sprostostí a primitívností. A Charlize Theron je v tomto filme.... fúúúúúha, sexi kosť z prívesu. :)

Holky z porcelánu (1974)

Áno, to je tá sexi vyzerajúca Marta Rašlová s peknými nohami, ktorá o dekádu neskôr vyzerala ako kysnuté cesto. Inak mimoriadne skromný a veselý filmík Juraja Herza. :)