Victor Frankenstein je mladý chalan, ktorý má pomerne netradičný koníček - filmárčinu. Svoj prvý režijný počin premieta jedno dopoludnie rodine a spolužiakom. Hlavnú úlohu vo filme hrá jeho milovaný pes Sparky. Viktor sa stretol s nadšenými reakciami, no krátko na to nečakane prišiel o svoju hviezdu - Sparky chvíľu po projekcii filmu umiera pod kolesami auta a zdá sa, že z Victora vyprchala všetka chuť do života. Ale iba do chvíle, kým im v škole profesor biológie na žabe neukáže, ako možno pomocou elektriny dodať mŕtvemu organizmu život. Victor dostane šialený nápad - oživiť Sparkyho, torý už nejakú tú chvíľu leží na "cintoríne domácich zvieratiek". Teoreticky je to síce možné, ale aké to bude mať následky? (oli.G)

P.H.

Těžko říct, jestli jsem byl zrovna nějak správně naladěn, ale pravda je taková, že závěrem téhle lahůdky jsem zcela neplánovaně uronil slzu... :) ()

Margerie

Krátkometrážní snímek, který vyloudí úsměv, nechá přeběhnout mrát po zádech i skoro vymáčkne slzičku. Zdá se to téměř nemožné, ale Burton mi opět dokázal, že je mistrem mistrů filmové oblasti. Jsem velice zvědavá, jak dopadne celovečerní snímek Frankenweenie, plánovaný na příští rok. Ale u NĚHO jsem si téměř jistá, že nám bude předložený další lahodný pokrm, který nás zasytí tak, že popcornu v kině nebude zapotřebí. ()

tereza.s

Občas ale uvažuji jestli není Tim Burton nějak narušený. Ovšem možná proto je génius! Jen mě zaráží, že to produkoval Walt Disney.... ()

PlayEasy

Tak tohle je teda skvělý příběh, s kterým si Burton pohrál jak umí jen on a vytvořil velmi hezký takový poloamatérský počin, který nás, ale příjemně překvapil a zaujal. Určitě doporučujeme a Sparky je fakt ten největší hrdina... :) 80% ()

Santek

Kopie filmové verze Frankensteina z roku 1931 na psí variantu. WTF? Kde je nápad a originialita? Burton vzal to co si pamatuje ze starých hororů a napasoval to na tu svou psí verzi. Nic víc v tom není. Teď nastává otázka co tím chtěl autor vlastně říct? ()

djbarrel

Naprosto skvělý a užasný filmeček. Tohle se povedlo a já se celou dobu bavil a zároveň jsem měl strach jak to dopadne. Tohle je opravdu pocta Frankensteinovi se vším všudy. 90 % ()

Plangitta

Černobílý snímek Frankoušském pejskovi Sparkym a jeho páníčkovi mě teda dostal. I když je to raná Burtonava tvorba, tak se nijak zvášť neliší od jeho pozdějších filmů. Na začátku roztomilý morbidní hřbitov, šešitý pejsek a zlí sousedé, jakoby připomínali Střihorukého Edwarda a Ukradené Vánoce. Malý Viktor smutný nad ztrátou milovaného Sparkyho, následně ho oživí, poté nepochopení rodičů a sousedů. No, můžu jen doporučit. ()

kubilov

Určitě velmi pozoruhodné dílo, které však pro mě vyznívá jen jako jakási rozcvička před těmi hlavními Burtonovými filmy, kde si jen zkouší kam až může zajít a jak může své představy zhmotnit. ()

lobo87

Zaujímavý krátkometrážny film inšpirovaný slávnym príbehom s neodolateľným rukopisom Tima Burtona. Som zvedavý na celovečernú verziu... 65% ()

Sintiroma

Tak na Tima Burtona tenhle příběh mi nesedí.Jako by mu do toho někdo kecal,ať už to byla na Burtona málo temná atmosféra či šťastný konec.Prostě slabej odvar.A ten vypůjčený příběh od Frankensteina to už bylo taky moc.Snad remake který se chystá bude lepší. ()

anarya

Úžasné...už samotný nápad, temná atmosféra, kterou jen umocňuje černobílá kamera, satirické vyobrazení chování davu v afektu, láska dítěte a jeho oddaného psa. Krása, ale na toho psa bych fakt nešáhla i na začátku filmu, kdy ještě nebyl jako patchworková dečka. Pro mně spíše horor, svému dítěti bych to jako pohádku před spaním nedala. ()

fero_lašák

Kluk vidí ve škole jak se mrtvá žába škube když do ní dávaj eletrický šoky, tak vykope svýho mrtvýho psa, nechá jim protéct pár ampérů, ten oživne vystraší pár sousedů, kteří se ho snaží zničit, ale protože pes zachrání kluka z hořícího mlýna, tak sousedi psovi dobijou baterky z autobaterií a mají ho rádi. Vím, že pokud chceme sesadit nějaký film, tak máme říct zjednodušeně a ironicky děj, a to sem ted udělal, ale fakt sem v tom nici víc neviděl. Nic proti Burtonovi a jeho geniální osobité atmosféře ale tohle mi přišlo jako podprůměrná hloupá pohádka v JůHeleNeděle. Jediný co mě tam zaujalo byla hezká kulisa hřbitova a komiksově tlustá sousedka. Za to je možná ta jedna hvězdička. ()

pav.jumbo

moc fajn podívaná, máme doma stejného psíka a určitě povinnost pro všechny pejskaře :) malým dětem asi bude vadit , že je to černobílé, ale však skoro všechny pohádky od Burtona jsou pro větší, takže tak ()

mipaus

Krásný příběh o tom, co pro člověka znamená jeho domácí mazlíček, pro jeho záchranu jsme ochotni udělat cokoli - možné i nemožné. Malý Victor nám zde ukazuje právě ono nemožné ... a je to skvělé! Poutavý příběh, kterému nechybí vtip, napětí a moment překvapení ;) ()

radimhasalik

Dávám lepší hodnocení než u předělávky Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012). Dokonce se v tomto filmu více hodilo, že Sparky na konci ožije. Z mého pohledu to však zůstává opět filmem, který neurazí a zároveň ho nemusím znovu vidět. ()

Sadova302b50

Před celovečerákem jsem chtěla vidět tento kraťas. Přišel mi docela zajímavý, je to takový rozjezd Burtonova stylu, obsahuje spoustu odkazů, pěknou snůšku nápadů a pár opravdu vtipných pasáží. Ale co filmu škodí, je jeho délka, na můj vkus bych to možná zaokrouhlila na rovnou dvacku. 67% ()

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)