Nejmladší kmotr

(TV film)
  • Česko Bonanno: Život mafiána (více)

Skutečný příběh Josepha Bonanna, legendárního mafiánského kmotra, který se k věhlasu v Novém světě propracoval díky načerno vyráběnému alkoholu, sicilským tradicím a vražedným kulkám. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Vzhledem k tomu, že existují filmy jako Tenkrát v Americe nebo Kmotr, dost zbytečný film. Kdo se ale nemůže nabažit mafiánských fresek, může mu tahle minisérie udělat radost (viděna verze 4x82). ()

klerik

50% Nechal som sa nalákať tunajším pomerne dobrým hodnotením, ale veľké sklamanie. Hrozne nenápadito natočené a ešte horšie odrozprávané. Voiceover nám povie viac ako sa naozaj udeje vo filme. Olmos je ako vždy sympaťák a aj tu viťažil zo svojej úlohe kmotra maximum, ale v prvej polovici (prvej časti) je minimálne a aj preto takmer zbytočnná (žánrovo otrepané témy: Sicília, príchod do Ameriky). Pri takto rozdaných kartách by zrejme stačil aj hodinový film.. ()

Paldiny

Kvalitná dvojdielna mafiánka, vysielaná ešte na Hallmarku. A síce televízna produkcia nedovolí explicitnejšie zábery, svoje si príbeh Josepha Bonanna zastane. Sledujeme v ňom život Bonannovho otca, detstvo na Sicílii, odchod do Ameriky, ťažké časy, prvú výpaľovňu, vzostup v rebríčku bossov aj samotnú vojnu rodín. Martin Landau vlastní najväčšie miesto na plagáte, rovnako prvú pozíciu medzi hercami, na plátne je vidieť možno 10 minút a častejšie ho počujeme iba ako hlas rozprávača. Mladšia verzia v podaní Bruce Ramsayho bola však dobrá voľba. Charizma ani herecké predpoklady nechýbali, dobový výraz tiež, sem - tam prekvapí snímka napínavou atmosférou, najlepšia scéna jednoznačne posedenie pri stole, kde sa rozhoduje o osude Bonanna za urážku miestneho kápa. Zvyšok priemer až nadpriemer, ktorý ohodnotím vyššie. Gangsterky mám jednoducho rád a aj táto pod TV záštitou dokázala celé tri hodiny udržať pozornosť. Zrovnanie s najväčšími mafiánskymi eposmi nechajme stranou čo je asi najlepšia rada pre sčítaných, ktorí by nebodaj očakávali ďalšieho Kmotra. Tu sa operuje s menšími zbraňami, podstata ale zostáva rovnaká, rodina / tradície / zásady / česť sú na prvom mieste. ()

brasek

Klasický nezáživný televízny film, nudne odrozprávaný príbeh a žiaľ ktorý prekresľuje niektoré historicky známe fakty. ()

tominger

Super sfilmovany snimok, ako talianska La Cosa Nostra v amerike zacinala. Pasovanie a paliarne alkoholu - prohibicia, Castellmaresezska vojna, Salvatore Luciano a zrod komisie a nasledne aj 5 rodin v New Yorku a samozrejme zivotopisny pribeh Joea Bonanna, byvaleho Dona z Bonanno crime family.. I ked hercov som si tam vedel predstavit v zopar ulohach aj inych, ale nemeni to nic na tom, ze davam filmu taketo hodnotenie. ()