Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Okúzľujúci začiatok, ktorý ponúkol zaujímavú prehliadku továrne na ceruzky a dobre črtajúci sa príbeh, však neobstál počas celého filmu. Bolo to ako keď na začiatku kartovej hry oko, dostanete super karty a keď čakáte na ďalšie tak vám prídu príliš vysoké karty a ste trop. Dosť nevídaný vzťah rodičov a Timothyho ako aj rodinná atmosféra, ktorú sprevádzali a doplnili starý rodičia bola fajn. Slabšie však pôsobil náznak dobrodružstva, ktoré začalo prekvitať medzi dvoma deťmi, ktoré sa vymykali z radu bežných detí. "Humorné góly" často pribrzdila a potlačila prílišná fantázia zasiatia v Tymothyho koreňoch. Obe spomenuté slabiny sa stali protikladom vynikajúcemu prevedeniu filmu, ktoré sa samozrejme nadalo prehliadnuť a tak som mu dal 50%. Dojímavejší zážitok vo mne zanechal film Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko.

Grázlové z vidlákova (2012)

Úvodné listovanie komixového časopisu v ktorom mladí bratia poriadne z ostra odštartovali nespútanú, akčnú jazdu, vyznelo veľmi zaujímavo. Film mi trocha pripomenul Pokrvných bratov 2, ktorý sa tiež niesol v podobnom duchu vyčíňania bratov pištoľníkov. Tu však okrem fanatického zabíjania, dejom otriasla emociálna záležitosť vzniknutá medzi postihnutým chlapcom a bratmi Oodieovými. Toto nakuknutie pod tvrdý pancier nezlomných bratov, dalo filmu zaujímavejšiu chuť. B. Battles sa nenechal zahanbiť ani prevedením a snímaním gangsterských duelov, keď divákovi nič neunikne a s obsadením menej známych hercov dosiahol ozaj pekný výsledok. Film sprevádza celý čas dobrý výber hudby, ktorá posilňuje vnímanie jednotlivých situácií. Najlepšou akčnou atrakciou sa stalo zošrotovanie lacných, okúzľujúcich "predavačiek pokušenia", keď kosa narazila na poriadne tvrdý kameň. Dávam 60 % , ale uvažoval som dať aj viac.

Profesor v ringu (2012)

Tak toto sa môže naozaj stáť len v rozprávke, alebo v bláznivom filme. Nepochybne zrodenie šampióna z "obrovského maca", bolo bláznivé ako jazda dole kopcom v nákupnom košíku. Navlečenie Kevina Jamesa do boxeriek pôsobilo odvážne, keď odhalilo jeho objemný, menej príťažlivý hrudník, ktorý v niektorých momentoch pripomínal skôr boxerské vrece. Okrem jeho nepodarených a inkasovaných úderov, humorne vyznela celá jeho postava nezlomného učiteľa, ktorý sbodičkoval automat na pochutiny a s úlovkom sa bratsky podelil a taktiež "výborne" skóroval do basketbalového koša. Kontrast jeho postavy a športového sveta bol podaný ozaj humorne a jeho veľké srdce zachrániť študentov to u mňa vypumpovalo na 60%.

Domino (2005)

Tento film mi pripomína spadnuté jablko na zemi o ktoré nejaví nikto záujem a každý do neho ľahostajne zakopne. Dlho som o ňom nepočul a ignoroval ho aj ja, až nakoniec som sa rozhodol ho zodvihnúť, očistiť, ale jeho zlá chuť bola tak citeľná, že ešte teraz mi je z neho na nič. Prvých 5 minút sa javilo ozaj sľubne, ale keď nastúpila "farebná svetelná šou" a strih rýchly ako "vystrelená guľka", začal som mať pocit, že som spadol do dúhového preparátu a že zle vidím. Jediný, ktorý vyznel z pomedzi všetkých postáv pozitívne bol Mickey Rourke. So svojím drsným a chlapským vystupovaním to celé dobre režíroval a ako jediný dal tomu filmu niečo, načo sa nedá zabudnúť. Tony Scott použil veľmi zlý náter (keď zvolil takúto formu a takéto herecké obsadenie) na bez tak skorodovanú podstatu príbehu. Slabých 20%.

Ruby Sparks (2012)

Najväčším neúspechom tejto "romantickej navigácie" je neprimerané vekové vyzretie hlavných hrdinov, ktoré vás síce dovedie do romantického cieľa, ale často krát musí vašu cestu prepočítavať. Dvojica Zoe Kazan a Paul Dano by skôr zapadli do ľúbostného romániku z obdobia školských lavíc. Veľmi nereálne pôsobí skutočnosť, že chlapec liečený u psychológa je zároveň úspešný a bohatý spisovateľ, ktorý všetku slávu nadobudol svojou prvou knihou. To môžem rovno uveriť faktu, že obloha je zelená. Myšlienka oživiť ľudskú fantáziu do skutočných rozmerov ako aj disponovanie vlastnosťami vysnívanej osoby, bola ľahko predvídateľná, takže som len čakal kedy sa Calvinovo imaginárne predstavenie skončí. Film bol jednoducho nenáročný a kľudne by som po pri ňom zvládol ešte partičku šachu. 40%

