Rendel (2017)

Takový trošku trapný pokus zkusit zkombinovat Batmana a Punishera do jednoho filmu, akorát málo brutální a při určitém zjištění toho, že tvrdý nesmrtelný zabiják je vlastně nějaký účetní, co nikdy nedržel v ruce zbraň, tak jsem se musel smát. Kdybych přešel tenhle fakt, tak další trapná věc, že hlavní záporák zabíjel vlastní lidi jako by to byly prasata na porážku a nakonec i svého otce, kterého mohl zabít už dávno, no prostě mad. Jediný dobrý zvrat, že ta krásná Tauriel, která mi tam absolutně neseděla vlastně byla jen výplod jeho choré mysli, kterou si vytvořilo při té smutné události. Takže prostě bylo to přeplácané a nedomyšlené. 45%

Úžasňákovi 2 (2018)

14 let jsem čekal na pokračování. Už od dob, co jsem byl dítě jsem doufal v to, že někdy bude druhý díl a teď? v mých 24 letech jsem se konečně dočkal a upřímně? Neskutečné to předčilo mé očekávání, bylo to prostě skvělý. Nevím, jestli to bylo lepší než 1. díl, ale i v mém věku jsem si tuhle "pohádku" neskutečně užíval jako bych byl opět dítě. Vtip, akce, napětí.... nic filmu nechybělo a snad někdy bude další díl, protože bych rád viděl, jak se bude Jack-Jack a jeho schopnosti vyvíjet a pokud by byl třetí díl stejně tak dobrý jako tento, tak si na něj klidně dalších 14 let počkám. 90%

22. míle (2018)

Tak tohle mi přišlo už hodně přes čáru. Bylo tma tolik elektroniky a technických vymožeností, že jsme si přišel jak ve světě star wars. Příběh jednoduchý a nebýt toho jednoho zvratu na konci, tak bych byl zklamaný. Naštěstí zde bylo hodně akce a střílení, ale Wahlberg mi v téhle roli, kde vyjadřoval jen negativní emoce a pocty a neměl v sobě žádnou lidskost nesedl. Bohužel pro jednou mi také něco nesedlo. 50%

Alfa (2018)

Docela dojemný příběh, kdy skupina lovců je nucena zanechat zdárně mrtvého mladého a nezkušeného lovce - syna náčelníka na břehu skály, odkud se nedá dostat. On však mrtvý není a pro přežití je nucen naučit se dokonalé věci, které mu do teď nešly a na začátku jeho putování vlka kterého zranil nezabije, ale postará se o něj a s trochou času se z nich stávají nerozlučná dvojka a a aniž by tušil, tak zachránil někoho, díky komu by putování zpět domů v kruté zimě nepřežil. A vlastně příběh je takový základ souznění člověka se zvířetem jako členem rodiny. No dalo se z toho vymáčknou víc, víc těch emocí, ale jinak hezký příběh, grafika by se mohla také polepšit ale herecké role se mi líbily. 60%

Ant-Man a Wasp (2018)

Ant-man je prostě film pro mě. Spojení Marvelovských hrdinů s teorií kvantové hmoty, kterou jsem si mimochodem další hodinu po filmu pročítal byla prostě skvělá. Spousta vtipných hlášek a scén, bojové scény pomocí zvětšování a zmenšování se prostě fanoušek akčních filmů nemůže nemilovat. 80%

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Docela nesmyslně zábavná akční komedie, kde jsem se párkrát zasmál. Celkově jsem se dost zabavil, bylo zde hodně akce, vtipů, zvláštních scén a jako parodie na špiony skvělý. Sice na takové kingsmana to fakt nemělo, ale kouzlo právě bylo v tom, jak totálně blbé holky svoji hloupostí překvapí i zkušené zločince. 65%

Solo: Star Wars Story (2018)

Skvělý příběh o tom, jak se vlastně zrodil legendární Han Solo, jak vznikla jeho přezdívka, jak si utvořil s chlupáček přátelství a co vlastně v mládi prožil. Sice v příběhu nebyli žádní Jedi ani světelné meče a další věci, na které jsme u klasických SW příběhů zvyklí, ale o tam se mi to moc líbilo a hodně dobrých pocitů to zanechalo na srdíčku. 75%

Apostle (2018)

Docela drsná přísná nábožensky založená a agresivní řezničina, kde se do hlavní příběhové linie zapojuje stále více vedlejších linií. Dost mě zaujalo, že jak to začalo, tak to i skončilo v rámci hlavní dějové linie, ale zároveň se během filmu vytvořili další příběhy jiných lidí, tudíž to nebylo jen o 2 lidech, ale téměř o celé vesnici. Propojení Hororu, fantasy a dalších žánrů dalo tomu dalo celkem šmrnc. 70%

Slender Man (2018)

Takový jeden z těch slabších hororů, kde to co má nahánět strach ukáže svoji tvář vlastně už na začátku, takže nás strašidelné překvapení nečeká. Film vlastně neměl žádný zvrat, nebylo v něm nic extra napínavé, lidi prostě pomalu jen křičeli a mizeli a film se tak táhl a táhl, až skončil a pocity z něj byl spíš nijaké, než nějaké. Shrnutí, ničím nezajímavý horor. 40%

Smrtihlav (2017)

Ze začátku jsem si říkal, jestli si tvůrci nedělají prdel a nechtějí mi pomocí filmové tvorby tvrdit, že Heydrich byl vlastně takový hodný člověk co měl manželku děti a vše dělal protože potřeboval práci atd. Byl to kurva největšího kalibru, zasranej německej nácek a zasloužil si mnohem krutější smrt, než kterou mu dopřáli Kubiš a Gabčík. No naštěstí film nabral i druhou stránku věci, která byla z pohledu dvou českých hrdinů (druhá část filmu mi přišla jako naprostá kopie filmu Anthropoid, akorát ne tak propracovaná do detailů). No ve výsledku byl tento film kombinace pohledu záporáka a pohledu hrdinů na jednu a tu samou věc. Navíc mě potěšilo, že jsem se dozvěděl více o Heydrichovi. 65