Rudý škorpion

• Jihoafrická republika Red Scorpion (více)

Ruský důstojník tajné služby Nikolaj je vyslán do Afriky, aby zlikvidoval vůdce povstalců, kteří bojují proti tyranskému režimu. Nikolaj se snaží připojit k rebelům a po čase se jeho přesvědčení obrací proti původnímu poslání a je rozhodnut se přidat se zbraní v ruce na stranu spravedlivého boje za svobodu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

TSZ

Viděno dnešní optikou se samozřejmě Rudý škorpion nedá zařadit jinam, než mezi a) největší kokotiny osmdesátých let + b) největší kokotiny ve kterých hrál Dolph Lungren ( i když v rámci jeho filmografie se jedná o slušný průměr). Prostě klasický brak, kterých se natočilo hafo a moje generace (1980´s) bude na každý se slzou v oku vzpomínat. ()

Knor

Průměrný akční béčko z 80. let. Dolph je tvrďák jak hovado a fakt se s nikým nesere. Klasika mezi akčními filmy. Spoustu mrtvejch a nevyčerpatelný zásobníky. ()

papadoce

“Nikolai Petrovič Račenko, Spec Nas, speciální nasazení, naše bojová elita, velmi výkonný a cenný tým, jestli, že je pod kontrolou.” Bóóóóóže, ja by som sa za tieto osemdesiatkové a deväťdesiatkové klasiky aj oženil keby to šlo. To nemôžte nemilovať tieto filmy, ak ste ich zažili v tej dobe, keď vznikali. A Červený škorpión k nim jednoznačne patrí. Len tá posledná akcia bola taká no, skôr chichi. Ale Dolph je strašná korba. Inak, tieto filmy museli brutálne pourážať Rusov ty kokos. Ja byť mocný soviet tej doby, tak zbombardujem hollyúd a všetky americké filmové štúdiá hlava nehlava. Raz za päť až desať rokov sa ku “Já sem” rád vraciam. Nikdy neľutujem. Krásne štyri. ()

L3G1ON4R

Rudý Škorpion je jeden z těch kvalitních filmů s Lundgrenem. Jakožto Specnaz (speciální jednotka sovětské a potom ruské armády) má za úkol klasickou infiltraci do povstalecké armády, kde má zabít vůdce těchto povstalců. Příběh se trochu zamotá a rudý škorpion dostane na věc jiný úhel pohledu. Shodou okolností se přimotá k místnímu křovákovi, jenž dle některých neexistuje. Zde si vyslouží znak "lovce", a spolu s povstalci potáhne do boje proti svým nadřízeným. Film je poměrně jednoduchý k pochopení, nicméně některé nedostatky jsou zřejmé a to by to nebyl speciální voják, aby nevyprostil pomocí vlastní síly tunový jeep =o) ()

Dinsberg

Akční klasika, která nechybí ve filmotéce žádného fajnšmekra. Ač se děj zdá být přitažený za vlasy, kupodivu tomu tak není. Ruská i kubánská vláda vojensky intervenovala v různých oblastech Afriky, zejména po rozpadu koloniálních zřízení. Třeba se někomu zdá film směšný, kýčovitý a béčkoidní. Možná to tak je, ale Dolpha Lundgrena role příslušníka Specnaz perfektně sedla a ani okamžk prozření nevypadá pateticky. A dlužno dodat, že v některých zemích se situace nezměnila dodnes. ()

DoubleJo

Moje hodnotenie je neobjektivne, ale nech. Tento film je spomienkou na moje detstvo, teda skor na obdobie okolo 12teho roku, kedy som ho strasne zral a videl ho snad aj 20 krat. Nedavno som si ho vo svojich 26 rokoch znovu pozrel z nostalgie, ked ho davali v tv. Bavil som sa rovnako dobre. Ale tentokrat na uplne inych veciach. Vtipnych akcnych scenach, silackych dialogoch a kope nelogickosti a nerealnosti. Ale bavil som sa a tento film zostane navzdy sucastou mojho detstva/puberty. ()