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Dúfam, že ďalšiu časť už natáčať nebudú a keď áno, už to nechám bez povšimnutia plávať ďalej. Videl som prvé dve časti a tak som bol zvedavý čo ponúkne táto. Nemôžem si pomôcť, ale film nemá žiadny špecifický náboj a tak mi neostáva nič iné len to prirovnať k predošlým častiam. Zatiaľ čo v prvej všetko dávalo zmysel a táto automobilová show bola novinkou v ďalších ide do slova len o kopírovanie. To, že teraz krvavými incidentmi zašpinili celú kameru, obohatili výpravu a dali viac priestoru ženskej spoločnosti nestačilo na vybudovanie niečoho veľkolepého. Luke Goss je stále pre mňa nepresvedčivý hrdina a režisér Roel Reiné jednoducho nedisponuje "zbraňami dostočného kalibru", aby zvládol energetickejšie a zaujímavejšie odpáliť vojnu väžnov propagujúcu v tejto show. Nedá mi nespomenúť "zázrak tohto leta" strážcov väzenia, ktorí namiesto bojových psov mali na vodítku hyenu. 40%

Hrůzná minulost (2012)

Raz za čas sa rád posadím a pohojdám v rozpestrenej "hororovej sieti", plnej nástrah a napätia. V tomto prípade napätie a strach vo mne nebolo zobudené naplno, za čo môže ponúknutý sínusový dejový priebeh. Často dobre rozbehnutý desivý efekt bol okresaný dlhými a nezáživnými momentami, ktoré boli zbytočne prihodené medzi drahocenné kúsky. Ozaj veľmi dobre bolo zvládnuté prevedenie filmu so zmyslom pre detaily, ktoré ponúkla kamera viac krát, ktoré tak navodili skvelú atmosféru bez prehnaných výmyslov. Ak by Nicholas McCarthy vynechal spomenuté dlhšie a chudobnejšie časti, mohol naliať do pohára ozaj čisté víno. Za mňa ako nie odborného znalca hororu dávam 40%.

Se slovníkem v posteli (2003)

Bolo to ako krásny sen v ktorom Jessica Alba bola ako jasné svetlo predierajúce sa z oblohy plnej mrakov. Ako sen sa to aj rozplynulo a nenechalo na mňa žiadne silné zážitky či spomienky, pretože film nepôsobí nijak presvedčivo a okrem milostnej zápletky nemá čo ponúknuť. Občas sa našli momenty hodné pochválenia, ale nevýrazná romantika s nudnejším príbehom sa uberala podpriemerným krokom stále hlbšie ku dnu. Najzaujímavejšie bolo sledovať odhalené nahé kúsky Jessicinho tela, ktoré odvážne poskytla. Tento “ľahký striptíz" pred kamerou jednoducho patrí k tomu aby sa dokázala presadiť a posunúť vyššie vo svojej začínajúcej hereckej kariére. Slabých 40 %.

Hra s nevěrou (2005)

Ďalší návod na odplatu, alebo varovanie, že žiadna žena sa nezavesí na úspešného muža bez zámienky. Jennifer Aniston sa pre mňa prekvapujúco ocitla v nezvyčajnej úlohe, keď nehájila farby humoru, ale s plnou vážnosťou zápornej postavy zapadla do zamotaného príbehu. Dramatický dobré pôsobí hroziace zrútenie Charlesovho, rodinného života, ktorému však statočne a vytrvale odoláva a pod tlakom sa nie raz pohybuje na tenkom ľade. Nakoniec neunesie váhu vlastných chýb a konečne sa rozhýbe k akčnému zakončeniu. To, že Charles (Clive Owen) dostal možnosť chlapského vystupovania až v záver ma "okradlo" o lepší zážitok, takže 60%.

Last Night (2010)

Takýto scenár zažíva podľa mňa každý tretí človek. Či už je to v škole, či v práci, všade okolo nás sa vyskytujú nástrahy a ľudské túžby sa tak ľahko stávajú nevyspytateľnými. Film sprevádza veľmi dobrá forma ako v stávkovej kancelárií, keď si môžte tipnúť a vsadiť, ktorý z manželov prvý sklame a zhreší v priamom prenose. Eve Mendes je ozaj ťažké odolať, takže to Sam Worthington mal ozaj ťažké. Napriek tomu, že on spáchal neospravedlniteľný čin, postava Joanny, ktorú stvárnila Keira Knightley je vykreslená viac nehumánne, keď naschvál nezdvihne manželovi mobil a stretáva sa poza jeho chrbát s druhým mužom, ktorému vyznáva lásku a uvažuje o živote s ním. Sam Worthington mi týmto sympatickým výkonom dokázal, že ma aj na viac ako len nechať sa nafarbiť na modro a pobehovať po pralese. Za nekompromisný koniec dávam 60% mohlo to mať ešte pár minút viac a odhaliť ešte kúsok.