Čtyři svatby a jeden pohřeb

• Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

IvonaK

Film těží pouze z várky rádoby komických situací u kterých jsem se nedokázala zasmát. Překvapil mě zde Atkinson že hrál takovou normální roli a trochu jsem si všímala Charlieho, ale to bylo spíš proto, že měl brýle které mu slušely. A ženy sice měli hezké šaty, ale jinak to nebyli žádné krasavice. Takže ikdyž je tento film tak propagovaný nezbývá mi nic jiného než dát jenom tři hvězdičky. ()

jns

Viděl jsem nedávno po letech znovu a byl jsem překvapen, že to není žádný zázrak. Vtipy jsou málo vtipné a nedá se ani říct, že by to diváka nějak moc vtahovalo. ()

HarveyDent

Převážně nudný film, sice s dobrým scénářem, ale špatnou režií. Pár skvělých gagů a taky pár hluchých míst, které měla režie ozvučit. 65% ()

Cortesz

Další z řady anglických romantických komedií, zde mixnuté i vážnějším tónem, opět plná černého humoru, vtipných a přesto inteligentních dialogů i situací, opět klasická anglická herecká sebranka, okořeněna o Andie MacDowel, která je zde naprosto okouzlující a Grant jako vždy sympatickej, příjemnej, zkrátka takovej jakého chceme ( naštěstí patřím mezi ty, kterým Grant nevadí). Dal bych plnej počet, jen kdyby to nebylo tak utahané a chvilkami mě to nudilo. ()

Mykhaluu

Tím, že to bylo anglické, bylo to jiné. Viděno v kině v oné době. Postavy trochu (místy dost) na facku, ale film dobrý - neboť konec dobrý, všechno dobré! ()

Alca

Nic mi nechybí ani nic nepřebývá. Navíc jsem okouzlená, a to nemusím Hugh Granta. Zato Andie MacDowell můžu. ()

habertek

Mě tenhle film vůbec neoslovil, bylo to nudné, navíc Hugh Grant mi je nesympatický a vůbec celkově to na mě působilo tak upjatě a nezajímavě... ()

Guran

K tomuhle opravdu debilnímu filmu se mi moc psát nechce, takže to shrnu. Nemá to děj, pořádné herce, dialogy, jakoukoliv zápletku a ke všemu strašný český dabing, který kazí veškerý dojem z filmu. Dvě hvězdičky dávám za Rowana Atkinsona, který byl jediný, co se mi tu líbil, jinak snímek stojí za vyliž nohu. ()

bohhous22

Hele,tohle mne baví.Mike Newel udělal pár dobrých kousků,o kterých se dá zmínit.Určitě vede Donnie Brasco,bezpochyb.Ale tahle oddychovka taky neurazí. ()

tatopulos

Tolik cen a nominací pro tak dialogově, dějově a herecky chudý film. Co taky chtít po romantickém filmu ? Ještěže pro tyto pusinkové filmy existují vyjímky jako Kam čert nemůže, Poklad byzantského kupce či Když Harry potkal Sally, Bosé nohy v parku, Truffaut... Protože sousloví "inteligentní romantický film" nejsou nutně synonyma.. A když už vše musí směřovat k líbacímu happy endu s farářem v patách, tak dialogy a děj nemusí tvořit třeba všeobecná vulgarita a adolescentní jednání postav... ()

PlayEasy

Ačkoliv si stojíme za tím, že samotný vrchol Curtisovy tvorby přišel až o pár let později, časem jsme docenili,o jak vynikající komedií se jedná. Inteligentně zábavnou, místy i nahořklou - nu, prostě z každodenního života :) P.S. Kombinace Richardův scénář promlouvající skrz roztržitého Hugha si zaslouží Nobelovku! 95% ()

JosefTomas

Příjemné a neurážející, ale místy až příliš ulítlé a nepravděpodobné. Grant opět neodolatelně příjemný pitomec, který má na něco smůlu a na něco štěstí a MacDowel opět obyčejně nádherná. Vtipy přiměřeně dávkovány a skvěle situovány, ale ani ty nezachrání, že 117 minut je prostě trochu moc. ()

ostravak30

Vtomto případě budu asi trochu pragmatický. Čtyři svatby a jeden pohřeb mi ze všeho nejvíc připomínaly Notting Hill a Láska nebeská. Zejména ten druhý byl výborný. A není moc divu, na všech se podílel Richard Curtis. U tohoto filmu mám ale problém s tím, že zde je svatba povýšena/ponížena (rozhodněte sami) na něco obyčejného, co lze dělat hned a kdykoli mají dva lidé pocit, že jsou spolu dostatečně dlouho, což je vlastně pár měsíců. Ve filmu se ke svatbě přistupuje stejně, jako se k ní přistupovalo v socialistickém Československu. Svatba je jen pragmatické řešení zamilovanosti a proč se nevzít, když se máme rádi. Kdo není oženěn, má deprese, v tom případě je samozřejmě logické, že neustále obchází svatby. Se stejnou logikou Charles navštěvuje svatbu ženy, kterou vlastně miluje, přesto se jde podívat, jak si bere jiného. Carrie je zase bláznivě zamilovaná, ale přesto se klidně vyspí s jiným, de facto naprosto cizím, chlapem. A pořád je to bráno jako něco normálního. A přátelé jsou nám představováni čistě na bázi svateb, takže jiný volný čas asi nemají a jejich životní motivací je oženit se/vdát se. Samozřejmě film je docela slušnou komedií, nabitou skvělými herci. Osobně mám Andie MacDowell mám taky hrozně rád, ale zde mi byla krajně nesympatická a celý britský přístup k lásce a vztahům obecně nechápu. ()

Tominni

Výborná romantická komedie (někdy tedy celkem hořká) o partě přátel, kteří se na svatbách (a jednom pohřbu), role nesmělého Charlese Hugh Grantovi sedla, stejně tak je okouzlující Andie MacDowell. Za mě jeden z top filmů svého žánru, u kterého se směju i smutním. ()

iz67

Ten film se za střízliva nedá vydržet. Tedy vlastně ani za nestrizliva. Chtel jsem něco lehkého a ono to nakonec moc těžké. To Grantovo mrkaní se nedá vydržet. ()

hrumsrt

Takhle to vzniklo, spojení Hugh Granta a Richard Curtise.. A dnes s odstupem, když oba vidí, co za kousky spolu představili světu a kolika ikonickým postavám vdechnuli život je to nádhera a dá se říct, že oba pro romantický žánr udělali obrovskou práci.. Hugh jako Charles hraje přesně roli nenapravitelného bručouna a děvkaře, kterého následně příběh změní v opak, což je škatulka, se kterou se bude muset herec prát ještě hodně dlouho (možná by někdo tvrdil, že z ní nikdy nevyšel).. Příběh, který je možná pravdivější než by se mohl zdát. Ukazuje jednoho mladíka, který si v životě užíval, smál se partou přátel, střídali holky až najednou se to rozplývá a on se dostává do životního bodu, kdy se všichni kolem něj žení a i když utěšování existenciálně depresivních družiček je zábavné, stejně ho to nečiní šťastným.. A ani setkání s překrásnou Carrie, která je stejně povrchní jako on ho nikam neposouvá a nabízí jen další prázdné humorné a upocené zážitky. A všechny jednou dostihne existenční krize, kdy se sami sebe zeptáme "Stačí mi to takhle?".. Charles k tomu potřebuje tři svatby a jeden pohřeb! 70% ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm… (více)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)