Uberlord

Pro mě rozhodně nejlepší Lundgrenův film, kde si střihl hlavní roli (neviděl jsem všechny jeho filmy). Film mám rád už od dětství a právě tady mě Dolphi zaujal. Vcelku dobrá zápletka, dobře zvládnuté akční scény a i jeden šikovný zvrat. U mě spokojenost :) ()

walkingdead

Klasický propagandistický akční/válečný film 80. let, tentokrát zanesený do fiktivní africké země okupované kubánskými a československými (:-)) soudruhy. Dolph Lundgren ve své "oblíbené" roli tupého sovětského stroje na zabíjení, který postupně procitá a poznává, jací jsou vlastně komunisti hajzlové, a po "výcviku" od křováků se spojí s místními rebely a s pupkatým americkým reportérem po boku jde srovnat se zemí vojenskou základnu. Atmosféře napomáhá i klasický dabing Intersonicu (nemůže chybět Jan Přeučil coby hlavní padouch:)), který se směle může rovnat těm jednohlasým simultánním, kterými byly podobné snímky obdařeny před revolucí. Za mě 71%. ()

Ingie

Navzdory plytkosti a předvídatelnosti postav, spadajících do klasických studenoválečných stereotypů, jsem se především v první části filmu překvapivě dobře bavil. V Rudém škorpionu mě neoslnily ani tak typické béčkové akční sekvence, ale spíš podivuhodně zábavná stopáž mezi nimi. Možná je to proto, že mám slabost pro africkou přírodu a taky pro drsné domorodé bojovníky za svobodu se stříbrem prokvetlými vlasy (jo, mluvím o tobě, Kallundo!). No a navíc tam byli i zločinní Čechoslováci, co si přát víc. Závěrečná řežba sice dobrá, ale stejně jsem od filmu po první půlhodince naivně čekal něco víc. Nicméně zasloužené dvě hvězdy. ()

george82

Klasickej akčňák z 80.let. Dolph tu je ve své nejlepší slávě. Sice dějivě je to totální béčko, ale my to prostě milovali. ;) ()

johnsnow

Štýl Ramba tu je silne cítiť. Tento film ma skvelé výbuchy a naozaj veľa vystrieľanej munície, plus pár krátkych ale dobrých súbojov. Avšak zatiaľ čo prvá polka je super, tá druhá je dosť slabá, až finále to vynahradí, ale aj tak tomu 5* dať nemôžem. Na lundgrenov dalo by sa povedať prvý film kde je hlavným ťahúňom slušná práca. ()

savatage

Švédský obr Dolph Lundgren v šortkách a v sandálech, brání práva utlačovaných. Rudý škorpion je Rambo 3 na Ruský způsob. Stále se na něj dá dívat, a to jsem na filmech z 80 let vyrůstal. ()

Tellgas

Skoro nikdo tady nepochopil to citlivé vyprávění dramatu o utlačované menšině, kterou ruští agresoři vykořisťují a ženou k vymření. Nikdo nevidí tu metaforu k situaci, jež nás tu skličuje a nikdo se z ní nepoučí. Tady máme návod. Věru zabalený do melodramatu, jehož jemné tóny zívá meluzína v komíně, přesto s Hamletovskou volbou tvrdě udeřívše na každé srdce: Pozvedněme kulomety a bojujme do poslední nábojnice proti sviňským utlačovatelům a dokud jeden bude moci zařvat: "DO PRDELE" bojovati budeme. ()

Blazkowicz

Nechápu tady to zdejší nadšení. Vždyť je to nudné od začátku do konce. Koho zajímá nějaký Rus a křováci? Chápu, že za komoušů asi nic lepšího nebylo, ale ve srovnání s ostatními akčními filmy 80. let je to blbost. Označení béčko si to nezaslouží ani omylem. Zlatý Rambo. 1* ()

Actio

Vynikaící Lundgren v režii akčního boha Josepha Zita. BTW: bych radil chudákum jako je Legas, aby si o tom filmu něco nejdřív zjistili, nez vyblejou takovou blbost, že film vyšel rovnou na videu. ()

route60 odpad!

Prý kult, ha,ha,ha, Rudý škorpión? je to především amaterský pokus o film, v kterém herecké výkony natož příběh stojí za starou belu, Dolph Lundgren je v ruské uniformě k pláči a ten scénař je opravdu děsný o tom kterak zlý sovětský důstojníček Nikolaj se přidá na stranu dobra a začne bránit domorodce je zápletka stejně nemožná jako v o rok mladším Rambo III, které zaslouženě propadlo, těžce nepovedená napodobenina krásného vrtulníku Mi-24 v kódu NATO Hind ve filmu ho představuje těžkopadná krabice Sikorski S-62 a to už je jen kousek od nechtěné komédie, neuvěřitelná filmová tupost, Joseph Zito je opravdu mizerný režisér a natočil stejně trapný film, jak by řekl ten tlustý novinář hlasem Petra Olivy kurva drát, 0% Jednoznačný obří ODPAD ()